Orosz dróntámadás.

 

Június 11-én kora reggel Harkiv polgármestere elmondta, hogy orosz dróntámadások következtében két ember meghalt, és több tucatnyian megsebesültek az ukrán Harkiv város két kerületében.

Igor Terekhov, Harkiv polgármestere elmondta, hogy 17 dróntámadás történt, köztük többszintes épületeket, magánházakat, játszótereket, vállalkozásokat és tömegközlekedési eszközöket értek közvetlen találatok.

Az intenzív csapások 15 lakásban gyújtottak tüzet egy ötszintes épületben a Slobidskiy járásban, és több házat is találat ért az Osznovjanszkij járásban – mondta Terekhov.

„Lángoló lakások, tetők rongálódnak meg, autók égnek, ablakok törnek be” – mondta, hozzátéve, hogy emberek rekedhetnek a romok alatt.

„Kitartunk. Segítünk egymásnak. És biztosan túléljük” – mondta Terekhov. „Harkiv Ukrajna. És nem lehet betörni.”

Kilenc sebesültet, köztük egy 2 éves kislányt és egy 15 éves fiút kórházba szállítottak – közölte Oleh Szinyehubov, Harkiv megye kormányzója a Telegramon.

Oroszország fokozta Ukrajna bombázásait az erőszak megszüntetésére irányuló tárgyalások ellenére, amelyek eddig nem hoztak áttörést, mivel Moszkva továbbra is elutasítja a feltétel nélküli tűzszünetre vonatkozó felhívásokat.

A támadást az elmúlt héten Harkiv és más ukrán városok elleni nagyszabású támadások követték, amelyeket Moszkva a fokozódó bombázások közepette követett, és amelyek Moszkva szerint megtorlásként szolgáltak az Oroszország-szerte több tucat nagy hatótávolságú bombázót megsemmisítő dróntámadások miatt.

Eközben Washingtonban Pete Hegseth amerikai védelmi miniszter kijelentette, hogy az Egyesült Államok 2026-os költségvetése csökkenti majd az Ukrajnának nyújtott katonai segélyeket.

„Ez a kormányzat egészen másképp látja ezt a konfliktust” – mondta Hegseth egy kongresszusi bizottság előtt június 10-én. „Úgy gondoljuk, hogy a tárgyalásos békés rendezés mindkét fél és nemzetünk érdekeit szolgálja.”

Heorhij Tyhij, az ukrán külügyminisztérium szóvivője korábban azt nyilatkozta, hogy az Egyesült Államokból továbbra is érkezik katonai segély, és az ukrán diplomaták azon dolgoznak, hogy biztosítsák a folytatását.

Matthew Whitaker, az Egyesült Államok NATO-nagykövete június 4-én azt mondta, hogy a Trump-adminisztráció még nem hozott döntést az Ukrajnának nyújtandó jövőbeni segítségről, mivel továbbra is „arra összpontosít, hogy megőrizze Trump elnök azon képességét, hogy véget vessen az ellenségeskedésnek”.

A bizottság tagjai Hegsethhez intézett legtöbb kérdésük a mintegy 700 tengerészgyalogos Los Angelesbe történő telepítésére vonatkozott, hogy több mint 4100 nemzeti gárda katonáját segítsék a szövetségi épületek és személyzet védelmében a bevándorlási műveletek elleni tüntetések közepette.

Hegseth azt sugallta, hogy az amerikai katonai csapatok vitatott bevetése az Egyesült Államokon belül bővülni fog.

„Azt hiszem, egy újabb szakaszba lépünk, különösen Trump elnök alatt, aki a hazára összpontosít, ahol a nemzeti gárda és a tartalékosok kritikus fontosságú elemévé válnak annak, hogyan biztosítjuk ezt a hazát” – mondta.

(GlobalSecurity.)

16 gondolat erről: „Orosz dróntámadás.

  1. Alakulnak a germánék is:
    A videocsatornán: Németország a szakadék szélén: hadigazdaság, migránsválság, ipari leépülés – Tatár Mihály

    Lesz itt még kalifátus is .

  2. Már nem emlékszem, hogy Irak, vagy Líbia felszabadítása hány civil áldozattal járt? Gázáról nem is beszélve… Ettől persze minden egyes emberélet ugyanolyan tragédia.

  3. 2 Irak, és különösen Líbia megtámadása rettenetes következményekkel járt, nemcsak az adott országok lakosságára nézve, de még ránk is. Tényleg ezzel akarod igazolni az Ukrajna elleni hasonlóan jogtalan és pusztító háborút? Ha csak annyira teszi tönkre Európát mint Líbia felszámolása, már az is éppen elég ok arra, hogy mindent megtegyünk ellene.

  4. Fontosnak tartottam volna felhívni a figyelmet Tulsi Gabbard pár napja közzétett videójára, amely az atomháború veszélyeire figyelmeztet (nagyon veszélyes időket élünk a nő szerint ilyen szempontból, kinek van atombunkere, kinek nincs stb.), amely ugyan hirosimai látogatása apropóján készült, de igazából nem véletlenül most lett publikálva – világos, hogy az világhatalomra törő egyik része az atomháború kitörésében utazik. A másik része meg nem, azt is hozzá kell tenni.
    Sajnos, többszöri próbálkozás után sem tudtam iderakni ezt a fontos videót és a hozzá tartozó hozzászólásomat. A rendszer nem engedte; nem értem, hogy miért nem.

    Aki nem tudja, hogy ki Gabbard, keressen rá; neki aztán van infója (nem csak hivatalos!), hogy mi történik a világban, úgyhogy nem csak a mondanivalója fontos, hanem annak közlési ideje is (2025. június 11.).

    Ha jól emlékszem, akkor Donald Trump valamelyik könyvében írta azt, hogy – ez most nem teljesen pontos idézet lesz, de valami ilyesmit írt – ha valakinek rendesen meg tudod szorongatni a golyóit, akkor az illető nem tud a saját szíve illetve esze szerinti döntést hozni.

    Az Irán elleni izraeli támadás tükrében én csak arra szeretném az itteni fórumozókat figyelmeztetni, hogy nulla perc alatt eltűnt, mint téma, az amerikai városok zavargásairól. Ilyen szempontból merül fel a kérdés, hogy ki és milyen okból szorongatta meg a mostani amerikai kormányhatalom golyóit (bizonyos belső emberek hathatós közreműködésével), hogy teljes mellszéllességgel álljon ki az egyébkén nagyon nagy rizikóval járó Irán elleni támadás támogatásában, mert egyébként…. mi is lesz? Anarchia szerte az Egyesült Államokban?

    Nem mintha ez a „golyószorongatás” egy új dolog lenne a világban, nem Donald bácsi találta fel a spanyolviaszt.

    Sok dolog összefügg egymással – szinte minden mindennel! -, de a média mindig egy nagy témára fókuszál rá és csinálja a hisztérikus propagandáját. Már szinte unalmas.

    Próbáljátok ti is mindig nagyobb összefüggésben nézni a világ dolgait, nem a szajhamédia által ömlesztett primitív baromságaira koncentrálva!

    A háttérben kemény játszmák zajlanak. A legtöbben csak reagálnak a dolgokra, csak néhány játékos olyan, amely sok lépéssel jár a többi előtt tudva azt, hogy viszont a játszma sosem előre lejátszott, a játék menete közben is – ha úgy adódik – szükségesek a korrekciós lépések.

    A tömegnek nincs esze, a tömeg véleménye viszont fontos, ezért a közvélemény hathatós manipulációnak, agymosásnak van kitéve. Már jó rég óta, napjainkban pedig folyamatosan, a nap minden percében, ami a híreket, híradásokat illeti.

  5. 4, Zsolt
    Megpróbálkoznak most Európa felgyorsított kinyuvasztásával, ha az olajár kissé megugrik a kiújult Irán – Izrael konfliktus miatt.
    Pakisztán, Kína és a földalattiak Gázában, Észak – Korea támogatását élvezik a bölcs es előrelátó perzsák.

  6. Zsolt

    Ha kiszedik iránt a „gonosz” tengelyéből, akkor nagyon nagy bajok keletkeznek a Globális Délen. Olaj és gázhiány Kínában (Iránból szerzi be a szükségleteinek egy jelentős részét), így ipari visszaeséssel kell szembenéznie, ami társadalmi feszültségeket fog okozni, amit vagy tudnak kezelni vagy nem. Utóbbi esetben akár az állam szétesése is bekövetkezhet. Azzal, hogy Izrael jól jár ezzel a háborúval, mert az Iráni atomprogram megszűnik, járulékos de leplezetten elsődleges haszonként jelentkezik Kína meggyengülése vagy összeomlása. Ha nem ment északról, azaz Oroszország megdemokratizálásával Kína bekerítése és szankciók alá helyezése, akkor majd délről fogják az energiahordozóktól elvágni. Oroszországnak hiába van meg a szükséges mennyiség amire Kínának igénye lenne, ha egyszerűen nincs ami oda szállítani. Szóval most amit látunk nem feltétlenül szól csak Irán-Izrael kakaskodásáról. Akkor nyerünk teljes bizonyosságot erről, amikor az USA is be fog szállni Irán bombázásába. Márpedig ha Izrael nem jut előbbre egy hét alatt az Ameróka be fog lépni, ilyen olyan mondvacsinált okra hivatkozva. Ha jót akar magának Kína akkor most kellene egyértelművé tenni, hogy ebben az esetben ő is beáll katonailag a dologba. Sajnos nem ez lesz. Kína túlontúl óvatos, azt hiszi, hogy a keleti szemlélődéssel eredményt lehet elérni a nyugati tettrekészséggel szemben.
    A másik ilyen célpont, amit a BRICS és Kína mellett megcéloztak, az pedig Oroszország. Ha Irán elesik, akkor ő is kap egy hatalmas tökönrúgást az altestébe. Iránon keresztül megnyílik az út az atlantistáknak az Isztánok irányába. Így, hogy írom ezt, eszembe jut nyugat régi nagy vágya, hogy uralja a Szívföldet, azaz belső Ázsiát (mert aki azt uralja, az a világot uralja). Nem is rossz. Eddig minden honnan próbálkoztak (Kaukázusban Grúzia, Afganisztán, Oroszország bedöntése ukrajna által), de nem tudtak eredményre jutni. Hátha most. Hihetetlen az a tervezési képesség na meg kitartás amit e tekintetben is az atlantisták mutatnak. Egy csapással több cél megvalósulását is támogatják. Irán támadásával Kínát is megütik, Oroszországot még jobban, közben Izrael békére lel, nem kell félnie az iráni atomcsapás miatt, na meg Irán elestével megnyílik az út a Szívföld felé, ezzel a világ igába hajtása felé. De, hogy ezt hogy nem látják az oroszok és a kínaiak. Vagy ennyire gyengék, hogy nincs ellenlépéshez szükséges erejük? Vagy van erő, de ennyire gyávák, hogy erejük birtokában sem mernek lépni? Vagy – amire sokszor kitértem már – a keleti elitek is együttműködnek az atlantistákkal. Egyik sem jó választás a világunkra nézve!
    Na de vissza Oroszországra. Ha Kínának fájni fog Irán bedőlése, az oroszoknak kétszeresen fájni fog. A Kaszpi tengeren onnantól a NATO is hajókázni fog. Köpésnyi távolságra kerülnek a nyugati erők a Kaukázustól és Közép Ázsiától, ahol aztán mindenféle önállósodási akciót támogatni fognak. És nem csak szóban, meg ígéretben, hanem valós logisztikával. Eddig, hogy nem volt nagyobb mozgolódás Oroszország ellen, az csakis annak volt köszönhető, hogy a nyugat nem tudta volna, Ukrajnához hasonló módon, eszközzel ellátni az éppen fellázadó Isztánt. Ha Irán elesik, akkor ez a probléma elhárul és indulhat Oroszország altestének kikezdése. Kérdem én, hogy lesz ereje Oroszországnak egy ukrán front mellett a Kaukázusi szeparatista tagálamokkal és ezzel egy időben Közép Ázsiával is hadakozni? Ha ezt Putyin nem látja, akkor alkalmatlan, s ha látja de nem lép akkor áruló. Nincs itt mit szépelegni. Háború van! Aki elsőnek üt, az kétszer üt. Nyugat most délről támad, mivel befülledt az ukrán terv. Vagy tesz Oroszország ez ellen, vagy pár év és nem fog létezni jelen formájában, ahogy Kína sem. Szóval amit most látunk, az nem úgy van ahogy a szajha média el akarja hitetni. Ez ismét nem Izraelről szól, hanem az atlantisták globális uralmának a megőrzéséről és kiterjesztéséről. Csak reménykedhetünk abban, amit Te is írtál, hogy a kivitelezést nem várt események befolyásolják, amikre vagy tudnak menet közbeni jó választ adni, vagy nem. Utóbbi lenne a mi esélyünk.

  7. 5 – János

    Európát kinyuvasztani nem probléma, a leggyengébb láncszem a nagy globális játszmában az öreg kontinens. Európa korrupt, degenerált vezetői – melyek közül feltűnően soknak gyereke sincs – nem Európa igazi érdekeiért dolgoznak, hanem ellene.

    6- Bendegúz

    A geopolitika látószögén keresztül nézed a világpolitikát. Ami szükséges is, de arra vigyázni kell, hogy ne csak és kizárólag így figyeld a globális eseményeket!
    A geopolitika brit találmány, ők a legnagyobb mesterei a mai napig. És ők – ahogy te is nevezed őket – az atlantisták agytrösztje.

    Csak még röviden annyit: Kína eddig azért kekeckedett az oroszokkal, akik készek voltak jóval nagyobb mennyiségű szénhidrogén szállításának a logisztikáját kiépíteni a Középső Birodalom felé, mert a kínaiak azt kérték az oroszoktól, hogy belföldi, orosz árképzést használjanak ezen transzakciók elszámolásánál. Amibe az oroszok nem mentek bele – a hazai iparuknak illetve más felhasználóiknak ugyanis kedvezményesebben kívánják eladni az energiahordózókat, mint bármelyik külföldi üzlettársnak. Ami elég logikus hozzáállás, természetesen.
    Az Irán ellen indított izraeli akció után talán Pekingben kevésbé kötik majd az ebet a karóhoz, mármint ami az oroszok eddigi tárgyalási pozícióit illeti.

    Irán meg nem biztos, hogy bedől. Sőt, ha a mostani teokratikus rendszer el is tűnne, az egyáltalán nem jelentené automatikusan azt, hogy nyugatbarát kormány jönne ott létre. Szerintem a perzsák meg az ott élő más népek tudják, hogy a nyugatbarát sah rendszere British Petroluemostul meg mindenestül sem volt fenékig tejfel a saját szempontjukból!

    Abban igazad van, hogy persze az amcsik meg a zsidók legnagyobb álma vagy egy nyugatbarát rendszerváltás Iránban vagy a perzsa állam teljes megsemmisítése.
    A terv világos, a kivitelezése viszont nem annyira egyszerű történet.

    Egyébként az iráni nukleáris létesítmények egy része szinte vagy teljesen sértetlen továbbra is. Például, ha jól tudom, Fordo felett a hegyet elég nehéz lesz feltörni, lebontani még az izraeli vagy akár amcsi bombáknak is.

    Azt sem vedd ki a számításodból, hogy az izraeli hadi készletek is nagy iramban merülnek ki. A Nyugat, legfőképpen az Egyesült Államok támogatása sem egy végtelen történet ilyen szempontból; a nyugati kapacitások eléggé reflektorfénybe kerültek Ukrajna mentén és az látszik, hogy nagy a gond az „atlantistáknál” ilyen szempontból.

    Ha Kína meg Oroszország beáll egy anyagháborúba Irán mögé – nem harcoló félként értve! -, akkor a Nyugat és Izrael bajban van.

    Egyébként a nyugati közvélemény által általában minden tekintetben lesajnált Észak-Korea valami brutális hadi kapacitást mondhat szintén a magáénak. Olyan számok vannak ott, ami bármely európai országban teljesen elképzelhetetlenek.

  8. 7. Zsolt

    Igen, az kellene, hogy Kína és Oroszország – éppen úgy mint az atlantisták – beálljanak Irán mögé. Ott a Kaszpi tenger. Onnan lehet lesni az atlantisták lépéseit oroszm kínai AWACS gépekkel, közben a régió fölé tolni egy tucatnyi műholdat, hogy valós idejű tájékoztatást adjanak Iránnak. Hadd érezze a nyugat is a törődést. Ha pedig „véletlenül” lelőnének egy orosz AWACS gépet, akkor azonnal lehetne egyet lekapni ukrajnánál, mondjuk a Fekete Tenger területéről. Tisztán tévedésből. Szóval itt a nagy lehetőség Kína és Oroszország számára, hogy egyszer és mindenkorra letisztázzák a befolyási övezeteket, vagy pontot tegyenek a nyugati nyomulásra (utóbbi nem lenne jó senkinek). Ha ezt az adódó helyzetet most nem használják ki, akkor szépen le lesznek szalámizva, majd darálva. Most még nem annyira erős a nyugat, hogy egyszerre két nagy frontot is megvívjon, azonban ha marad ideje, akkor már fel fog készülni rendesen. Kb. 10 évre lenne szüksége. És „békére” ez idő alatt.

    Mondod, hogy ne globális perspektívába nézzem az eseményeket. De akkor hogyan? Békaperspektívából? Csakis ezen optika alapján tudjuk kikövetkeztetni, hogy mi miért történik lokális szinten. Ha nem emelkedünk az események fölé, csak a mindent eltakaró áldozó füstöt látjuk (szabadon egy fórumos társtól véve) a valóságból semmit.

    5. János

    Európa meg fog omlani, ha az olajár eléri a 150 dodo/hordós árat.
    Ipar leáll, munkanéküliség, nélkülözés és politikai társadalmi válság várható. Csak halkan kérdezem, hogy mi lesz az ide importált sok csókával, akik nem fognak semmilyen szociális meg egyéb jóléti támogatást kapni? És a mi cigányaink vajon hogy fognak reagálni amikor nem lesz amit enniük?
    Ha az EU megtérdel, akkor hamarabb eljön a lovaskocsi sparhelt ideje, mint Te jósoltad.
    Nem mellékesen egyébként nem hiszem, hogy (EGYELŐRE!) a beomlás az USA érdeke lenne. Elvégre egy csomó balhéját az EU is fizeti. Ha az EU tehén megdöglik, az USA magára marad itt nyugaton. Most egyelőre sokkal inkább érdeke, egy kontrolált EU, mint egy nem létező EU. Utóbbink is megvan az ideje, csak az még nem jött el az agendában (előkészületek már folynak a családi ezüst USA-ba való éthelyezésével).
    Az más dolog, hogy ha egy projekt közben elvérzik az EU (nem tervezett járulékos veszteség). Azonban az a megvalósult terv olyan haszonnal kell járjon az angolszászoknak, ami sokszorosa az EU létezéséből nyerhető előnynek. Ilyen lehet a Szívföld, más nevén Közép Ázsia feletti ellenőrzés megszerzése. Szóval nem egyszerű ez a globális játszma.

  9. 8 – Bendegúz

    „Mondod, hogy ne globális perspektívába nézzem az eseményeket. De akkor hogyan? Békaperspektívából? Csakis ezen optika alapján tudjuk kikövetkeztetni, hogy mi miért történik lokális szinten. Ha nem emelkedünk az események fölé, csak a mindent eltakaró áldozó füstöt látjuk (szabadon egy fórumos társtól véve).”

