VIP.117.
A nyugati média szinte válogatás nélkül azt domborítja ki, hogy Kína lenne a bajkeverő a Dél Kínai tengeren, amit megtold azzal, hogy Washington azért lép közbe, hogy a vitának véget vessen. Viszont a valóságnak ehhez semmi köze.
_________________________________________________________
A teljes anyagot elküldöm a VIP előfizetőknek. Kapcsolat felvétel: evatibor#t-online.hu
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
Kína a feltörekvő. a holnap gazdasági és katonai szuperhatalma marakodik az USA-val. Nem elégedik meg Tibet lenyelésével.
Az USA nem elégedik meg a hatalmas Csendes Óceániai birtokaival.
Kapzsiskodnak, mi pedig a nekünk kedvesebb imperialistát támogatjuk.
1:
Tibetet 60 éve „nyelte le” most és azóta kit nyelt le? És érdekelne, hogy ki marakodik kivel?
Más forrásból olvastam.
A dél kínai tengeren a vita tárgya egy eredetileg kis zátonyként nyilvántartott földdarab.
A kínaiak feltöltötték, egy kis szigetet hoztak létre.
Viszont a sziget státuszhoz nemzetközi jog szerint hozzátartozik 12 mérföld parti tenger, felség joggal és 200 mérföldnyi kizárólagos használatú gazdasági övezet.
Ez piszkálja az amerikai orrokat. A tengeri hajózás szabadsága amerikai részről mellébeszélés mert 12 mérföld parti víz, azon az óriási tengeren nem oszt vagy szoroz a hajózás szabadságában.
Viszont a kínaiak a furfangos feltöltés által 125.600 négyzetmérföld tenger felett szereztek kizárólagos gazdasági jogot. Terjeszkedés, lenyelnek egy nagy területet a tengerből.
Kínát sem kell félteni. Igen nagy szénhidrogén készletek vannak a tengeri talapzatban arrafelé. Akié az a sok kis sziget, az dirigál a hajózásban és termelheti ki a földgáz, kőolaj készleteket! Továbbá a kínai nemzetbiztonsági stratégia tartalmazza, hogy 2020 után ki kell jutni a haditengerészetnek a Csendes-óceánra. Ki is fognak szerintem, csak ez kb. a szívinfarktus kerülget kategória Japánban; az USA pedig a saját teritóriumának tekinti az egész Pacifikus térséget. Innen ered ez a nagy kardcsörtetés, egyenlőre az USA hangosabban felszólító fél, Kína még csak a sziget térségében „hangoskodik”. Amikor nagyhatalmak geopolitikai érdekei elkezdenek surlódni, na az ilyen. Majd amikor ütköznek is, az sokban fog hasonlítani arra, de még is különböző lesz, mint amikor a felkelő Nap birodalma, a Japánok Császári Haditengerészet is uralni akarta a Csendes-óceán térségének egy részét. Legalább is benne van a pakliban!
Vadászgépekkel felelt az amerikai hadihajó betolakodására Peking
http://24.hu/kulfold/2016/05/11/vadaszgepekkel-felelt-az-amerikai-hadihajo-betolakodasara-peking/