Hollandia a lehető leggyorsabban messzemenően csökkentené a menedékkérők számát. Vilmos Sándor király hágai trónbeszédében ismertette az új jobboldali kormány terveit. Irányváltásra van szükség a menekültpolitikában, azt „szigorúbbá, gyorsabbá és szűkmarkúbbá” kell tenni a király szerint.
A jobboldali-populista Szabadságpárt (PVV) vezette négypárti koalíció már a múlt héten bejelentette a menekültügyi törvény szigorítását. Közölték azt is: hamarosan kérni fogják, hogy az EU tegye lehetővé Hollandia kilépését a migrációs és menekültügyi paktumból.
A holland kormány migrációs veszélyhelyzetet akar hirdetni és felfüggesztené a menekültügyi törvény egyes részeit. Jogi szakértők azonban kétségbe vonják az intézkedés jogszerűségét. A menekültügyi kérdés megosztja a koalíciót, a centrista NSC párt bejelentette, hogy negatív jogi ítélet esetén nem támogatja a tervet.
Vilmos Sándor király trónbeszédében azt mondta, hogy a menedékkérők, a dolgozó migránsok és a külföldi diákok nagy száma nyomást gyakorol a társadalomra. „A hollandiai népesség a vártnál sokkal gyorsabban, 18 millió főre nőtt. Ez nagy nyomást gyakorol az intézményeinkre és az együttélés módjára” – ismertette a kormány érveit az uralkodó.
A PVV, a konzervatív-liberális VVD, az NSC és a jobboldali gazdapárt (BBB) által alkotott koalíció már megalakulásakor kijelentette, hogy a „valaha volt legszigorúbb menekültügyi politikát” szeretné megvalósítani egy ideiglenes veszélyhelyzeti törvényen keresztül. Az érvényes tartózkodási engedéllyel nem rendelkezőket „szükség esetén erőszakkal kitoloncolják” – áll a koalíciós szerződésben.
Dick Schoof kormányfő júliusi hivatalba lépése után jelezte, hogy a bevándorlás megfékezése lesz az első pár intézkedésük egyike.
A kormány migrációs terveiben szerepelt egy elképzelés is, amely a tavaszi antiszemita egyetemi megmozdulásokra reagált: a szerződés bevándorlásra vonatkozó záradéka kimondja, hogy a holokauszt történetének szerepelnie kell az integrációs vizsgán, amelyet mindenkinek le kell tennie, aki holland állampolgárságért folyamodik.
(Euronews)
Nahát, végre egy kormány csinál is valamit?! Hajrá Hollandia!
Amit szabad Jupiternek.
2 – Ezzel mit akartál mondani? Hollandia Jupiter, akinek megengedik, hogy önmaga maradjon, szemben például a Kisökör Nagy-Britanniával, akit irgalom nélkül az iszlám kutyájává kényszerítenek?
Már késő. Persze lehet javít a helyzeten de ha úgy nézzük veszett ügy maximum egy kis időt nyer.
VÉGRE elindult valami, bár ez még a reményhez is kevés,
de legalább a másként gondolkozás csirája megjelent.
6 – Ha meg tudják csinálni, az már elég reménykeltő, szerintem.
Az EU-ból pénz (haszon) már nem igazán jön, egyre inkább bezárkóznak és csak magukkal foglalkoznak, meg az ukrán helyzettel.
Egy formális v.mi nem több.
3. Ábel
Hogy is mondjam. Hollandia ab ovo szoros voszonyban áll a meghatározó zsidósággal. Talán így.
https://telex.hu/kulfold/2024/10/20/kuba-aramszunet-harmadik-nap-aramellatas
Kuba az első ország ahol rövidesen megtörténik az összeomlás.
9 Portish
Lehet meg kéne várni míg a hurrikán elvonul. Minek menne veszendőbe a sok pótanyag.
9 Európai mércével mérve Kuba évtizedek óta összeomlásban van. Egyvalami stabil: a hatalom. Egyébként a nélkülözés mindennapi tapasztalata a népnek. Valahogy megoldják, a többség túlél.
11
Mégsem egészen mindegy,hogy egy hajó, csak szép lassan, réges régen sülyed vagy már tudni lehet, hogy egész biztosan, nemsokára elsülyed.
12.Potrish
Tulajdonképpen ami a legfontosabb az az hogy mi itt milyen tempóban süllyedünk majd.
A rossz gazdasági mutatók (nincs állandó növekedés) az mindegy .Azt lenne jó tudni hogy mikor indul be igazán itt pl. olyan mint Kubában.
Alapvetően nálunk(és európában) már jól láthatóan összeomlóban van a :
-család intézménye
-fiatalok gyerekvállalása
-erkölcs
Az ipar még csak lassul de nem omlik.Egy oka van az pedig az hogy az embereknek kell az új autó, az iphone , menő ruha, laminált parketta és a fogyasztói társadalom kellékei.Emiatt még megy az ipar.Persze lassul mert egyik ismerősöm már 3 hónapja nem talál munkát, vissza sem jeleznek noha egy példa még nem példa.De majd akkor lesz ipari hanyatlás szerintem ha az elmúlt 20 évben felhúzott lemezcsarnokok üresen fognak állni mint régen USA-ban detroitban. Mondjuk fiatalok fele munkanélküli lesz stb…Vagy reggel az iskola előtt nem 100 autó lesz hanem 3.
Pl ellenzék ki akarja vezetni a mezőgazdasági terület alapú támogatást.Ha igaz lenne és drasztikusan megemelkedne az élelem emiatt akkor rántaná az ipart mert nem maradna pénz kütyükre.Sok minden mindennel összefügg ami miatt nem tudjuk megjósolni hogy mennyire süllyed a mi hajónk.
Kubába van kertészet és egy kertész ha jól tudom 2x annyit keres mint egy irodai patkány manager aki egy semmirekellő.Ilyen szempontból van előnye Kubának.Pl emberi kapcsolatok vannak, erős a kertészet ,noha a mi kis túlpörgetett felesleges gyárainkból úgy is látjuk hogy baj van közben meg mi gyártunk feleslegesen.
Persze baj van mert ott ha nincs áram akkor nincs, nálunk meg a média kb. 20 x eljátszotta már hogy nem lesz gáz/olaj aztán mégsem lett semmi.