Oroszország nem akar nukleáris háborút, és úgy véli, hogy a „piros gomb” megnyomásának időpontjáról szóló beszé

„Vörös vonalakról beszélünk, arra számítva, hogy értékeléseinket, nyilatkozatainkat intelligens, döntéshozó emberek meghallják. Nem komoly dolog azt mondani, hogy ha holnap nem teszitek meg, amit én követelek tőletek, akkor megnyomjuk a „piros gombot”” – mondta az orosz külügyminiszter.

„Meggyőződésem, hogy ilyen helyzetekben a döntéshozóknak van fogalmuk arról, hogy miről beszélünk. Senki sem akar atomháborút” – hangsúlyozta Lavrov.

A külügyminiszter ugyanakkor biztosított arról, hogy Oroszország olyan fegyverekkel rendelkezik, „amelyeknek komoly következményei lesznek az ukrán rezsim kezelőire nézve”.

„Oroszország valóban rendelkezik ilyen fegyverekkel. Teljes harckészültségben vannak” – hangsúlyozta.

4 gondolat erről: „Oroszország nem akar nukleáris háborút, és úgy véli, hogy a „piros gomb” megnyomásának időpontjáról szóló beszé

  1. A tűz tisztít és fertőtlenít, de nem hiszem, hogy lesz belőle valami is.

  2. Az orosz Biztonsági Tanács Nukleáris Elrettentéssel foglalkozó Állandó Konferenciájának ülése ma rendben lezajlott.
    Biztos közölni fogják ezen a vidéken is, hogy mire lehet számítania a brit tudósoknak.

    Forrás: kremlin
    Szergej Sojgu úr szibériai újvárosaiból, mint tudjátok nem lesz semmi és a high – tech ipart sem telepítik hátrébb. De az Azovi – tenger mentén megcsinálják az új iparvárosokat, melyeket a tervek szerint elektromos teherforgalmi út fog összekapcsolni.

  3. A Steadfast Noon október 14.- én elkezdődik. Elrettentés céljából amúgy.

  4. 2024. májusának közepén volt az a bizonyos szubkritikus kísérlet az Usa-ban. Akkor az a hírszálascska járta az internet szürke tengerét, hogy nem biztos, hogy az amerikai robbanófejek erejét vizsgálták, hanem máshonnan való a cucc.

    Rafael Grossi az ukrán – orosz konfliktus előtt írta, hogy a „záporjóskai” erőmű területéről eltűnt ez – az. Lehet, hogy a Westinghouse működött közre akkor?

    Ukrajnában még a szovjet időkben sem tudtak fémuránt dúsítani, nem volt hozzá technológia, viszont ásványuránt igen.
    Nem hiába simogatja mai napig az orosz fél rakétákkal a dnyipropetrovszki és a pavlogradi vegyi üzemeket, ahol az ásványuránnal is képesek az ukrán szakemberek foglalkozni.

    Egyébként a csernobili típusú RBMK reaktorokban lehet „előállítani” szennyeződésmentes plútóniumot a legkönnyebben, úgy, hogy rövid időre rakják be a fűtőrudakat a magba.
    Éppen lehet Ukrajnában idegen eredetű fegyverplútónium, azt semmi sem zárja k, a lehetőség meg van rá, hogy a legegyszerűbb atombombát megépítsék. Persze a két vagy háromfázisú termonukleáris szóba sem jöhet. . A detonátor előállításáról bezzeg nem cikkezik a manipulált média!
    A csernobili hármas blokk (a négyes lett világhírű) fűtőrúdjai nem voltak teljes üzemórásak, ezekből talán lehet valamit kifinomítani egy még működő, másik grafitos reaktorral.
    Az ukrán atomeszköz a jelen helyzetbenl már Teheránra is mehet, mivel Ukrajna rossz sorsú – becsapott lakosainak a sorsát az apokaliptikus jogrend már eldöntötte..

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük