Amerikai és ukrán tisztségviselők szerint az orosz hadsereg 50 ezer katonából álló haderőt gyűjtött össze a kurszki frontvonal mentén – beleértve Kim Dzsong Un észak-koreai katonáit is.
Ráadásul egy új amerikai értékelés arra a következtetésre jutott, hogy Oroszországnak ehhez nem kellett kivonnia más egységeket Ukrajna keleti részéből – ami a fő harctéri prioritás.
Ez több szempontból is problémás lehet Kijevnek ugyanis:
- Lehetővé teszi Oroszország számára, hogy több fronton gyakoroljon nyomást Ukrajnára.
- Kijev célja az volt, hogy a kurszki front megnyitásával erőket vonjon el más területekről. Ha ez nem sikerül(t), akkor akár az is kijelenthető, hogy stratégiailag az offenzíva semmilyen pozitív hozadékot nem adott Ukrajnának;
- Miközben minden megkérdezett ukrán katona hiányolta ezeket a csapatokat a keleti fronton. Ukrajnának így esélye sem marad az erők ilyen-olyan módú átcsoportosítására.
A New York Timesnak nyilatkozó ukrán tisztviselők szerint a növekvő orosz ágyúzás arra utal, hogy napokon belül megindulhat az észak-koreai katonákkal megtámogatott offenzíva a kurszki régióban.
Az amerikai hírszerzés értékeléseire alapozva ugyanakkor azt is elmondták, hogy az ukrán csapatokat nehéz lesz kiszorítani, és az orosz és észak-koreai erők valószínűleg súlyos veszteségeket fognak elszenvedni.
Az elemzők arra számítanak, a 11. hadtestből származó észak-koreai „elitkatonák”, bár nincsenek harci tapasztalataik, így is jól szervezettek, és hatékonyak lehetnek az offenzívában.
Több ezer további gyalogság jelenthet változást Kurszkban. Ezek a katonák fiatalabbak és jobb fizikai állapotban vannak, mint sok orosz szerződéses katona
– jelentette ki Rob Lee.
Ugyanakkor azt nem tudni, hogy az orosz-ukrán határ elérésének milyen következményei lehetnek majd: elképzelhető, hogy Kijev akkor sem lesz képes átcsoportosításra, mert Moszkva folytatja a támadást. Viszont nem világos, ebben az esetben
mit tesznek az észak-koreai katonák, adott-e Kim Dzsong Un engedélyt a határátlépésre.
Korábban mi is beszámoltunk róla: Vlagyimir Putyin számára kritikus lehet a kurszki régió feletti teljes uralom helyreállítása Trump hatalomra kerülése előtt, különben a felvázolt béketervek szerinti azonnal fegyverszünetek Ukrajna kezén hagynának orosz területet.
Gigantikus méretű B-2 és B-52 repülőgépek érkeznek Európába az USA – ból a 2024. év végére és itt is maradnak kb. 3 hónapig.
//Bezzeg, az újabb ütközőzóna kialakításának tervéről egy hangyányi mondat sincs sehol.
//
forrás: eucom pont mil
1. János
Miért kéne az ütköző zónáról írni.
Rég ki van az már találva.
Az Intermárium országai lesznek az új ütköző zóna. Azaz Lo (kérdés mekkora területtel)., Szlovákia, Mo. (itt még kérdés, a terület nagysága), Szlovénia és Hoo. És talán a balti államok.
Aztán lesz a kelet (ortodox országok) és a nyugat. Közöttük mi KKEurópaiak leszünk.
Nem lesz ez olyan rossz, ahogy sokan gondolnák (nyugatnak szarabb lesz). Mindkét tömbbel kereskedünk, egy közvetítő „médium” leszünk nyugat és kelet között. Nyugatról megkapjuk a zöldítés miatt kiebrudalt iparnak azt a részét amit az USA nem visz el (talán a romboló libis ideológiától is megszabadulnuk), keletről pedig jön az olcsó energia és nyersanyag. Cserében pedig őrizzük a békét.
Amolyan semleges államok leszünk. Persze lengyel vezetéssel, mivel a világuralomról álmodozó polákokat csak így lehet rávenni erre a „semleges” státuszra. Ez még mindig jobb, mintha a románok is bent lennének és közösen uralkodnának a semlegeseken.
Lassan ki fog alakulni a Huntingtoni határvonal. Az egész ukrán háború csak egy áldozó füst, melynek leple alatt deindusztrializálják az EU kemény magját, ezek iparából felerősítik az USA-t, Ny-Európában pedig beindulhat végre a digitális disztópia megvalósításának folyamata. Rólunk k-európai népekről már lemondtak, mert látják, hogy nem nagyon esszük a hülyeségüket. Bánják is hogy túl sokat tartottak a szocializmus pácában.
2. Bendegúz
Ezzel a felállással sokan ki tudnánk egyezni.
2 – Bendegúz
„Miért kéne az ütköző zónáról írni.
Rég ki van az már találva.
Az Intermárium országai lesznek az új ütköző zóna. Azaz Lo (kérdés mekkora területtel)., Szlovákia, Mo. (itt még kérdés, a terület nagysága), Szlovénia és Hoo. És talán a balti államok.
Aztán lesz a kelet (ortodox országok) és a nyugat. Közöttük mi KKEurópaiak leszünk.”
Az Intermarium valóban egy lengyel elképzelés (Józef Piłsudski nevéhez köthető), szóval igazad van, hogy régen ki van találva és a lengyelek úgy képzelik, hogy e térség vezető ereje lennének.