    Nem, nem azt mondtam, hogy ne globális perspektívából nézzed az eseményeket! Azt mondtam, hogy ne csak és kizárólag geopolitikai aspektusból nézd az eseményeket!
    A geopolitika fontos, félre ne érts, nem azt mondom, hogy nem az! A földrajz nagyon sok mindent meghatároz a politika szempontjából, de ez a kizárólagos látásmód sok mindenre nem ad sem magyarázatot, sem úgymond receptet.

    Egyébként erről a témáról más sokszor és sokat írtam itt ezen az oldalon. Mármint, hogy a geopolitikán felül miféle hatalomtechnikai eszközök mozgatják a globális politikát. Az a baj, hogy sok hosszabb beírásom pontos helyét nem tudom a számodra most itt gyorsan bejelölni, mármint hogy hol keress újra rájuk, mert bizonyára annak idején – akár évekkel ezelőtt – te és más fórumtársak már olvashatták ezeket.

    A globalizáció objektív esemény. Elkerülhetetlen, mégpedig az emberi alaptermészet mozgatórúgói miatt. De az, hogy „hogyan csináljuk?”, már egy más kérdés. Ez már egy szubjektív folyamat, tehát lehet így vagy úgy illetve x módon csinálni, melynek eredményeként a végeredmény nem lesz ugyanaz. Az emberiség így vagy úgy a globalizációra van ítélve – ha másért nem a technikai fejlődés miatt -, de nem mindegy, hogy a végeredmény például egy Tormansz bolygó vagy egy Föld bolygó lesz (célzás a „Bika órája” című tudományos-fantasztikus könyvre).

    Példának okáért, a geopolitikán felül sokkal-sokkal nagyobb hatalmat biztosít a globális politika 6 irányítás-technikai prioritás alkalmazása a hatalmat gyakorlók által. Ezeket is már itt részletesen kifejtettem a múltban, talán nem is egy alkalommal. Írjam le őket újra vagy te (vagy bárki!) emlékszik, hogy ezek miket határoznak meg vagy esetleg pontosan tudja valaki, hogy mely poszt hányas számú hozzászólásában fejtettem már ezt ki részletesen a múltban?

    Szóval még egyszer: én a globális látásmódról nem beszéltem illetve azt mindig is támogattam. Hanem arról beszéltem, hogy a világ történéseit nem lehet csak és kizárólag a geopolitika szemszögéből értelmezni. Aláhúzva, hogy a geopolitikát is figyelembe kell venni, mert az is nagyon fontos, de nem kizárólagos módon. Én erről beszélek ismételten.

  10. 9. Zsolt

    Ha nem nézzük fentről, azaz globális perspektívából a jelenleg zajló Izrael-Irán összecsapást, akkor szerinted milyen valós ok állhat az izraeli akció mögött?
    A mindjárt atombombát gyárt Irán okot hagyjuk, mert 35 éve mást sem mond Izrael, hogy pár év (mostanában két év) és Iránnak atombombája lesz. Halkan jegyzem meg, hogy azóta sem lett neki.
    Mi más oka lehet az USA-nak ezzel a háborúval? Ne gondolja senki, hogy ez is nem Amerika engedélyével/utasítására történt!
    Mindenki tudja, hogy a valós cél Kína. Mivel csak ez az ország jelent valós veszélyt a globális hegemóniájára. Ezért indult az ukrán projekt is. Hátha megfekszik a medve, aztán lehet Kínát északról a volt orosz területekről is blokád alá vonni, miközben a tengeri kijáratát teljesen lezárnák. Ezzel pedig (energiahordozó és nyersanyag hiányában) Kína magába roskadna. De ha mégsem az addigra a szibériai határaira felvonult NATO csapatok majd jól behajtanák az ukránokból és a levert muszkákból felállított seregeket.
    Szóval ez lett volna az „A” terv.
    Ez most úgy néz ki, hogy nem akar bejönni (aztán lehet, hogy bejön).
    Most ott van az Irán megtámadását tartalmazó „B” terv, amin keresztül Oroszország altestét (Kaukázus, K-Ázsia) tudják támadni, illetve Kínát el tudják vágni az energiahordozóktól, ami ha nem is dönti be a gazdaságát, de jelentősen visszaveti azt, ezzel pedig a nagy csörtére történő felkészülési képességét.
    Nézve az elmúlt 30 év eseményeit nagyon szépen kirajzolódnak ezen terv kivitelezésének az előkészületei.
    Maradva az ukrán orosz helyzetnél, kezdődött az egész azzal, hogy Ukrajnát elkezdték áthangolni. 30 év alatt több narancsos próbálkozás is volt. Majd meghívták a NATO-ba, hogy az oroszt tovább hergeljék. Aztán 2014-ben jött a narancsos Majdani játékok, amit szintén tervezett volt és a nyugat kivitelezte. Így, hogy meglett az ukrán rozsomák, hogy teljes legyen Oroszország nyugat felőli bezárása, 2019-ben bepróbálkoztak Fehéroroszországban. Az nem jött össze, de a lényeg (Ukrajna) megvolt. Megkezdték a katonai felkészítését egy Oroszország elleni háborúra, amit 2027 környékére akartak időzíteni (nem véletlen, hogy OV is mind erről az évről beszélt, mint a nagy változások kezdetéről).
    Az oroszok azonban ezt megszimatolták és úgy ahogy voltak felkészületlenül, bevállalták a háborút 2022-ben. Ez volt a szerencséjük a szerencsétlenségben (ha megvárták volna 2027-30-at, biztos hogy el bukták volna a háborút, hiába az atomütőerő). Ez a ruszki merész húzás volt az ami zavart okozott az atlantista erőtérben. Azóta sem tudták korrigálni, futnak az események után.
    A most megindított Irán elleni háborútól pedig azt is remélik, hogy vissza veszik az idő felett ellenőrzést és mostantól ők diktálják, hogy mikor és hol történjenek a dolgok.
    Kérdés sikerül-e.
    Ha Oroszország közömbös marad az Iráni események kapcsán, akkor elveszett. Egy két év és az egész alteset mentén fellázadnak az isztánok, aztán a tűz átterjed a belsejébe.
    Most nyílt egy lehetősége, hogy 15-re lapot húzzon azzal, hogy beáll Irán mögé. Nem ötölve, hatolva, hanem teljes mellszélességben. Hadd tudja mindenki, hogy mi a tét. Mert mint írtam, ez sem Izraelről és Iránról szól, hanem az atlantisták globális hatalmának a megőrzéséről és kiterjesztéséről. Itt kell megálljt parancsolni nekik. Egyébként ők sincsenek még felkészülve egy pusztító háború megvívására. Így nagy eséllyel alkut kötnének és nem mennének bele egy III. Vh-ba.
    Közben pedig az oroszok elmagyarázhatnák Kínának (ha esetleg az nem értené), hogy ő is álljon mögé, kerül amibe kerül, mert ha ők el buknak, akkor Kína nagyon hamar be lesz demokratizálva és rosszabb sors fog rá várni, mint a XIX. században. Meg egyébként is ha kitörne a III. Vh., jobb híján, hogy már kereskedni nem tud, neki is oldalt kellene foglalnia

    Kedve Zsolt. Kíváncsi lennék, hogy Te mit gondolsz erről a most folyó háborúról.

  11. A Politico egyik cikke, mai dátummal:

    Európa határvidékein felkészítik a kórházakat a háborúra
    (Europe’s frontier countries ready their hospitals for war)

    A Flightradar szerint, Irán térségében nincsenek repülőgépek…

  12. Namost az az igazság hogy ha a közel keleten kitör valami háború akkor mindig felnyomják a olaj árát a tőzsdén hirtelen mert mindenki nyerni akar és a spekuláció.Aztán két nap múlva visszaesik valamennyit.Szinte mindig így van.A youtubon sok tucat magyar és külföldi csatornán elindul a tartalomgyártás a nézettségért. Persze sok helyen találó címeket adnak : Egy lépésre vagyunk a 3-ik világháborútól, atomháború küszöbén vagyunk, stb…..Persze a youtube videóhoz társul egy apokaliptikus kezdőkép is.Az az igazság hogy ha végignézne is az ember sok videót/elemzést nem tudni még most sem hogy esetleg egy hónap múlva abbamaradó vacakolásról van szó csak vagy valami komyolyabb háborúról ahol valóban mondjuk felpumpálják az olajárat a tőzsdén mondjuk 150$-ig tartósan. A nagy kérdés az hogy lezárják e a hozmuzi szorost? Emlegeti a média a lehetőségét. Plusz elvileg ha lezárják és olyan fegyveres konfliktus lesz ahol a szorosban elsüllyed valami hajó akkor állítólag ott olyan alacsony a vízszint hogy amíg ki nem vontatják az elsüllyedt hajót addig nem nagyon tud közlekedni semmi.Na de először azt várjuk meg hogy lezárják e egyátalán a Hozmuzi szorost.

  13. 12, andrew
    Nemigen zárják le a tengerszorost, mert akkor a kereskedelmi partnereiket nem tudják kiszolgálni a perzsák.

    Bendegúz és Zsolt:

    El sem tudom képzelni, hogy Orbánfőni a külpolitikával járó stresszt, hogy vezeti le magából…továbbá abban is tájékozatlan vagyok, hogy pl. a baráti Törökország egyes lépéseiről mit gondol családapaként és miniszterelnökként.
    Például.
    Törökország rossz szemmel néz Izraelre, de mi Tel – Aviv-val erős gazdasági, turisztikai, meg high- tech partnerségben vagyunk. Annak idején a kurd szabadságharcosokat magyar szakemberek képezték ki speciális harcászatra, a kurdok pedig a törökök ősi ellensége.
    Most pár napja a törökországi előrejelző földi radarokkal és felderítő repülőgépekkel nézegették az iráni repülőeszközöket. Irán és a nekünk nem ellenség Oroszország ill. Pakisztán egészen friss stratégiai partnerségéhez, hogy illeszkedik amúgy a magyar álláspont?
    Az Észak Atlanti Szövetség repülő benzinkútjai meg Irán szélén fognak körözni, hogy támogassák esetleg az izraeli légivadászokat és így mi is hadviselő felek leszünk??
    Minden héten megy a vita az EU – ban a különc magyarokról, ami azért sok támogatás megvonásával jár, gondolok itt pl. a tömegközlekedési villamoshálózatok fejlesztésére vagy a népvándorlásról (garantált nyugat-európai migráns apokalipszis) – most ismét Szíriából.
    Azt is jó lenne tudni, hogy Orbánfőni világlátott fia vajon mit érezhet – gondolhat a Nato lépéseiről, sőt mit ne mondjak, milyen lelki képeket láthat, amikor a Karmelitában hallgatja az ukrán – orosz történéseket vagy épp az apjával egykorú külföldi őrnagyok, tábornokok, ezredesek véleményét a legújabb bevezető eseményekről.

    Attól tartok, hogy az apokalipszis archetípusa masszívan befészkelte magát a Hajlandók Koalíciójának a napi gondolataiba….akkor pedig az isten irgalmazzon nekünk, szegény ördögöknek.
    Az archetípus ellen nemigen van orvosság a közönséges földi halandóknak.

  14. 10 – Bendegúz

    „Ha nem nézzük fentről, azaz globális perspektívából a jelenleg zajló Izrael-Irán összecsapást, akkor szerinted milyen valós ok állhat az izraeli akció mögött?”

    Csak ismételni tudom önmagam: igenis felülről, globális perspektívából nézem a dolgokat, amelynek viszont maga a geopolitika csak egy része; maga a geopolitika nem a globális perspektíva önmaga. Remélem, hogy ez a része már világos a mondandómnak!

    De hogy konkrét is legyek: ugyebár én sokszor írtam itt a fórumon arról, hogy ha a világot uraló, meghatározó erőkre nem csak a világpolitika színpadán szereplő, meghatározó nagyhatalmak versenyeként tekintünk csupán, hanem minden kisebb-nagyobb országban – beleszámítva például Kínát, az USA, Oroszországot is – egyes korporatív-klánok küzdelmeként is, akkor a geopolitikai látásmód máris kapott egy jó nagy mélyütést, hogy úgy mondjam.

    Vegyünk egy konkrét példát is, ami ideillik a mostani eseményekben: Izraelt.

    Az egy dolog, hogy a zsidókat hogyan határozzuk meg, mint etnikum, mint vallás vagy mint létfilozófia egy specifikus formájaként – ez önmagában egy komplex kérdéskör, ami önmaga megér egy misét, de erről nem kívánok a továbbiakban foglalkozni.

    De mi a zsidóság viszonya magához Izrael Államhoz?
    Ugye érted, hogy a válasz nem is annyira egyszerű, mint azt a (magyar) ember elképzelné?!

    Ugyanis a zsidóság egy része foggal-körömmel ragaszkodik Izrael államiságához, egy részük nagy vágya Nagy Izrael, a zsidóság más csoportjai meg magának a zsidó államnak a létezését is elveti. Mondom, a zsidókról beszélek ebben az utóbbi esetben is, nem az arabokról vagy a perzsákról! Mégpedig nagy hatalommal bíró zsidó vagy filoszemita egyénekről és csoportokról.

    Igazából, tehát, az a nagy helyzet, hogy ha mondjuk Izrael legyőzi Iránt – deklaráltan, meggyőzve a világ közvélemény nagy részét, hogy ez a helyzet vagy ténylegesen -, igazából még önmagában ez a tény sem biztosítja akárcsak huzamosabb ideig magának Izrael Államnak a stabilitását. Ugyanis, mint feljebb már leírtam, van ellenérdekel oldal is, mégpedig olyanok, akik nem Átlag Dávidok, hanem nagy befolyásúak és egyébként zsidóként vagy zsidóbarátként lépnek fel illetve így is ismerik őket a nem a zsidósághoz tartozó emberek is.

    Csak egy újabb konkrétum a fentiekhez: ugyebár Henry Kissinger azért nem egy senki volt a világpolitikában. Igazából egy nagyon erős korporatív-klán döntéshozója illetve „postása” is volt sok évtizeden át; az hogy mondjuk amerikai külügyminiszter meg ilyen-olyan tanácsadó volt egyes amerikai kormányokban igazából inkább mellékes a személyét illetően.
    Kissinger 2012 szeptemberében ezt mondta, idézem: „In 10 years, there will be no more Israel.” Nos, tévedett, 2025 júniusát írunk és Izrael Állam még létezik. De miért mondta ezt ez az ember? Szerinted meghülyült már 2012-ben? Vagy létezett ilyen terv, ami azonban valamiért nem jött be? Elvetették ezt a tervet vagy csak a céldátumon változtattak valakik?

    És lehetne folytatni a helyzet elemzését még sok más szempontból is, amely független a geopolitikától, mint olyantól. De – és ezt újra csak ismételem – ez nem azt jelenti, hogy a te fenti gondolataid nem lennének helyénvalóak, ugyanis én is úgy vagyok vele, hogy a geopolitikai szempontok is nagyon fontosak, bizonyos hatalmi csoportok terveiben és tetteiben a leginkább meghatározóak.

    Zárásként még egy gondolatmenet: a II. Világháborús analógiával érve, szerinted a Harmadik Birodalom jól tette, hogy kétfrontos háborút vívott keleten és nyugaton is? Az más kérdés, hogy hogyan navigálták bele a németeket ebbe a helyzetbe, de a lényeg a lényeg: jó döntés volt ez vagy rossz döntés Hitler és a társai részéről?

    A kérdés, természetesen, költői. Ha pedig a fenti kérdésre egyértelmű a válasz, akkor a következő kérdés az, hogy a Nyugat jól fog járni, ha az orosz-ukrán konfliktuson túl még egy közel-keletibe is belesodródik vagy belesodorják?

    Mint már írtam korábban is, nagy játszmák zajlanak a háttérben és különböző szinteken, különböző hatalom-irányítási módszereket igénybe véve, akár jó régi tervek alapján, amelyek viszont a legtöbb esetben módosulásokra is vannak ítélve.

    Kedves Bendegúz, ha csak és kizárólag csak a geopolitika prizmáján tekintesz a világpolitikára, akkor azt nem lehet teljes mértékben megérteni! Hiszen jómagad is számtalanszor említetted már, hogy az elit bizonyos képviselői nemcsak mélyen hisznek az okkultizmusban, de azt művelik is. Vagy talán úgy értetted, hogy önmaga az okkultizmus csak eszköz és a geopolitikai nyereségek maga a cél ezek számára? Vagy kicsit ettől bonyolultabb a dolog?

    Lehetne folytatni, de remélem, hogy a mondandóm lényegét már érted.

  15. Kedves Éva!

    Pár perce válaszoltam Bendegúz 10-es számú hozzászólására, de a válaszom moderációra várakozik (az én képernyőmön 14-es számú kommentként e poszt alatt). Kérlek, hogy engedd át, link nincs hozzá, csak szöveges a hozzászólás, természetesen semmi kivetnivaló nincs benne, úgymint vulgarizmus stb.

    Köszönöm szépen!

  16. 13 – János

    „Attól tartok, hogy az apokalipszis archetípusa masszívan befészkelte magát a Hajlandók Koalíciójának a napi gondolataiba….akkor pedig az isten irgalmazzon nekünk, szegény ördögöknek.
    Az archetípus ellen nemigen van orvosság a közönséges földi halandóknak.”

    A legutóbbi amerikai elnökválasztás bárhogy is alakult illetve alakult volna, a háborús eszkaláció bele volt kódolva az eredményébe, így vagy úgy.
    A legvalószínűbb eszkalációs forgatókönyvek a két fő jelölt esetében ezek voltak:

    Donald Trump győzelme esetén: Irán irányában. Most ezt látjuk éppen.
    Kamala Harris győzeleme esetén: Oroszország irányában. Még konkrétabban: nyílt NATO katonai akció a kalinyingrádi orosz exklávé ellen, persze egy hamis zászlós művelet után. Ezt meg – nagy valószínűséggel – láttuk volna, minden következményével.

    Mindkét esetben ezen forgatókönyvek megvalósulása esetén van/lett volna esély egy sokkal nagyobb, szélesebb katonai konfliktusra – értsd, akár a III. Világháborúra is.

    Donald Trumpot múltja illetve „bekötése” miatt sokkal nehezebb meggyőzni, hogy az oroszok ellen mozduljon érdemben. Persze, nem Donald Trump irányít mindent az Egyesült Államokban, sem a belpolitikájában, sem a külpolitikájában, de a helyzet mégis ez. Bizonyára van az a nyomás, ami alatt ő is megtörne, de ez jelenleg nem áll fenn. Illetve az izraeli barátjai meg „barátjai” felől más nyomás alá van helyezve. Egy kicsit sincs irigylésre méltó helyzetben jelenleg, de a figura nem éppen az, akit annyira sajnálni kellene. Részben maga kereste a bajt.

    Még csak annyit, hogy „ezek ott fent“ szeretik elhihetni a tömeggel, hogy van választási lehetősége ebben a politikai rendszerben. És az emberek nagyon nagy többsége választ is – csak az a baj, hogy a legtöbb esetben az, ami közül a választás lehetősége fel van kínálva a phobos és a deimos. Kivételek akadhatnak, de azokat meg szeretik időben eltaposni, hogy a fenti játékot játszhassák.

    … a választási lehetőség egy még magasabb szintje, amelytől még „azok ott fent“ is rettegnek és szolgálják azt, aki ezt kínálja. De az már megint egy más történet.

    http://www.youtube.com/watch?v=0Ag7Q1bwc5M

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük