2015-01-19 nap bejegyzései

(1555) Charlie Hebdo után

Tibor bá’ online

 

~q191Aki nem tudta, hogy lesz utóélet, az vagy hülye, vagy amerikai. — Ma már a világon kevés olyan gondolkodó ember van, aki a Charlie Hebdo esetet ne CIA-Moszad melónak gondolná. Ugyanis mindössze 17 ember élete árán bebiztosították, hogy Franciaország egy ideig nem fog a palesztin arabok ügyében Washington-Izrael ellen szavazni. Azzal is számolni lehet, hogy Európában a palesztin arabokkal kapcsolatos növekvő szimpátia visszaesik. Újabb közel keleti háború indítását se nagyon fogják az európaiak ellenezni, és feltételezhetően a francia köztársasági elnök nem fog ugrálni az orosz embargó ellen. Szóval egy csapásra nem is két légy, hanem legalább négy.

A kérdés az, hogy vajon számoltak-e azzal, hogy Európában nem csak a muszlim ellenes hangulat fog fellángolni, de a jobboldal is meg fog erősödni, márpedig Marine Le Pen a zsidókat se nagyon szereti. És ami azt illeti Nigel Farage is kapott újabb üzemanyagot. A tortára a hab pedig a PEGIDA (Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes) megerősödése.

Foglalkozzunk most a hamis zászlós eseménnyel. A testvérpár, akik előzékenyen visszahagyták a személyi igazolványaikat, hogy a francia rendőrség gyors munkát tudjon végezni, a végén ott hagyták fogukat, így megkérdezhetetlenek. Nagy kár, mert Szaddam Husszein tömegpusztító fegyvere, Asszad bevetett vegyi fegyverei, és az iráni atombomba, valamint Putyin több száz bevetett tankja után, most el kell hinnem ezt is. Nem egy könnyű feladat.

Hamis zászló vagy sem, a következmények kiszámíthatatlanok. Charlie Hebdo-tól nem volt elvárható, hogy becsukja a boltot, pláne a sok millió példányos igény jelentkezése után. A muszlimok-tól nem várható, hogy befogják a szájukat, tehát megindult a keresztény templomok felgyújtása. Olyan érzésem támadt, mintha a világ visszasüllyedt volna a XVI. századba. Öljük egymást, hogy biztosan mi kerüljünk be a nem létező túlvilági paradicsomba. És a java még hátra van.

Ha itt befejezném a gondolataim átadását, akkor elemi hibát követnék el az igazságkeresés oltárán. Olyat, mint a türelmetlen tanár, aki két diákjának civakodásánál nem vizsgálódik, hanem kollektív büntet, azt is, aki elkezdte és azt is, aki csupán védekezett.

A helyzet elemzői szerint a Charlie Hebdo (most már) 5 milliós példányában szereplő karikatúrák sértőek és gyerekesek, és egyáltalán nem viccesek. A megjelentetésük ékes bizonyítéka a kettős mércének. Franciaországban a Holokauszt tagadásért lehet kapni egy év elzárást, és 50.000 € pénzbüntetést. Olyan szintű viccelődés a Holokauszttal kapcsolatban, mint amit a Charlie Hebdo megenged magának, Franciaországban bűnténynek számít. A francia középiskolák tananyagában benne van a nácik zsidóüldözése, de nincs benne a francia vérengzés Algériában, amikor az Algírok fellázadtak a francia gyarmati sors ellen, ami becslések szerint egy millió algériai életét oltotta ki. Franciaországban törvényileg tiltva van közterületen a burqa viselése (a női test teljes lefedése). A törvény megszegőit letartóztatják, és 200 € pénzbüntetéssel sújtják. A múlt nyáron Gaza ellen végrehajtott, sok ezer áldozattal járó izraeli támadások elleni tiltakozás Franciaországban be volt tiltva.

Én magam se szeretem a muszlimokat, nem szeretném, ha ellepnék Magyarországot. Utálom Orbánt, de egyetértek azzal, hogy Magyarország maradjon meg Magyarországnak, és nem kérünk a muzulmán bevándorlókból. Viszont Anglia, Németország, Franciaország hatalmas muszlim tömegeket engedett be a piszkos munkák olcsó elvégeztetése végett. Azok a muszlim tömegek nem fognak felszívódni, (ahogy a mi cigányaink se) megoldást kell keresni rájuk.

________________________________________________________
________________________________________________________
________________________________________