Csakhogy az eredeti Intermarium projekttel több baj is van – ebben a pillanatban inkább elképzelhetetlen, mint elképzelhető, s ebben egyébkén Magyarországnak is szerepe van, az ország méretéhez képest nem is kicsi.
Hogy megértsd a lényeget: ahogy gyengül a brit befolyás a világban, úgy értékelődik fel minden egyes talpalatnyi európai föld London szemében. A Balti-tengert a britek mindig is egy „brit beltengernek tartották” – s ez nem újdonság, hanem igazából történelmileg van ez így. Dánia, Svédország, Lengyelország, a pici balti államok – Nagy-Britannia mindig is nagyon érdeklődött – geopolitikailag ezen térség iránt. Anno a svéd-orosz háborúk – köztük a Nagy Északi Háború – háttérében is könnyen felfedezhető London ármánykodása; ez nem is lehet kérdés annak, aki kicsit is ismeri az akkor geopolitikai meg diplomáciai viszonyokat.
Lerövidítve az egészet: ha az Intermarium lengyel vezető szerep alatt jönne létre, akkor az igazából London eszköze lenne és még csak formálisan is nehezen tudna semleges politikát folytatni mondjuk Oroszország irányába.
S ezt lényegében mindenki tudja; az oroszok éppen úgy, mint a közép-európai országok nagy részének a vezetése is abszolút jól érti ezt a helyzetet. Márpedig Közép-Európa (köztük Magyarország) egyáltalán nem a brit zenére táncoló menyecske, errefelé más fújja a passzátszelet, amely egyébként Orbán Viktor „vitorláit” is feszíti.
Ezért igazából nem reális az Intermarium az eredeti, lengyel elképzelések szerint. A térséget én két részre osztanám:
1. A kicsi Intermarium – a Balti-tengert övező szélesebb földrajzi egység, úgy mint Lengyelország, Észtország, Lettország, Litvánia, Finnország, Svédország, Dánia, de ide szeretnék bekötni például Fehéroroszországot (csak az marhára nehéz lesz!) és Ukrajnát (vagy ami marad belőle!) is. A területet próbálnák még „szélesíteni” – például Csehország a maihoz hasonló vezetés alatt pontosan ide tartozna, de nagyon kérdéses, hogy tartósan marad e az országban a maihoz hasonló vezetés. Ennek az esélye kisebb, mint nagyobb, egyébként. De kizárni most még semmit sem lehet – Prágát nyomják a britek, de a németek is nagyon aktívak arrafelé, más okokból kifolyólag. Viszont ehhez a jövőbeli cseh kérdéshez még Bécsben is lesz pár szavuk…
2. A másik csoportnak nincs konkrét neve, de ha eljön az idő, akkor majd valamit kitalálnak. Most hívhatjuk akár Dunai Konföderációnak, Ausztria-Magyarországnak vagy még inkább Magyarország-Ausztria 2.0 – nak – persze mondom, ezek átmeneti megnevezések és csak azért fontosak, hogy elkülönítsük az ebben – valószínűleg – részt vevő államokat az Intermarium elnevezéstől.
Igazából ennek a csoportnak a fő tengelye: Budapest-Belgrád. Ha beérik az idő, akkor pedig a kicsit szélesebb magyar-szerb-osztrák-szlovák „központi tömb” köré tömörülnek be még más országok is, olyanok, mint Bulgária, Szlovénia, Észak-Macedónia, Bosznia-Hercegovina legalább szerb része (ez a mai Republika Srpska – vezetőivel a mai magyar kormánynak kiválók a kapcsolatai!). Igazából e közép-európai / balkáni térség két legproblematikusabb országai Románia és Horvátország. De ez is változhat, méghozzá pl. a románok esetén nagyon cifra módon is, de ezt most hagyjuk! Igazából nekik is a leglogikusabb megoldás az lenne, ha szintén csatlakoznának ehhez az együttműködéshez.
A lényeg a lényeg: míg az 1-es számú országok hátterében meglapul London, a 2-es számú csoport háttérében csupa, a jelenlegi Nagy-Britanniától jóval nagyobb erővel rendelkező „játékosok” bújnak meg – mondom ezt többes számban és aláhúzva.
Éppen ezért kizárt egy egységes Intermarium az eredeti lengyel elképzelések szerint. Erre se Varsónak, se Londonnak nincs elég ereje, esetleg akarata van, de figyelembe véve az erőviszonyokat ez kevés lesz.
Jelenleg nagyon úgy néz ki, hogy Budapest helyzete meg kimondottan erős lesz e második csoporton belül. És pontosan ennek a csoportnak lenne sokkal-sokkal nagyobb esélye a semlegességre (amiről te is írtál), mint a „baltiaknak”!
2 – Bendegúz
Egyébként a témához hozzátartoznak a következő hírek, az elsőt idézem is:
´”Azt is írják, hogy „a szélsőbaloldali Munkáspárt inspirálta Kamala veszélyesen liberális politikáját és retorikáját. Az elmúlt hetekben párttagokat toboroztak és küldtek, hogy kampányoljanak Kamala mellett a kritikus fontosságú államokban, megpróbálva befolyásolni a választásunkat.”
A BBC tájékoztatása szerint Trumpék azután nyújtották be a panaszt, hogy a LinkedInen egy magas rangú Munkáspárt egyik operatív vezetője közzétett egy – azóta már törölt – bejegyzést tett közzé, amelyben állítólag ez állt: „A Munkáspárt közel 100 jelenlegi és volt munkatársa az Egyesült Államokba utazik a következő hetekben, Észak-Karolinába, Nevadába, Pennsylvaniába és Virginiába. Van 10 szabad helyem bárki számára, aki rendelkezésre áll, hogy a fő csatatérre, [Észak]-Karolinába utazzon – gondoskodunk a szállásról”. ´
https://telex.hu/kulfold/2024/10/23/amerikai-elnokvalasztas-donald-trump-brit-munkaspart
Melyik volt az az egyetlen kormányfő, miniszterelnök, akit egyedüliként nem volt hajlandó fogadni megérkezésekor a napokban zajló budapesti európai-csúcsra Orbán Viktor? Csak egy volt ilyen: a brit miniszterelnök.
Mindenki fantáziájára bízom továbbá azt is, hogy kinek lehetett illetve lehet az érdeke – egyébként többek között, mert ez is igaz – az, hogy eltegyék láb alól Trumpot.
Ha egyszer Amerika dobja „Fort Europe” projektjét, csak nem gondolja valaki, hogy utána egy pillanatra is egy geopolitikai légüres tér marad a helyén?
A háttérben egy kicsit tágabb időintervallumban gondolkodnak az ehhez hasonló kérdésekről. Közben meg angolszászéknál áll a bál…
4. Zsolt
Igazad van.
Nem gondoltam végig.
Nem működne egy lengyel irányítású elválasztó övezet. Túl nagy a mellényük, nem beszélve az angol befolyásról. Az angolok szeretnék ezt a lengyel-román-ukrán triót vezető helyzetbe hozni a térségben (sőt, az egész Európában), kérdés, hogy a többi akarja-e ezeket a nyakába. Szerintem nem.
A franciák kizárólag azért nyomulnak megint ebbe az irányba, mert félnek, hogy lemaradnak Európa újrafelosztásából. Valahogy be kellene őket csatornázni a délkeletiek csapatába, amolyan szponzori státusszal megetetni őket.
Azonban én kizárólag a keleti és nyugati vallás határára tekintettel állítottam össze a szereplő gárdát. Na meg az alapján, hogy 1990 előtt melyik tömbbe tartoztak. Mivel a nyugatiak már régen jó létben élnek és ennek okán olyan fokon el vannak hülyítve (politikusokat is beleértve), hogy nem sokra mennénk velük egy szövetségben. Igaz ez az osztrákokra is. Itt a déli szövetségben nincs szükség rájuk. Amilyen ütemben színesednek, még három generáció és az osztrákok rezervátumban fognak élni. Aztán kinek hiányzik egy muszlim vezetésű szövetséges Ausztria. Az északi „Intermárium”-ba talán beleférnek az északi államokra is, akiket Te felsoroltál, de errefelé nincs szükség nyugati bomlasztóra. Nekünk megvan az értékrendünk, nekik is az övék, a kettő nem összeegyeztethető, ennyi. Nincs szükség végtelen vitákra, ahelyett, hogy dolgoznánk.
Egyébként is nem az a fontos, hogy 1, vagy 2. vagy három osztású lesz-e a klasszikus nyugatot a klasszikus KK-Európától elválasztó övezet, hanem, hogy kell lennie egy ilyennek, hogy soha ne tudjon talpra állni Európa nyugati fele (főleg a németek) Oroszország segítségével. Mindig legyen egy közvetítő, aki leszedi azt a pluszot, amivel megerősödhetne, mondjuk No. Ez egy amolyan fordított Marshall segély lenne, amivel egyszer és mindenkorra kontroll alatt lehet tartani a Lajtétól keletre eső részeket.
Szóval a lényeg az elválasztáson van.
6 – Bendegúz
Nyugat-Európának más lesz a sorsa. Irigyelni egy kicsit fog lehetni, főleg az átmeneti, nagyon turbulens időkben. De egyébként utána sem.
Ausztria benne lesz a kettes számú projektbe; lehet, hogy ez nem tetszik, mert sok mondjuk Bécsben a muszlim, de akkor is ebbe a csoportba fog tartozni, méghozzá az egyik tartópillére lesz neki. S ennek meg is vannak az okai. Alea iacta est.
Ha jól figyeltek, ha jól füleltek „Magyarország-Ausztria 2.0-át” már építik; meg is mondom, hogy miért van nagy esélye annak, hogy fel is épül, plusz-mínusz abban a formában, ahol a fentiekben leírtam. S miért idegesek Londonban, teljes joggal.
Mert az említett építményt magában a „vatikáni kohókban” öntik formába helyi szoftverrel, kínai hardverrel, a kétfejű, csirkekinézetű orosz sas áldásával. Amelyhez, jövő január 20.-a után csatlakozik az amerikai fehér fejű sas is és ezután együtt csókoltatják a drága magyar turult és társait! Ááááámeen!
Egyébként még a fentieket érintve hozzáfűznék néhány érdekességet Donald Trumpról, hátha valakinek elkerülte a figyelmét, hogy kicsoda-micsoda, honnan jön ez a pasas, milyen a háttere:
– a Trump-családi klán alapítója Friedrich Trump, a Bajor Királyságból származott. Ő Donaldunk apai nagyapja. Friedrich feleségét Elisabeth Christ-nek hívták. Érdekes név!
– e bajor vérvonal később keveredett a skót MacLeod-okkal; Donald Trump édesanyját Mary Anne MacLeod-nak hívták.
– Donald Trump a felsőoktatási tanulmányait a Fordham Egyetemen kezdte meg. Presbiteriánusként egy olyan egyetemet választott (gondolom, hogy a családjával együtt), amelyet a Római Katolikus Egyház new york-i egyházmegyéje alapított.
– innen átlépett a pennsylvániai Wharton Schoolba, amelyet Joseph Wharton alapított, egy republikánus nagyiparos, aki cinkben és nikkelben utazott nagyban, többek között. A vallási vonal itt is jelen van: a pasas kvéker volt. Akikről tudni kell, hogy az ő „Barátok Társasága“ Oliver Cromwell idején alakult meg, aki megdöntötte a brit monarchiát egy rövid időre. A kvékerek talpa alatt később forróvá vált Nagy-Britanniában a talaj és kivándoroltak vagy inkább elmenekültek az Új Világba.
Joseph Wharton egyik cégét például úgy hívták, hogy Betlehem Iron Company, később Betlehem Steel Company-re lett átnevezve.
stb. stb.
Szóval, Donald Trumpot az USA-ban vagy Nagy-Britanniában nem csak azért nem szeretik egyesek, mert nagy pofája van. Csak szólok.
Trumpék családjának a zsidókhoz és Izraelhez fűződő viszonya meg egy más történet. Donald Trump egy amerikai politikus, aki vitte valamire – már csak ezért sem elkerülhető valamiféle viszony vagy iszony ilyen szempontból. De ez már nem Donald Trump előéletéhez, a fiatalon kapott impulzusokhoz tartozik.
7. Zsolt
Erről az „Magyarország-Ausztria 2.0”-áról már többször olvastam és hallottam, csak ott általában benne volt Bajorország is.
Egyébként egy életképes tervnek tűnik, sok erő lenne egy ilyen szövetségben. Na meg az a pár száz ezer muszlim sem sok vizet zavarna egy közel 100 milliós népességen belül. Valószínű, hogy előbb utóbb továbbállnának az addigra már nagyrészt muszlimizált nyugatabbra fekvő országokba.
A vatikáni szál is ok, ti. a Habsburgok erősen be voltak oda kötve. Habsburg Ottó mesélte egyszer egy rádióműsorban, hogy amikor a császárság bukása után nem sokkal az édesanyjával a Vatikánban járt, a Pápa a liftnél személyesen várta Zita királynét, akit a térdhajtásból a kézcsók után felemelt és Ő is kézcsókkal is illette a királynét. Nem egy szokványos eljárás, az már biztos.
Az is több mint érdekes, hogy milyen ütemben épül újjá a várban lévő Királyi Palota és környezete. Minek? Múzeumnak? Abból van épp elég. Egy ilyen gyönyörű épületegyüttes funkció nélkül, teljesen értelmezhetetlen. Valami készül a háttérben. Vagy túlgondolom?
Az a nagy kérdés, hogy mit szól/szólnak ehhez a „Magyarország-Ausztria 2.0”-ához a fehér embereket éppen eltüntetni szándékozó akárki/akárkik.
„Az a nagy kérdés, hogy mit szól/szólnak ehhez a „Magyarország-Ausztria 2.0”-ához a fehér embereket éppen eltüntetni szándékozó akárki/akárkik.”
Konkrétan azok nem örülnek neki.
De nyugi, a Vatikán nem egy jámbor társaságot takar, akik a rózsafüzéreket morzsolgatják és csak passzívan szemlélik, hogy mi történik körülöttük. Azt is nagyon nehéz leállítani, ha ők valamit komolyan elhatároznak. Nem állítom, hogy lehetetlen, de ahhoz sok gógyi és erő kell.
Meg fogod érteni, ha majd írok róluk – sajnos még el sem kezdtem, de a fejemben már összeállt, hogy mi lesz a lényege a posztnak. Sok konkrétum lesz benne, pl. nevekkel is, nem csak holmi eszmefuttatás; de nem lesz olyan nagyon hosszú, le lesz rövidítve, amennyire csak lehet. A mellékszálakat nem fogom nagyon boncolgatni – legalábbis most ezt így látom.
Ha Londonban ilyen Rhodes-Miler csoport félék, a City of London-ban vagy a Manhattenben székelő díszes „könyvelő” társaságok meg mindenféle nagyvakoló sarzsik gyülekezete bárhol a világon valakit komolyan vettek/vesznek és komolyan tartottak/tartanak adott esetben egy-egy reakciójától, na a Vatikán az pont ilyen! Egy kőkemény hatalmi központ (mint a szikla!). Nem az egyetlen, a félreértéseket elkerülendő! Majd elmagyarázom magában a posztban, utána világos lesz, hogy miről írok most is.
10.
Előre köszönöm Zsolt a fáradozásodat (gondolom a többieknek is érdekes lesz).
Egy percig sem gondoltam, hogy a Vatikán csak egy amolyan egyházi központ aki mellett elmennek a világ dolgai. Csak abba gondoljunk bele, hogy mekkora hírszerzési hálózata van. Ha esetleg érdekelné a Pápát (de nem érdekli), hogy Mexikó alsóban melyik drogkartel vagy helyi nagyvállalkozó kivel és mikor rendezi űgyeit, akkor megkeresné az illetékes érseket, aki szintén megkeresné az illetékes püspököt, aki majd a plébánost, aki a Huanitát és Alvarezt meg még egy jó pár embert megkérne a gyónás titka alatt, hogy szíveskedjen már egy kicsit szétnézni mi is van az érdekelt személy körül és mondja már el neki, akkor kb. 2 nap alatt menne a pontos információ a Vatikánban. Nem véletlenül rettegnek tőle a vakolók és nem véletlenül akarják már 2000 éve elpusztítani. Nem mondtam soha, hogy a Vatikán bárányok gyülekezete, de nem is lehet az egy ilyen világban, mert szétkapják egy perc alatt. Karddal kard ellen, ahogy mondták a Templomosok meg a többi Lovagrend. Ahhoz, hogy megvédd Krisztus egyházát, valamilyen szinten azonosulni kell az ellenfél módszereivel. Legyetek ravaszok mint a kígyó és szelídek mint a galamb.
8.Zsolt
Régen olvastam Donald Trump egy könyvét Nem tudom mi az igazság.hogy önerőből lett e milliomos vagy nem.Elvileg 1 vagy 2x elbukta mindenét a nagy hitel miatt amikor ingatlanozott.Mondjuk a franc tudja hogy milyen klánból jött és esetleg akkoriban már gazdagok voltak a szülei és milliomosként indult a milliárdos útjára.Biztos csalt is mármint úgy hogy pl. ismerte az akkori new yorki polgármestert és ő építhetett hotelt meg ilyesmi.Nyilván ha ledobtunk volna 1000 embert mellé ugyanolyan anyagi körülmények közé mint ő akkoriban akkor sem lehetett volna mind az 1000 ember sikeres mert pl. nem épülhetett volna 1000 db Trump
Tower csak egy. Olyan ez mint a maffia hogy csak egy klán uralhat egy környéket. Náluk ott usa-ban is csak ők uralhatták a környéket és kaptak engedélyt pl. a Trump
tower felhúzására meg ezer egy businessre. Nefélj ha te vagy én odamentünk volna x mrd $ vagyonnal hogy ezt akarjuk elzavartak volna.
Amúgy ennek ellenére lehet egy kiváló üzletember aki felépítette a birodalmát.
Mindenesetre kíváncsi lennék hogy a kezdetekben valóban önerőből lett e milliárdos vagy esetleg már valami nagy gazdag klánból való volt és csak hátszele volt.
Mindenesetre csodálkozva nézek az ilyen klánokra akik a 100-200 évvel ezelőtti vagyont meg tudták tartani és továbbvinni hiszen oly sokat változott a világ ez idő alatt hogy pl. egy 50 éve jól menő gyáros leszármazottai ma már csórók, elkajlódottak mert ilyen is van.
Nekem erős a gyanúm hogy a ténykedésével nem csak az usa gazdaságot akarja erősíteni hanem az utódok, a klán bizniszét akarja továbbvinni, biztosítani.
Ahogy dumál látszik rajta hogy energikus és egy dumagép, na persze ha bármelykünknek lenne annyi pénze és egészsége olyan idősen akkor mi is vagy bárki olyanok lennénk.
13 – andrew
Szélsőséges akaratosság, megfelelő családi háttér, elsőosztályú kapcsolatrendszer, hit magában és a céljaiban – talán ezek a kulcsszavak, amikor Donald Trump sikerességéről (is) szó van.
Egyébként nem semmik a színészi képességei is.
„Elvileg 1 vagy 2x elbukta mindenét a nagy hitel miatt amikor ingatlanozott.”
Ebben sem lenne olyan kivétel, ami erősíti a szabályt. Sokan jártak ilyen cipőben. Az egyik legismertebb amerikai, aki később szuper sikeres és szuper gazdag lett, de előtte sokszor becsődöltek a vállalkozásai, az Henry Ford volt. A Ford Motor Company már a sokadik próbálkozása volt. Azt végül „megvették” az emberek.
http://www.youtube.com/watch?v=PHS5c2OxBO0
Friss cikk a „The Independent”-ből, ma éjjel hozták le:
„Donald Trump, Orbán Viktor és Ferenc pápa meglepő szövetsége, amely kisiklathatja Ukrajna támogatását”
http://www.independent.co.uk/news/world/europe/trump-ukraine-pope-putin-orban-b2644981.html
Nincs itt egyébként semmi meglepő, esetleg a The Independent újságírójának.
E szövetség egyébként is többről szól, mint Ukrajna.
Zsolt
1,
Te is tudod, hogy Donald Trump első uralkodása alatt létesítették a donyecki erődrendszert amcsi támogatással.
Ez a kiimdulási alap a romló biztonsági kérdésekben.
2,
Létrehoztak egy törvényt, hogy Ukrajna támogatása nem fog megszűnmi, bárhogy is ügyeskedik az EU.
3,
Donald Trump totál kiszámíthatatlan pszichológiai értelemben.
4,
az amcsi LNG – nek lesz böjtje.
5,
Olyan kicsik vagyunk, hogy azt csinálnak velünk amit akarnak.
6,
Remélem, hogy Orbámfőni túljár Trumpfőni eszén és speciális, emiatt hosszadalmas előkészítésű stratégiát hoznak össze a Karmelitában.
15 – János
Nyugi, nincsenek nagy illúzióim Donald Trump iránt. A jobb jelölt nyert (Magyarország szempontjából mindenképpen), de nem egy jó jelölt. Európára problémák várnak, s az USA-ban sem lesz minden kerítés kolbászból csak azért, mert most a republikánusok nyertek. Naiv elképzelés. De például ez csapás a woke/LMBT agymenésekre, ami már önmagában jó Amerika számára, még ha sokan a vesztes oldalon ezt nem is fogják föl, nem így látják.
Egyébként nem kizárt, hogy lesz itt még merénylet ellene – ez a játszma sem még lefutott teljesen.
A béketervek, amelyeket meg Trump/Vance szeretne, vagy a Vatikán vagy akár Orbán, nagyon jó az orosz, csirkekinézetű sasnak. De a medvének meg egyáltalán nem! Ugyanis e kettő mindig is mást gondolt Oroszország múltjáról és jövőjéről egyaránt. De a lavírozás közöttük és mindent, amit képviselnek, az Putyin és csapata dolga. Putyint lehet szeretni vagy gyűlölni, vagy akár némileg semlegesen, pragmatikusan állni hozzá meg ahhoz, amit képvisel. Hülyének nézni viszont totális hiba lenne, mert egyáltalán nem az. Igazából hamarabb egy áruló, mint egy hülye.
Egyébként most fogadta el az orosz Duma azt a jogszabályt, ami megtiltja, hogy orosz, árván maradt gyerekeket olyan országokban lehessen adoptálni, ahol megengedett a nemváltoztatás. A világ éppen ott jár, hogy tekintetben most éppen Oroszország képviseli a normalitást a Nyugattal szemben. De ez nem azt jelenti, hogy ott is minden tökéletesen működik és mindenben utánozni kellene őket. Normális módon kell velük együttműködni úgy, hogy mindkét félnek a lehetőségek szerint jó legyen. És nem süllyedni arra a szintre, hogy vegzálva legyenek a sportolóik, a kultúra képviselői vagy bárki közülük, csak azért, mert orosz állampolgárnak született vagy oda költözött és ott szeretne élni. Erre nincs mentség; az EU hülye, undorító vezetése, a NOB idióta, kétszínű kreténjei és társaik az USA-ban, Nagy-Britanniában vagy bárhol elmehetnek a jó büdös francba! Ilyen alapon az amcsikra ugyanezek a szabályok kellett volna, hogy vonatkozzanak Irak után, de ez csak egy példa a sok közül.
Egy következő hülye, Kamala Harris személyében már teljesen felesleges lett volna, mint az USA elnöke. Joe Biden ugyanis 2020 és 2024 között teljes mértékben tisztázta azok számára, akik még hittek a fellengzős szólamokban, hogy tényszerűen nem az amerikai elnök irányítja az országot. Már a nagyon ostobáknak is látni kell, hogy nem a nép által megválasztott személy döntése a mérvadó – a jó, öreg Joe bácsiról tán nem gondolta ezt már senki. Vagy akad még valaki, aki igen? Joe Biden ténykedése lényegében bizonyította a tényt (amit minden normálisan gondolkodó ember mindig is tudott), hogy az úgynevezett Deep State létezése ténykérdés. Joe Biden sok embernél jól működött egy „ébresztőóraként”. Természetesen, ez hatványozottan érvényes az amerikaiak számára, akik testközelből láthatták ezt a kutyakomédiát. Ennek eredményét látjuk most: az USA választási térképe jó rendesen bevörösödött. Trumpra a demokraták és szimpatizánsaik továbbra is fújhatnak, de nehezen fogják tudni megkérdőjelezni a legitimitását. Az események meg még alakulhatnak úgy odaát, hogy ennek bizony lesz jelentősége.
15. János
1. Trump egy megörökölt helyzetet kapott Ukrajna kapcsán. Az már önjáró volt, nem tehetett semmit. Főleg úgy, hogy még a csapból is az folyt, hogy Putyinnak az ügynöke.
Szóval meg volt kötve a keze.
2. Ebből a pontból nekem az jön le, hogy szerinted az EU ki akar bújni az ukránok támogatásából, de nem tud mert létrehoztak egy alapot erre a célra. Holott a valóság pont az, hogy az EU és a demokraták hoztak létre egy NATO pénzügyi alapot Ukrajna támogatására, mert féltek, hogy ha nyer Trump akkor megszünteti az USA részéről a támogatásokat.
És meg fogja szüntetni. Így a háború minden költsége az EU-ra fog szakadni. El kell viselnie ezt, még ha a csődöt is kockáztatja, ti. ha nem tudja megszerezni bár az ukrán nyersanyagkészletet (ami egy levegővétellel ér fel), akkor neki rövid idő alatt vége (igazából az oroszok vagyona kellene, de az egyelőre nagyon messze van). A zöld terveket sem fogja tudni végrehajtani az ukránok nélkül. Az onnan érkezett áram nélkül nem fog menni. Már most is recseg-ropog a hálózat az ingadozó zöld áram miatt, mivel azt nincs amivel kiegyenlíteni az atom- és szén-/gázerőművek leépítése miatt. Sem a bogáretető mezőgazdasági „reformo” nem fog menni, azaz a jelenleg művelt földek 80%-ának visszavadítását 2050-ig.
Szóval, ha valakinek létkérdés az ukrán háború folytatása, az az EU.
4. Az USA LNG-mek ,ár most meg van a böjtje, ti. háromszoros áron kapjuk, mint a vezetékes orosz gázt. Ezzel pedig nem lehet nyereségesen működtetni az EU iparát. Nem véletlen, hogy menekül ki innen minden az USA-ba és Kínába, na meg ahol van olcsó nyersanyag és energiahordozó. És ha ez nem lenne elég, Biden leállítatta a további cseppfolyós gázterminálok építését, így ha akarnánk sem tudnánk több méregdrága LNG-t importálni az USA-ból. (ezzel kapcsolatos cikk, már egyszer betettem ide, de nem baj, ismétlés a tudás anyja: https://www.foldvaritamas.hu/2024/02/18/europa-zsakmany-vagy-aknamezo/).
És ha ez sem lenne elég, a huszik pont azt a részét tartják sakkban a Vörös tengernek, ahonnan kellene jöjjön a kevésbé drága LNG. Így, hogy kerülniük kell, a hajóknak, pont annyiba kerül az Ománi LNG, mint az USA. Milyen véletlen, igaz? Sokszor felmerül bennem, hogy véletlenül nem egy lyukra játszik az USA és Oroszország. Azaz Európa felosztására. Egyébként az USA már nyíltan ellensége az EU-nak. Legszívesebben darabokban látná.
5. Egyáltalán nem vagyunk kicsik. Az, hogy mekkora a fizikai kiterjedésünk, pont, hogy nem számít (csak nézd meg a zsidókat vagy éppen a Vatikánt). Ez a háború nem csak fizikai síkon zajlik, hanem az elmékben is, meg egyéb nem látható tartományokban is. Ha annyira azt csinálnak velünk amit akarnak, mond már meg nekem, hogy az elmúlt 10 plusz évben (amióta a magyar nemzet ébredezik) miért nem tudtak megszorongatni? Szívük szerint már csak történelem lennénk, de valahogy több ezer év alatt sem jött össze.
Felejtsd el Kovács Lászo elvtárs „bölcs” megjegyzését, hogy :”merjünk kicsik lenni”. Lófa@t gyerekek. Csakis a mi érdekeink mentén kell politizálni, illetve el kell felejteni nyugatot és végre kelet felé kell állítani a hajónk orrát. Milyen érdekes. Ellenségeinknek csonka Magyarországot hajó formájúra sikerült faragni, aminek az orra, ráadásul, kelet felé mutat. Lehet, hogy az Isteni gondviselés tette ezt? Mert csak így maradhatunk meg?
17 A komp már csak olyan, hogy hol erre, hol arra megy, és mindig a két part között van. Szerintem nem az a hivatásunk, hogy végleg elszakadjunk a Nyugattól, hanem hogy megmentsük azt!
18 – Ábel
Csak az a kérdés, hogy mi az hogy Nyugat a mai világban, vagy mi az hogy nyugati civilizáció – ugyanis nem biztos, hogy mondjuk te ugyanazt gondolod róla, mint mások.
Mondjuk egy Pete Hegseth, akit csak órákkal ezelőtt nevezett meg Donald Trump, mint a jövendő védelmi miniszterét az új kabinetjében. Ez a pasas beszélt a fenti témáról, nem is olyan régen:
„What Western civilization represents today, is an understanding that Zionism and Americanism are the front lines of Western civilization, and freedom in our world today.“
Vagyis, kb.:
„Amit a nyugati civilizáció ma képvisel, az annak megértése, hogy a cionizmus és az amerikanizmus a nyugati civilizáció és a szabadság frontvonala a mai világban.“
Szóval, lehet, hogy valaki ezt, mást meg azt szeretne megmenteni, ha a Nyugatról szó van. Ebben ugyanis nincs konszenzus még a Nyugaton sem. Mást gondolnak róla Felcsúton, mást Washingtonban, megint mást San Franciscóban, Londonban, Genfben vagy Rómában, stb. Miközben mindegyikük azt állítja magáról, hogy a Nyugat lényegét képviseli.
És akkor még egy szót sem ejtettünk arról, hogy mit gondolnak a mai Nyugatról az azon kívül élő emberek – persze, ebben a tekintetben sincs egyetlen egy egységes álláspont.
Te azt a Nyugatot szeretnéd megmenteni, amely pozitív értékeket hordoz vagy hordozott a számodra – csak feltételezem, hogy jóval inkább a „régi Nyugatról” beszéltél a fentiekben. De úgy, ahogy az egész világ, a Nyugat is változik benne. Kérdés, hogy meg lehet-e fordítani az idő kerekét. A következő fajsúlyos kérdés meg az, hogy érdemes-e egyáltalán, ugyanis a „régi, jó Nyugaton” sem volt minden rendben a dolgokkal. Egy az egyben visszasírni és adott esetben visszahozni a régi időket is egy zsákutca, szerintem.
19 Nyilván nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni, nem lesz mégegyszer pontosan ugyanaz, mint ami volt. De értékeket lehet átmenteni. Biztos, hogy nem pont ugyanazt a halmazt tartom értéknek én, mint mások, de ez tulajdonképpen nem is olyan lényeges: engem úgyse kérdez senki. De, ha mint mondod, a Vatikánnak tervei vannak velünk, meg a régiónkkal, akkor nem is olyan reménytelen a helyzet.
A dualizmus kora egész jó volt, az Osztrák-Magyar Monarchiával. Ha nem is lesz még egyszer ugyanaz, valami hasonló lehet, és az nem hangzik rosszul. Nyilván ezen a világon soha semmi nem volt tökéletes, nem is lesz, de élhető még lehet.
19 „Kérdés, hogy meg lehet-e fordítani az idő kerekét.” – Egyrész nyilván nem. Másrészt, ha ezt a kérdést egész konrétan kezeljük, akkor igen, és számos példa is van rá. Például ha a „haladást” a szexuális erkölcstelenség uralmával mérjük, akkor sokszor megfordult már „az idő kereke”, Szodomátók kezdve az ókori Rómáig. És meg is fog, mert a szexuális fertőbe fulladó rendszer önmagát számolja fel, hogy azután a helyére jöjjön egy egészségesebb. Ami aztán átveszi a régiből, amit értékesnek gondol.
Sok furcsa szövegezésű hír kapott szárnyra mostanában…pl. az ukrán atombomba vagy az orosz mélységbe (50-160-800 km?) való rakétatámadás.
A plutóniumbomba detonátorának előállításáról miért nem cikkeznek a brit tudósok?
Sőt, valami kalinyingrádi régióba tartó csali atomvonattal is rémisztgetik már az embereket.
Iráni rakéták és észak – koreaiak az orosz hadseregnél, állítólag.
Emitt pedig a béke fokozott kiterjesztéséről beszélnek.
Akkor ezek szerint súlyos provokáció várható a tárgyalások vagy a beiktatás megkezdése előtt?
(Emiatt volt a 46. hétvégén a munkácsi és rahói járásban dróntámadás?)
Utolsó figyelmeztetésként, hány év múlva jön el az a pont, amikor a széles nyomtávú ukrán – lengyel, …, ukrán – román vasúti átrakókat fogják módszeresen rombolni az oroszok?
Kíváncsi vagyok, hogy a munkácsi és a rahói járásra kiküldött orosz fegyverek most a z Északi Atlanti Szövetség vagy a Frontex hírszerzőiinek lett elküldve szimbolikusan?
Ma (2024.11.20.) erőteljes félelemkeltés céljából bezárják a z amcsi nagykövetséget Kijevben.
forrás: ua pont usembassy pont gov
(Ha valakit érdekel lapozgatás közben.)
23 – János
„Ma (2024.11.20.) erőteljes félelemkeltés céljából bezárják a z amcsi nagykövetséget Kijevben.”
Meglátjuk, hogy csak félelemkeltésről van-e szó vagy egy nagy tűzijáték lesz a következő órákban, méghozzá oda-vissza alapon az oroszok meg az uránok mögé bújt NATO között.
Én inkább attól tartok, hogy az ukrán oldal valami piszok nagy provokációra is készül ezzel összefüggésben – mondjuk, ha egy rakéta telibe talál egy alapiskolát vagy óvodát és 100 kisgyerek holttestét fogják „körbehordozni” Kijevben, hogy „lám, ezt csinálják az orkok”!; akkor egy új „szuperBucsa” nagy aduászként lesz felhasználva a propagandában, méghozzá az egész Nyugaton. Trumpot is nyomás alá helyeznék ily módon.
A sarokba szorított kijevi rezsim most mindenre képes, hogy így vagy úgy, de mentse a bőrét. A többségnek közülük a béke nem opció; személyes szinten számukra az sokkal rosszabb lenne, mint maga a háború. Mások élete meg nem nagyon érdekli őket.
Zsolt,
A Krími – hidat is megdöngették már az ATACMS rakétával az ukránok és lám nem lett komoly következménye, pedig nem az ukránok keze által indult el az a rakéta sem.
A fokozott békemissziós kampány akkor – talán – hatna a nyugati politikusokra is, ha ijesztésből a két posztapokaliptikus filmből néhány percnyi vírusvideó szétterjedne az EU-ban.
Threads.
The Day After.
Románia vajon ismét átáll, mint 1944. augusztusában, ebben a hosszú – hosszú háborúban?
25. János
Volt kidolgozott terv a kercsi híd lerombolására. Az akciót ukránok és brit különlegesek együtt hajtották volna végre. A támadás elöttinnapokban Moszkvában behivatták a brit nagykövetet, ismertették vele a tervet. Aztán ismertették vele az akcióban részt vevő britek nevét, rendfokozatát, beosztását. Aztán ismertették ezek otthoni cimét, családjuk, hozzátartozóik körét, de még a kutyájukat is.
Barátságosan elbeszélgettek a nagykövettel, jó egészséget kivánva neki.
Az akciót lefújták..
( A krinky hidfő is brit ‘ találmány’ volt, oroszok ott is szépen felapritottaknegy rakat külföldön kiképzett ukrán elitkatonát. )
Ma a dolgok állása cseppet sem úgy néz ki, mint ahogy Boris J. gondolta 22 márciusában.
Nincs az a fegyver, vagy ukrán / NATO erö, amelyik megfordithatná a háború menetét. A legutolsó kurszki betőrés sem eredményezett mást, mint a maradék ukrán elit erők ledarálását.
24.Zsolt
„erőteljes félelemkeltés céljából bezárják a z amcsi nagykövetséget Kijevben.”
Azért már egyre sűrübben lengeti a balost a tu-95 meg 160 flotta, ki tudja mikor engedi el…
(Magyar B. Tamás szerint délután megint felszáltak)
A sarokba szorított patkányok esete valós egyébként.
Csak nem nyugszanak a kedélyek a Balti-tengeri internetkábelek miatt. Az egyik a másikat piszkálja, hogy az orosz oceanográfia kutatóhajó minek járőrözik a tengeren…
Rostock városában új parancsnokságot építettek, hátha mégis kelleni fog. Rota város partjainál is ott vannak már a hajóra szerelt elfogórakéták.
Eközben persze továbbhaladtak a tárgyalások, miszerint Sigonellából, Kelet – Európa melyik repülőterére fogják áttelepíteni a drónbázist.
Sok proaktív dolog zajlik már.