Béketárgyalásról

Európa mindenképpen az ukrajnai háború lezárását célzó „valódi tárgyalások” résztvevője lesz – jelentette ki Marco Rubio amerikai külügyminiszter, szöges ellentétét állítva annak, amit Keith Kellogg amerikai Ukrajna-ügyi főtárgyaló mondott a Müncheni Biztonsági Konferencián.

Végeredményében el fogunk jutni egy pontra, amikor már valódi tárgyalásokról beszélünk, de ha ide eljutunk, Ukrajnát is be kell venni, mivel őket támadták meg és Európát is, mert szankcionálták Putyint és Oroszországot is. Csak még nem vagyunk itt”

– mondta Rubio a Reuters cikke szerint. A politikus összességében optimistán nyilatkozott az orosz-amerikai tárgyalásokról, de úgy látja, „egyetlen telefon nem teremt békét.”

Keith Kellogg amerikai Ukrajna-ügyi főtárgyalója a napokban azt mondta: Európa nem lehet ott a háború lezárását célzó tárgyalásokon, emiatt pedig az EU-s vezetők mára rendkívüli ülést hívtak össze.

Rubio megszólalása egyébként azért is érdekes, mert egyértelműen utalt arra is, hogy Oroszország a szankciók feloldására számíthat, ha vége a háborúnak, ez az, amiért szükség van szerinte az európai résztvevőkre.

(Portfolió)

65 gondolat erről: „Béketárgyalásról

  1. ISmet megkerdezem:
    az Usa milyen biztonsagi garanciát fog kerni az oroszoktól?

    Így esedékes lesz az amerikai katonák egy reszet kivonni az EU- bol?

  2. 2 – János

    „Így esedékes lesz az amerikai katonák egy reszet kivonni az EU- bol?”

    Ez benne van a pakliban. Ma már felröppentek olyan kósza hírek, hogy az amerikai hadsereg teljesen elhagyja a kis balti országokat. De ez még messze nem biztos, lehet, hogy ezek a pletykák nem megalapozottak, de lehet, hogy igen. Majd kiderül.

    Egyébként ha így is lesz, ez semmi eget rengetőt nem jelent meg. Helyettük azonnal bespájzolnak oda a németek, britek, lengyelek stb.

    Figyelembe véve a közeljövőre tervezett NATO-hadgyakorlatokat (Steadfast Dart 2025, Dacia Spring 2025), érdemes Romániára illetve még inkább majd Moldovára is figyelni (pl. Észtország mellett). Ha az amcsik le is veszik a kezüket az európai szövetségeseiről (amelyek annyira már nem szövetségesek, mint a közelmúltig, lásd Vance alelnök müncheni beszédét) és azok valami őrültséget visznek végre, tehát ürügyként szolgáló provokációt, akkor Európa nagyon nagy gondban lesz. A NATO az USA meg Törökország nélkül lényegében csak egy papírtigris, messze nem lenne képes annyi gyűrődésre sem, mint az ukránok az elmúlt évek alatt.

    De ez nem érv az európai „észkombájnoknak”. Azok tovább „aratnak”. Immár brit üzemanyaggal.

  3. 1 – Ábel

    Persze. Ezt a klasszikus darabot mindenki eljátssza majd. Már várom Medvegyev következő tweetjét – csak röhögni lehet rajta. Lehet fogadni, hogy most majd mit atombombázna le: a brüsszeli Grand Place-ot vagy a hülye balti politikusok idegeivel szórakozik majd egy kicsit… Medvegyev jelenleg az orosz politika Mr. Bean-je. Egy ideje magát sem veszi komolyan. Egyébként nem annyira hülye, mint amilyennek látszani szeretne.

  4. Íme: „A túltáplált, kövér jószág megtámadta a gazdát” – értékelte az ukrán hadsereg legújabb lépését Dimitrij Medvegyev.
    „Miért akarna egy nyájas, zsíros állat, amely teljesen függ gazdája »kedvességétől« és a neki nyújtott vályú nagyságától, megtámadni jótevőit?”
    „A túltáplált, kövér jószág megtámadta a gazdát, aki szüneteltette a takarmányszállítást, sőt azon kezdett el gondolkodni, hogy kés alá engedje-e a bosszantó állatot. Aztán a lény kétségbeesésből úgy döntött, hogy megharapja a gazdát. Vérző, ragacsos nyálat eregetve kapaszkodott az etető kezébe” – írta Dimitrij Medvegyev.

  5. Nemtudom mennyire intenzív a háború a fronton, tegnap azt mondta hogy
    pl az oroszok 100 valamennyi drónt indítottak, nem inkább szórakozás már most is csak ez? A ll vh-ban szerintem 50x-es volumen volt.
    Alapvetően nem tudom mit lehet 3 évig szöszmötölni, de lehet ez a stratégia.Ugye megy a kavarás hogy ide
    az ukránokat nem hívták amoda meg az EU-t.Már egy vicc az egész.Kíváncsi leszek lesz e béke.Már olyat is rebesgettek hogy ha béke lessz akkor újra megindulhat a kereskedelem
    az oroszokkal.Na most akkor kitör a béke és Oroszország elhantolhatja a több ezer atomtöltetét? Pedig múltkor már az atombunkereket élesitettek.
    Mondjuk az ásványkincs, termőföld dolgok sem tudom hogy alakultak, ki kié mié és kik milyen céges struktúrákon birtokolják.

    Egyébként érdekes dolog tegnap hallottam a tv-ben hogy Kijevben most ugyanúgy vagy még jobban folyik az élet mint Budapesten. Tehát ha valaki kimenne semmi fennakadást nem tapasztalni sőt azt mondta a manusz hogy még nyüzsgőbb élet van mint Pesten.Állítólag minden szolgáltatás megy, van áram, net stb….
    Vajon megindul az újjáépítés? Felesleges kárösszeget mondani, inkább az a kérdés hogy hány ház dőlt össze és mennyit kell felújítani.Persze ha megnézzük hanyan
    haltak meg akkor egyből kevesebb ház kell.
    Szerintem amit hírekben mutatnak szétlőtt épületeket az nem feltétlenül általános mert a kamera persze hogy a legnagyobb szenzációt szereti bemutatni így a legdurvább bombázásokat mutatták be de nem feltétlenül lőttek szét több tízezer épületet.

  6. Néhány észrevétel a béketárgyalásokról, részben ez is összefüggésben van a jó rendőr-rossz rendőr kérdéssel (is).

    Ugyebár, Donald Trump Keith Kellog-ot nevezte ki az ukrajnai ügyek amerikai kormánymegbízottjává, aki azóta már többször találkozott az ukránokkal, most is éppen Kijevben tárgyal.

    Tudni kell, hogy Kellog egyik lánya, Meaghan Mobbs egy Ukrajnát segítő alapítvány vezetője, ez az R.T. Weatherman Foundation. Akit érdekel, az nyugodtan nézzen utána, hogy mivel foglalkozik hivatalosan ez az alapítvány; mindenesetre amivel szintén foglalkozik, az egyébként az Ukrajnában meghalt amerikai katonák földi maradványainak a hazajuttatása is, többek között.

    Miután Kellog-ot kinevezte Trump, ráirányultak a reflektorfények; mit csinál, mit mond – nos, általában olyanokat mond (visszakereshető), amely úgy-ahogy még elfogadható és megemészthető az ukránoknak illetve az „európai szövetségeseknek”. Ugyebár az ukránok is (meg mindenki) nagyon is jól tudja, hogy a pasas lánya régóta segíti az ukrán ügyet, így feltételezhető, hogy van némi bizodalom az irányába a részükről. De mi történt pár napja?

    Steve Witkoff, aki egyébként Donald Trump egy nagyon régi személyes barátja és üzlettársa, Moszkvába utazott február 11.-én, hogy tárgyaljon egy bizonyos amerikai állampolgár kiszabadulásáról, akit az oroszok korábban sok évre elítéltek és bebörtönöztek. A tárgyalások eredményesek voltak, Witkoff Moszkvából felszálló gépén rajta volt a kiszabadult Marc Fogel. Cserébe egyébként az amcsik is szabadon engedtek egy náluk bebörtönzött oroszt. De a lényeg Witkoff látogatásának nem ez volt (újra aláhúzva, hogy ez a pasas Donald Trump régi bizalmasa). Hanem azon, hogy Steve Witkoff, amíg Moszkvában volt, 3 – 3 és fél órán keresztül személyesen tárgyalt Putyin elnökkel.

    És ha jól emlékszek, akkor már másnap megtörtént az a bizonyos Putyin-Trump telefonon megbeszélés is, miután Steve Witkoff és kísérete elhagyta Moszkvát.

    Persze, ez nem egy nagy was is das. Az ilyen dolgok régebben is megtörténtek meg meg is fognak a jövőben is. De az nagyon is érzékelhető volt, hogy amíg a fősodrású média és talán jóval fontosabb emberek a háttérben (mondjuk Londonban, Brüsszelben, de persze máshol is) Keith Kellog „mozdulatait figyelték nagyítóval”, addig a jóval fontosabb események egy teljesen más módon, más csatornán történtek meg. Ha Kellog Kijevbe megy, azt jó előre beharangozzák, mindenki tud róla. Ha Witkoff Moszkvába megy, azt hivatalosan más ügyben teszi. Csak utólag derül ki az egészről, hogy amúgy mellékesen hosszan tárgyalt az orosz elnökkel is.

    Trumpék csapata minden szempontból messze kompetensebb politikát csinál, mint Joe Biden emberei. Egyébként, hosszú idő után a Fehér Ház szóvivője is egy összehasonlíthatatlanul magasabb színvonalú munkát végez, mint az elődjei. Igazából a különbség ordító, máshogy ezt nem lehet jellemezni. Karoline Leawitt (is) megy, mint egy motorfűrész…

    https://en.wikipedia.org/wiki/Karoline_Leavitt

  7. Ez a Trump értelmesebb és talpraesettebb, mint az első elnöksége alapján vártam. Azt gondoltam, hogy a jó oldalon áll, de hogy ilyen összeszedett, az meglep. Jobb lett a stábja, vajon ezen múlik?

  8. 8:Ábel:
    Jobb lett a stábja ?
    Valószínűleg igen. Az 1 elnökség hibáiból tanulva olyan embereket próbált maga köré gyűjteni akik nincsenek olyan szinten, vagy máshogy vannak bekötve a mély államba.
    Illetve nem véletlen, hogy fűnyíró szerűen megy neki nagyon sok dolognak, főképpen odahaza.

    Hasonló lehetett a helyzete az 1 elnöksége alatt, mint anno az 1. Fidesz kormánynak.
    Erről a kormányzásról mondta később – ha jól emlékszem – Kövér László, hogy kormányon voltak, de nem hatalmon. Ez Trump esetén is igaz lehetett.

    A másik, hogy az 1 elnöksége óta nagyon sokat változott a világ, és ami akkor értelmetlen/meghökkentő dolognak látszott, azon már meg sem ütközünk.

  9. Van egy fontos esemény, ami felett szinte mindenki elsiklik, mintha nem is létezne vagy egyáltalán nem tulajdonít neki olyan jelentőséget, ami pedig fontos lenne.

    Pár hete, kb. ez év január közepén írta alá Kijevben Zelenszkij és Starmer „százéves szövetséget“ biztosító szerződést a két ország között. S hogy mi ennek a szerződésnek a lényege? Ha rövid választ akartok, akkor igazából nem egyéb, mint hogy Ukrajna ezentúl Nagy-Britannia totális gazdasági gyarmata lesz. Ugyanis az említett szerződés – kijevi kiszivárogtatott infók szerint – a britek kezébe helyezi Ukrajna kulcsfontosságú ipari és engergetikai erőforrásait, úgy mint a kikötők felügyeletét, a nukleáris erőművek ellenőrzését, az ukrán gáztároló és gázszállítási infrastruktúrát és a földgázkitermelést, a titánium gyártását stb.

    Ellentétben a hivatalos kétoldalú megállapodásokkal, amelyeket Zelenszkij mintegy futószalagon írt alá más nyugati országokkal , ez a megállapodás lényegében átadja Ukrajnát a londoni gyarmati közigazgatásnak. Ez azt jelenti, hogy a háború finanszírozásáért cserébe Nagy-Britannia minden értéket elvehet Ukrajnától. Gazdaságilag szabadon kiszipolyazhatja, amire egyébként az angoloknak nagy szükségük is van, mert gazdaságilag rettenetesen állnak, rendkívül fontosak nekik a külföldi zsíros erőforrások, amelyeken élősködhetnek.

    Ez az oka annak, hogy Zelenszkij nem írta alá azt az irományt, amit Trump küldötte a minap az orra alá dugott: a britek már megelőzték az amcsikat, nem adhatja el ugyanazon iparágakat, az ország ásványkincseit, koncesszióit az angoloknak is meg az amcsiknak is. Legfeljebb az lehet a megoldás, hogy a britek valamiről lemondanak, valamit felajánlanak az óceán túlpartján, a kezüket nyújtogató „unokatesóknak“. De állítólag baj történt: némi szénlelőhelyekkel, szénbányákkal meg olyan, még feltáratlan ásványkincskészlettel szerették volna kiszúrni az amcsik szemét, amelyekbe elveve először beruházni kellene, hogy utána, évek múlva – ha minden jól alakul – elkezdjenek pénzt fialni is.

    Ez állítólag Trumpot rettentő haragra gerjesztette. Ő ugyanis arra hajt, hogy Ukrajna az USA gyarmata legyen, nehogy már a pimasz angoloké! (A papíron esetlegesen tulajdonos ukrán oligarchák senkit sem érdekelnek; azokat az angolok illetve az amcsik is „se perc alatt lerendezik”, ha kell).

    Ezek után Donald Trumpnak a következőket teheti:

    1.) Teljesen leveszi a kezét Ukrajnáról és szabad kezet hagy Oroszországnak. Ez azonban Európában egy nagy háborúhoz is elvezethet. A Londonban kiképzett „proxi terroristák“ féktelen őrült támadásai végül nem hagynak majd más választást az oroszoknak, mint a brit értékek, aktívumok megsemmisítése illetve az, hogy lehetetlenné tegyék, hogy haszot hozzanak Nagy-Britanniának. Ugyanakkor a britek más országokat is be fognak akarni vonni akár egy nyílt háborúba és Oroszország így az egész NATO-val vagy annak egy részével is harcolna. Az Egyesült Államok azzal a dilemmával fog szembesülni, hogy semleges maradjon-e, vagy harcoljon Oroszországot ellen. Az USA semleges álláspontja a kérdésben lényegében a NATO felbomlását és az európaik vereségét jelentené.

    Ha az amcsik beleállnak az aktív részvételbe, az meg könnyen egy pusztító világháborúhoz vezethet el.

    2.) Az USA megpróbálja majd kitörni a britek nyakát. Ez nyílt konfliktushoz vezethet az évszázados szövetségesek között. Londonnak egyáltalán nincsenek gátlásai, hogy bárki ellen háborút indítson. A már hagyományosnak mondható terrortámadások azonban olyannyira kiélezik majd a konfliktust, hogy a Fehér Háznak szó szerint meg kell szakítania az érzelmi, pénzügyi és gazdasági kapcsolatokat az „idősebb unokatesójával“, ha nem akarja, hogy ők is bele legyenek rángatva egy nyílt háborúba.
    Az Egyesült Királyság már most is nagy gazdasági bajban van. A végtelen háborúk folytatása saját források nélkül nem biztos, hogy olyasmi, amit az ország el tud viselni.

    Ez utóbbi a világnak sokkal jobb megoldás lenne; persze a Nagy-Britanniában bespájzolt elitnek erről teljesen más a véleménye.

    A háttérben tehát Ukrajna területén nem csak az amerikaik és az oroszok feszülnek egymásnak, de az Egyesült Államok és Nagy-Britannia is, mint a kollektív nyugat két legmeghatározóbb hatalma is. Ebben a játszámban Brüsszelnek nem osztottak lapokat. Zelenszkijnek meg fokoznia kell a napi adagjait; rájár a rúd, immár szembejött vele a valóság.

  10. Zsolt
    Trump talán azon mesterkedik, hogy az orosz érje el azt a pozíciót, ami lehetetlenné teszi, hogy az angolok készpénzre váltsák az ukránokkal kötött szerződésüket. Ezután Trump már üzletelhet Putyinnal. Angliának meg lesz egy papírja, hogy milyen vagyontárgyakhoz nem fér hozzá.

  11. NATO, EU rövid időn belül kuka. Csak figyeljetek!
    USA létrehozta azokat, a sunyi németek pedig IV. birodalmat akartak építeni maguknak az utóbbiból. Ezt azonban az USA észlelte (nagyon meglódult a német, átvette az EU vezetését), aztán tett ellene. Most ennek a végjátékát látjuk.
    Európa, félre lett lökve. Az EU pedig szétesik, a sok apró ország pedig egymásnak fog feszülni. Időlegesen létrejönnek regionális szövetségek, de azok is a három nagy érdeke szerint lesznek fenntartva, vagy szétbomlasztva.
    Kérdés, hogy ebben a felfordulásban mi lesz a migránsokkal? Milyen szerepet szánnak nekik?
    Merthogy a kakaskodásra kapható európai országoknak már kitalálták a szerepét, az abból is látszik, ami most alakul. Azaz békefenntartó sereget exportáltat velük az USA Ukrajnába, hogy őrizzék a nemlétező békét. Ott aztán jól belekeverednek a medvetáncba.
    Mivel a NATO kb. akkor fog megszűnni, akik bemennek, magukra maradnak. Elégé világosan látszik mostanra, az amit többek között én is pár éve mondok, vagyis, hogy a NATO fel fog bomlani. Leginkább mert Amerika így akarja. Nem jó neki már ez a langymeleg szervezet, amit semmire nem tud használni. Inkább kell neki jó kemény, neki alárendelt és globálisan bevethető szövetséges haderő.
    Trump most ezzel a fegyverszünet bohóckodással időt akart nyerni az európai csatlósoknak. Hátha jó katonák lesznek 3-5 év alatt, amíg az újabb Minszk megállapodással altatnák az oroszt. Azonban kevés az idő, nem lesz egy szál hadra fogható nép sem errefelé ennyi idő alatt. E azért Trump legalább megpróbálta. Adna egy esélyt, hogy szedjük össze magunkat. Ha nem tudjuk, akkor aztán végképp leír minket Amerika. Ha összeszedjük, akkor annál jobb, lesz amivel tápláni a háború áldozótüzét.
    Azonban, ha Makron&Co. mégis megpróbálna ilyen készületlenül, ahogy van, a medvével tengelyt akasztani (abban reménykedve, hogy az USA azért mégis csak melléjük áll, ahogy korábban tette, ha nem más akkor amikor már mindkét oldalnak kilóg a nyelve), nagy pofára esés lesz számukra. Azonban veszélyes is ez a helyzet, mert amilyen idióta a nyugat-eu-s vezetés, egy vesztéses helyzetben, még a francia és brit atomot is hajlandók bevetni az oroszok ellen (csak Ursula bárónét kell megnézni mostanában, milyen vérben forgó szemei vannak, hogy ki van készülve).
    Addig is mindenkit összecsődítenek akit tudnak a nagy háborúra. Az USA pedig kér egy kávét és készül, hogy a végén megint kezet fogjon az orosszal Elzász határán.
    Aztán a három nagy szépen lecsendesedik.
    Mi pedig mindez idő alatt arra kell törekedjünk hogy biztosítsuk a megfigyelőnek a terepet.

  12. Bendegúz.

    Orbánfőni most még nem állhat elő a farbával ( téged idézve) az elkövetkező évértékelő beszédekben, miszerint amerikával barátkozni halálos veszedelem.
    Nem szeretnélek elkeseríteni, de a toborzóirodákban már láthatók a cé tipusú ill. könnyűdrogos tekintetű, vélhetően szociálisan erősen fogyatékos fiatalemberek,..

    Szerinted, ők valaha megértik a tájoló használatának lényegét, mikor a teljes kontinentális gps- blokkolás alatt, sim – kártya nélküli okostelefonra feltöltött túratérképpel, kell majd tűzpárban, éjszaka, exoskeleton-os taktikai málhamellénnyel + kijelzős sisakban, feladatot végrehajtani?
    A középkorú – 50 év feletti , tapasztalt civil műszaki értelmiség előtt mikor nyílik kia toborzó? Amikor már befellegzett?

    Írtam ppár hónapja, hogy Ausztria felől, majd a gyerekeonknek vissza kell állítani a nyomsávot, senki sem reagált sajnos rá….

  13. 14 János
    Orbánfóni most a pénzosztogatással van elfoglalva.2 és 3 gyerekes anyák adómentességre egy életen át?? De optimista,
    mikor azt sem tudni mi lesz pár év múlva nemhogy adómentességet osztogatni az anyáknak 20-40 éves időtávokra??
    Most úgy néz ki mintha a háborús helyzet kicsit csendesedne, oszozkodnak az ásványkincsen.
    „teljes kontinentális blokkolás alatt” Mikorra várod ezen állapotot?

  14. Egy bejegyzés, amelyet egy prominens kazah személy jelentetett meg a saját szociális médiafelületén a napokban, s amelyre azonnal lecsapott a brit „Mirror” napilap is:

    „1987-ben a Szovjetunió KGB 6. Igazgatóságán szolgáltam Moszkvában. A 6. Igazgatóság legfontosabb munkaterülete a kapitalista országok üzletembereinek beszervezése volt.
    Ebben az évben az igazgatóságunk beszervezett egy 40 éves üzletembert az Egyesült Államokból, Donald Trumpot, „Krasnov” álnéven.”

    A fenti állítás szerzője ő:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Alnur_Mussayev

    Ha minden igaz, akkor még ma kiteregetik az Epstein-féle szennyes szintén prominens névsorát az Egyesült Államokban. Nemsokára az is kiderül majd, hogy Donald Trump maga a Sátán… A brit lapok majd azt is szívesen megírják!

  15. 14. János

    Akkor lesz bajban a főni, ha nem sikerül Putyint átejteni egy Minszk III. megállapodással. Ti. akkor a háború jelenlegi tüze fel lesz csavarva maximumra. Minden menni fog ukrajnába. Nyugati katona is! Persze önkéntes alapon mennek majd az országok. Sajnos majd akkor szólni fog Trump bácsi nekünk, hogy ha már annyira barátjai vagyunk, akkor szíveskedjünk felsorakozni az európai barátai mellé.
    Nem véletlenül szurkolunk olyan erősen a békének (legyen az bármilyen).

    Hogy ebbe a frissen felfejlődő ukrán darálóba kiket lehetne bevetni, jó kérdés. Merthogy az átlag polgár nagyon morcos lesz, ha behívják őt vagy gyerekét/férjét, főleg több éve tartó háborúellenes kiképzés után. Valószínű azokat küldjük, akikről Te is írtál. Ahogy annak idején a II. Vh elején, a nagy orosz sztyeppére is a gyengébb népeket küldte ki Horthy. Ha azok elfogynak és újabb tölteléket kér a fényességes nyugat, akkor fognak kezdődni a bajok. Én a magyar vezetés helyében, bármi áron kimaradnék ebből. Akár a megszállást is vállalva. Mert ha nem, akkor – mint eddig mindig – meg fog jelenni az orosz ismét, és akkor bajban leszünk. Ne kövessük el ismét azt a hibát amit már oly sokszor. Vagyis például, annak idején a tatár is felajánlta, hogy működjünk együtt velük, biztosítsuk a logisztikát nyugat felé és akkor békén hagy. De mi nem, inkább majd jól megvédjük nyugatot helyzetet választottuk, aki nem mellékesen már akkor előre örült a vesztünknek. Hát nem szabad nekik ismét megadni ezt az örömet. Ha felcseszik a medvét, akkor védjék meg magukat, otthon az országuk területén. Mert senki ne gondolja, hogy csak ennyi van az oroszokban!

    Az pedig nem kérdés, hogy a gyerekeinknek nem is annyira kelet, mint az eliszlamizálódott nyugat fog problémát okozni. Ha okosak, akkor visszaállítják a vasfüggönyt. Kérdés, hogy mi lesz addig délre tőlünk. Merthogy nagyon kezd nyomulni az iszlám a Balkánon. Bosznia, Albánia, Koszovó és a Szandzsák már muszlim többségűek. Ha egy kicsit megtámogatják a kisázsiai olajmonarchiák őket anyagilag (ami eddig sem volt példa nélküli, lásd. a boszniai mecsetek tömkelegét) könnyen megnyílik az ottani nők méhe, minek eredményeként, egyszer és mindenkorra kiszorul a kereszténység onnan. Akkor pedig mi leszünk ismét az iszlám határán. Ezt megelőzendő kellene valahogy a szerbeket megerősíteni. Igaz ezzel is a magyar nemzet ellen beszélek (tudjuk miért). De el kell dönteni, hogy a két rossz közül melyik a nagyobb rossz. Ahogy látom a kormányunk észlelte ezt a problémát és tenni is próbál ellene a balkáni helyezkedéssel. Akárhogy nézem is, jobb egy ütköző állam közénk és a muszlimok közé (csak nehogy úgy járjunk, mint az általunk kreált és támogatott, ütközőknek szánt román vajdaságokkal), mintha csak mi lennénk velük közvetlen kapcsolatban, úgy, hogy közben nyugat nagy része már elesett és iszlám állam uralom alá került.
    Szóval szép kis geostratégiai feladvány.
    Véleményem szerint első lépésben túl kell élni az oroszok elleni nagy nyugati háborút, majd aztán ha lehet és lesz erőnk, neki kell állnunk a Balkáni feladvány megoldásának.
    Erre a Balkáni vonalra csak azért tértem, ki, hogy látható legyen, nem csak keletről veszélyeztet pl. az ukrán na meg a román, hanem idővel, délről is legalább akkora nyomás nehezedik ránk. Ezért is kellene végre már elkezdeni a nemzet hazafias nevelését. Ha most nem tesszük, 10 év múlva már késő lesz. De, hogy ne legyek igazságtalan, az is látszik, hogy mégha kis lépésekben is, ez irányban is történt némi elmozdulás. A katonai felkészülésre pedig itt a nyugat által felkínált alaklom. A kiadások GDP 3-5%-ra történő emelése, úgy, hogy azt nem kell beszámolni a hiányok közé, nagy lehetőséget biztosítana. És még a belső ellenség sem höböröghet, hogy a magyar fegyverkezik. Teljesen pc. konforman állíthatjuk vissza katonahagyományainkat.
    Kérdés, hogy ezt mennyire érti meg OV. és környezete. A helyében, akár több 10 milliárd euró hitelt is felvennék erre a célra. Úgy is le lesz írva a nagy végszámolásnál, ahogy mindig egy nagy világ égést követően. Vagy azért, mert most már végre a nyertes oldalon végeztünk, vagy mert nem, de ezt inkább ne folytassuk, mert nem így lesz. Már, hogy ismét nem jó oldalra állnánk.

  16. Bendegúz.

    Tokaj vendéglátóipari fejlesztésének – a terve, a bodrogkeresztúri csodarabbi turizmusára épül.

    Azt a pénzt a stratégiai nyersolajtárolók számának a bővítésére és a belső kőolaj ill. üzemanyagvezetékhálózat további kiépítésére (Északi – középhegység meg efféle helyekre) és az Amraam rakéták jelenlegi darabszámának a megtízszerezésére – meghúszszorozására kellene költeni.
    Az Amraamot nemcsak a Jas 39 Grippen, hanem a Rheinmetall – Elta
    műveleti puttonya is szépen tudná irányítani.

    A Nasams – hez meg kell vásárolni az optikai keresőket és a GSM- tornyokra szereljenek már fel pl. Elbit mikrofonokat.

    Értem én, hogy elektromobilizáció, meg elektromos autógyár, de tessék már érdeklődni Moszkva környékén, hogy hány száz rakétaindító és légvédelmi radar van az orosz főváros high – tech ipari övezetének a közelében beásva…

  17. 13 „nagyon meglódult a német, átvette az EU vezetését” – Haha, a német! Hogy „meglódult”? Saját magukat számolják fel éppen, a nép meg még arról se tud dönteni egy választáson, hogy ezt abbahagyják-e! A németnek vége, és ezt nem az amerikaiaknak köszönhetik, hanem saját maguknak!

  18. 15 „De optimista, mikor azt sem tudni mi lesz pár év múlva nemhogy adómentességet osztogatni az anyáknak 20-40 éves időtávokra??”
    – Hát éppen azért! Most lehet vele választást nyerni, a cehhet meg majd a jövő állja – ha állja egyáltalán, mert még akármi is következhet! Tiszta haszon!

  19. 19. János

    Valahol ezekkel a katonai fejlesztésekkel kellene kezdeni, aztán a többit szépen ráépíteni. Jó sok hitelt kell felvenni (az EU ezt eleve támogatja), úgy sem kell azt már visszafizetni, mert, ha túléljük, úgy is lesz egy nagy globális gazdasági újraindítás. Megmaradásunk feltétele pedig az lesz, hogy mennyire leszünk felkészülve katonailag és fejben az országunk védelmére. Persze csak a szomszédok ellen, a nagyokkal nem sok mindent tudunk kezdeni, legfeljebb egy jó választással a győztes mellé sorolunk. Figyelni, figyelni.
    Most alakulnak az új szövetségek! Olyanok, amikre még egy éve azt mondtuk volna, hogy hagymázas ábrándozás.
    Mást ne mondjak, jelenleg kibontakozó USA-Oroszország érdek szövetség és az EU magára hagyása.
    A NATO és EU felejtős! Pár év és történelem lesz az egész. Amit helyettük (EU 2, vagy Európai Katonai Szövetség) össze akarnak tákolni az európai középhatalmak, az nem fog működni. Amint élesbe fordulna a helyzet, pl. a románoknak neki mennek az oroszok, azonnal bomlani fog a szövetség. Mert ne gondolja senki, hogy a spanyol, holland, francia meg a többi nyugati polgár majd eljön az orosz ellen harcolni, holmi koszos kelet-európai nép miatt. Felejtsük már el ezt. Addig kellünk nekik, amíg a zsírunkat tudják szívni. Ezt az elmúlt 30 év nagyon jól mutatta. A lényeg, hogy nekünk magyaroknak egyik új szövetségben sem szabad részt vennünk. USA/Oroszország és a saját érdekeink szerint kell játszani. nehogy Brüsszel mondja meg, hogy mi jó nekünk.
    Ha már szövetségben kell gondolkodnunk, az regionális szinten kell mozogjon. Pl. Bajorország, Ausztria, Szerbia, Szlovákia, Kárpátalja Autonóm Terület, Észak Olaszország, Bosznia (legalább a szerb területek), Szlovénia és Csehország. Horvátokkal én nem számolnék. Főleg, hogy a szerbek sem szeretnék őket bent tudni. Egyébként is milyenek. Anno adtunk nekik 35 e géppisztolyt (ami nélkül semmire sem mentek volna a szerbek ellen), aztán azóta hogy függetlenek lettek folyton szembe köpnek. Üljenek csak szépen a balkáni sötétségükben. Apropó, azt is elfelejtették, hogy még léteznek, az a Magyar Királyságnak köszönhető. Szépen meghúzódtak annak árnyékában, szaporodtak fejlődtek, ahogyan az oláhok is. Aztán ez lett a hála (pl. 5x gáz- és olajtranzit díj). Ha így folytatják, még 100 év és történelem lesznek.

  20. Miután a minap pici „hajszálrepedések” jelentek meg a Amerikai Egyesült Államok olyan nemzetközi politikai és katonai szervezetek, mint az ENSZ illetve a NATO jövőbeli tagságát érintő kérdésben, már az angolszász Öt Szem hírszerzői szövetség (Five Eye Alliance) felett is megjelentek a sötét felhők.

    Először olyan hírek reppentek fel az angol nyelvű fősodrású médiában is, hogy az USA kitessékelné onnan Kanadát. Pár nappal rá, Trumpék hindu kobrájukat, Tulsi Gabbardot, a frissen kinevezett Nemzeti Hírszerzés elnökét szabadították rá a britekre, azzal vádolva őket – védve az amerikai óriás tech-cégeket -, hogy azok megsértik a 2018-as, úgynevezett CLOUD-törvényt ( Clarifying Lawful Overseas Use of Data Act.

    A Babylon-on-Thames „főpapja” Richard Moore, ezentúl kénytelen a figyelmét sokkal jobban megosztani kelet és nyugat között.

  21. 20. Ábel

    A németek azt kapták amit maguknak kiharcoltak (végül is mindannyian azt kapjuk – jelenlegi állapotunk, múltbéli cselekedeteink következménye).
    Nekünk a németek gyengesége, a közhelyként hangoztatott mondással elletétben (Németországtól függ Magyarország), nekünk csal jó. Végre az 1000 éves német befolyás megszűnik. Majd megtalálja Magyarország a saját útját!

    23. Zsolt

    Az amerikai mélyállam belátta, hogy nem győzhet egyszerre a Sárkány és a Medve ellen. Még az EU-val a háta mögött sem. Sőt úgy végképp nem.
    Ezért alkura kényszerült. Most ezt látjuk. Visszahúzódik a szigetére és erőt gyűjt, közben valamennyi jelenleg fungáló nemzetközi szervezetet, ami jómaga kreált, szétzilál. Tesz ezt annak érdekében, hogy aztán majd később, amikor erőt gyűjt, újból maga alá gyűrje a világot. Ha minden a tervek szerint megy, úgy néz ki, hogy lesz legalább egy emberöltőnyi béke a világban. Ez alatt Amerika majd próbálja felépíteni magát. Azaz, mindenben függetlené lenni a külvilágtól. Megpróbálhatja, elvégre mindene megvan hozzá. Ha a Medvét és a Sárkányt bepalizza és eléri, hogy az egyik szállítsa neki az olcsó nyersanyagot a másik a piacot, akkor menni fog. Európa pedig átadja neki a fejlett iparát meg a szabadalmait és egyéb szellemi termékeit, na meg a több tízmilliónyi képzett munkást/mérnököt, akkor minden rendben lesz. 2100-ra (hol leszünk mi addigra???:-), na meg a zEU) az USA nagyjából 500 milliós nemzet lesz, úgy hogy Kína 7-800 milliós, India pedig…hát…, pont nem fog számítani (lokális középhatalom lesz).
    Ezalatt mi lesz az EU-val és Európával?
    Hát…
    Az EU közelebbről pár éven belül meg fog szűnni. Lesz helyette más. Jóval kisebb, jóval gyengébb. Ez az új formáció, kérész életű lesz.
    Az jár jól, aki kimarad belőle. Aki beleáll, az veszíteni fog. Ezért is kell önálló magyar nemzetpolitika.
    És hogy mi lesz Európával ilyen környezetben? Akik nem állnak be az új EU-ba, esélyesen létrehozhatnak egy regionális szövetségi rendszert, ami az új EU-val szemben ellensúlyt fog jelenteni. Ez a formáció teljes támogatását fogja élvezni a világot vezető – jellenleg formálódó – háromhatalmi szövetségnek (Kína-USA-Oroszország). Ha kitart és nem esik szét, mint az EU, az európai felfordulás után jó helyzetbe kerülhet. Ami biztos, hogy valamelyik nagyhatalom érdekszférájába fog tartozni. Nagy valószínűséggel Kínai érdekszférába esne, részleges orosz befolyással (majd jó kereskedelmi közvetítők leszünk:-)).
    Lengyelország, volt NDK, Görögország, maradék Románia (Kárpátokon túli területek – Moldva, Oláhország), Bulgária, Dobrodzsai autonóm terület, Macedónia, Moldávia, Fehéroroszország, maradék Ukrajna és a Balti államok (szegények, pedig nem is ortodoxok) menni fognak az orosz befolyási övezetbe.
    Európa többi része pedig az USA alá fog tartozni. Sajnos ide jutottunk. És még örülhetünk is, hogy mi ennyivel megússzuk.
    Tiszta Huntington elmélet!
    Még a végén igaz lesz:-).
    Micsoda véletlen. Pedig milyen régen szólt már, hogy ez várható, aztán senki sem figyelt, csak a Viktorunk.

  22. 24 – Bendegúz

    Lehet, hogy hasonló lesz a helyzet, mint amit leírtál, de nem biztos. Most nem fogok jósolgatni. Mindenesetre, gondolni kell az várható afrikai demográfiai robbanásra vagy akár az iszlám jelenlétére és jövőjére, főleg Nyugat-Európában, de részben akár a Balkánon is.

    Sem Amerika, sem Oroszország, sem Kína történelme sem volt sosem statikus és nem is lesz a jövőben sem.

    Példának okáért, az utóbbinál is a sok ezer éves történelem lényegében a központi hatalom megerősödéséről illetve meggyengüléséről szólt – az egyik ilyen időszakot nevezik hivatalosan is a „hadakozó fejedelemségek korának”. Lényegében több ilyen is volt, ha azokat nem is nevezték el hivatalosan így a történelemtudósok. De a lényegét tekintve azok is erről szóltak.
    Egyszer olvastam egy olyan valakitől, aki sokkal többet tud a kínai történelemről, mint én, hogy például George R.R. Martin által jegyzett „A tűz és jég dala” (a „Trónok Harca” alapjául szolgáló könyv), a kínai történelem alapján lett anno megírva, mármint az volt az inspirációs alapja. Nem tudom biztosan, hogy ez így van-e, de könnyen lehetséges.

    Európára visszatérve meg az a nagy veszély, hogy az ezernyi belső bajra az lesz az itteni „elit” válasza, hogy talál magának egy megoldást, egy külső ellenség képében. Az egyre halmozódó belső gondok egyre csak növelik egy nagy háború esélyét Oroszország ellen. Hiába van az a logika, amit te is többször hangoztatsz itt, hogy Európa gyenge katonailag és hadra fogható humán erőforrásban is – ez igaz, de a nyílt háborús konfrontációnál nem ez a logika érvényesülne. A belső káoszba süppedő és a lassan kormányozhatatlan Németország, Franciaország, Nagy-Britannia, Spanyolország stb. majd a „külső megoldást” részesítik majd előnyben; az észérveket le fogják söpörni az asztalról, hacsak az ottani népek tényleg nem ébrednek fel a csipkerózsikás álmaikból… Pl. Németországban az osztik már felébredtek, de a volt NSZK-ban erre nem hajlandó a többség. Ami elég nagy baj. Ez egyébként előrevetíti azt, hogy az EU megszűnése után az egyes nemzetállamok határai is könnyen megváltozhatnak. A legtöbben itt, mifelénk itt első sorban Közép- és Kelet-Európára gondolnak ilyenkor, pedig ez ugyanúgy érintheti Nyugat-Európát is. Sőt, olyan helyzet is adódhat, hogy legfőképpen őket érintheti majd.

  23. 25. Zsolt

    Igen, külső ellenség. Az mindig bejött. Vagy nem.
    Teljesen úgy van ahogy írod. Az EU „elit” nem talál megoldást a maga okozta belső válságra, így külső okot talált Oroszország személyében, melyet nem mellékesen maga kreált, azzal is, hogy rányomult. Elszámolták magukat. Az orosz nem múlt ki egy év után (három elteltével sem) és egyre rosszabbul vannak gazdaságilag, meg egyéb szempontból is. Elengedni a koncot azonban nem tudják (nem is tehetik, mert azonnal borulna a bili). Az USA ennél okosabb szépen kifarol, az egyébként maga is gerjesztette helyzetből.
    És itt van a baj. Ha az USA kilép, az EU nem lesz képes végig vinni az ukrán projektet. Belekezd, de elbukja (gondoljunk a Líbiai helyzetre, amikor nekimentek Kadafinak és két hét alatt kifogytak a bombákból és szégyen szemre egy USA anyahajó kellett kisegítse őket – ennyit az erős európai hadseregekről). Márpedig az USA ki fog ebből hátrálni. Így az egész nyugat-Eu-ra fog égni. Mert lett légyen báűrmekkora vágy és elképzelés a nyugat-Eu-s vezetőkben,, ha nem lesz hozzá szerszám. Úgy járnak mint a 80 éves öregember. akiben meg volt a szándék, de a képesség nem. Hiába trombitálnak össze egy össznépi oroszellenes háborút, arra nem soknyugati polgár (meg keleti) sem nem akar majd menni. Addig nagy a szájuk, míg a fotelből kell utálni az oroszt és a kelet-EU-s országokat kell beküldeni. Amint nekik kell ott lenni, azonnal sírva adják majd meg magukat az oroszoknak. Voltál mostanában nyugat-Eu-ban? Ha igen, akkor biztos láttad azt a harcra kész ifjúságot ami arra felé van. Na azzal nem sokra fognak menni. Egyébként én sem szívesen mennék a nagy ukrán-orosz pusztába. Túlontúl sokat hallottam az arra járt öregektől. hogy kedvem lenne egy ilyen kalandra.
    Egy szó mint száz, az EU jelenlegi állapotában teljesen alkalmatlan egy nagy háború megvívására. Ezt látta be a Trump mögött álló mély állam is és ezért látjuk ezt amit most látunk. Ahhoz, hogy az EU erős harcra kész katonákat tudjon kiállítani ahhoz komolyan át kell képezze a társadalmat. Pl. ideológiai szempontból is. Valami nagyxon ütős eszmét kellene produkálnia, nem holmi genderhülyeségeket, meg WOKE agymenést. Ti. pont ezek azok, amik megszüntetik valamennyi olyan értéket miért érdemes élni és kitartani. Ezek a zavaros, sátáni eszmék nem jók másra, mint holmi nihilista agyhalott világ létrehozására. Ezzel pedig biztos nem fognak tudni az oroszok ellen sikeresen harcba szállni. Kb. annyira lennének eredményesek, mint az orokok a tündék ellen Középfölde nagy ütközetében.
    Röviden a lényeg az, hogy nekünk magyaroknak ki kell maradni Európa Oroszország elleni háborújából. Most meg is van az esélyünk azzal, hogy Trump mellett vagyunk. Addigra amire esetleg a demensek vissza kerülnének a hatlomba, addigra az EU-nak színt kell vallania, azaz vagy elkezdi a háborút vagy már késő lesz.

  24. 24.Bendegúz
    Szerintem még egy darabig kitart a német befolyás mármint gazdasági értelemben értem főleg az autógyárakra.Mondjuk nem csípem a német cégeket.

    Amerikáról annyit hogy ők sem állnak valami jól az államadósság, a személyi hitelek stb…tekintetében.Épp múltkor voltam 4 amerikai kórházban.Dallastól
    New Yorkig persze a google earhon csak virtuálisan.Ott találhatóak friss kommentek a véleményeknél magyarra fordítva és bizony elég sok a panasz még pl. egy new york
    central park melletti kórhzázról is özönlönek a negatív dolgok(érdemes elkalandozni egy órát).Ez csak egy példa volt de jól tükrözi az amerikai átlagpolgár életét.Ott sincs rendben már nagyon semmi sem egyéb téren sem mert drága lett az élet.

    „2100-ra hol leszünk mi addigra?” Addigra nem csak mi de már a mi korosztályunk utódai is lassan kihalnak. Érdekes dolog ez, ezen gondolkodtam múltkor hogy
    tulajdonképpen miránk nagyjából a mi első lemenőnk fog emlékezni azaz az utód akik cirka 60-70 éven belül szintén elmennek.
    Ez olyan minthogy pl. én sem ismertem a dédnagyapámot. Tehát max. 2-3 generációt tudnak az emberek egymásról a családban előre-hátra.Ugye alapvetően a sírhelyet is
    kb. 25 évre adják tehát ha a gyerek kihal már nincs aki megújítsa így a mi generációnk is feledésbe merül pár évtizeden belül teljesen ha van utód ha nincs.Pl. az én ükunokám már azt sem tudná ki volt az az andew bácsi, nemhogy a tágabb rokoni kör leszármazottai.Érdekes dolgok ezek, de nyilván befolyásunk sincs rá hogy majd a 2-3-4-ik generáció milyen lesz itt és hogyan viselkedik majd feltéve ha lesz még ember a földön.

    Nem tudom jobb lesz e EU nélkül ha felbomlik.Csak azt láttuk ugye hogy sok jobbmódú cégtulaj kapuján lógtak az EU pályázatokból leakasztott 10 és 100 milliók( a mi pénzünkből).Láttuk a gazdákat akik vették az 50-100 milliós traktorokat.Tulajdonképpen nem tudom előnyt jelentett e nekünk az EU magánemberek szintjén.Ha nem lesznek támogatások az is lehet akkor nem az unió osztja majd a pénzt hanem a kormány az ismerősöknek feltéve ha 5-10 éves távlatban marad Orbán egyátalán mert az idők változnak lehet ő is megy majd és ki tudja ki kerül hatalomra (vagy melyik külföldi érdekszféra pénzelt párja)majd pár év múlva,és teljesen megváltozhat minden negatív irányba.

  25. 28 A német autógyártásnak harangoztak. Ha a németek észretértek volna, és megszavazzák az AfD-t egy egyértlmű többséggel, akkor még menthető lett volna a helyzet. De a legközelebbi választás most messze van, és ki tudja, mi lesz az eredménye. Nem látom, mi állíthatná meg Németországot, hogy Detroittá váljon. A német nép szellemi herélése túl jól sikerült.

    Amerika meg teljesen elendedte a bérből élők kezét. Akinek nincs vagyona, az egyre gyorsabban és biztosabban csúszik le a lejtőn. Ez a folyamat ötven éve zajlik, de mostanában válik tömegesen elviselhetetlenné a helyzet. Az ingát ebből a szempontból nagyon elviszik az egyik irányba megint, ami nem tartható fenn örökké – ebben remélek.

  26. 28 „„2100-ra hol leszünk mi addigra?” Addigra nem csak mi de már a mi korosztályunk utódai is lassan kihalnak.” – Én azt remélem, hogy ismerni fogom az unokáimat, akiknek simán lesz lehetőségük 2100-at megérni.

    „de nyilván befolyásunk sincs rá hogy majd a 2-3-4-ik generáció milyen lesz itt és hogyan viselkedik majd feltéve ha lesz még ember a földön.” – Hogyne lenne! Például ha nincs gyereked, akkor arra használtad a befolyásod, hogy ne viselkedjen sehogy. Ha pedig van, akkor azzal, ahogy neveled, kialakítod a jellemét, ő pedig az unokádét. Teljes kontrollod nyilván nincs fölötte, de befolyásod – az azért bőven!

    Szerintem házasodj meg és vállalj gyereket Te is: a gyerekeimnek szüksége lesz rá, hogy több legyen a korosztályuban a normális, akikkel összefoghatnak majd!

  27. 29. Ábel
    Nem tudni mi lesz mert azt látni hogy most jelenleg nagy elküldések nincsenek pl. magyar viszonylatban.
    Itt van egy cikk a neve persze hatásvadász.
    index.hu/gazdasag/2025/03/02/bosch-leepites-autogyartas-nemetorszag-e-mobilitas-atallas/

    De nézzük mit ír: „az elkövetkező 6-7 évben 12 ezer munkahelyről beszélt világszerte, ebből 7 ezerről az anyaországban.”
    Utána írja: „A Bosch-csoportnak 2024 végén világszerte 417 900 munkatársa volt, 11 500-zal kevesebb, mint egy évvel korábban. Németországban a munkatársak száma
    4400-zal 129 800-ra csökkent.”
    Tehát 417 ezer emberből a következő 6-7 évben elküldenek 12ezer embert. Kérdezem én hogy ez olyan sok? Mert ha mondjuk elküldenék a Bosch dolgozók felét európából
    akkor nagy baj lenne, de itt jelenleg még ott tartunk hogy a 80 milliós Németországban megszűnt mondjuk talán 100 ezer állás.
    Én ezzel még nem mondanám azt hogy németország lesz az új Detroit .Amúgy keresem azokat a megerősítéseket amiket írsz hogy nagy baj lesz és próbálok
    rájönni hogy mikor de egyenlőre azt látni hogy ugyanúgy megy az autógyártás max pár % visszaeseés van eddig.
    Nem mondom hogy nem lesz nagy baj de kérdés hogy mikortól? Ha pl. lapátra kerülne az emberek fele akkor nagy baj lenne vagy magyar viszonylatban is elküldenék az emberek felét (bosch,thyssen, stb…)
    Nem mondom hogy nem jutunk el ide de még ezt nem tudom vizualizálni a jelenlegi adatok alapján.Még úgy néz ki még a nép és a cégek tovább veszik az új autókat
    európa szerte és emiatt még nem omlik a kártyavár.

  28. 31 Én nem lineárisan extrapolálok, hanem felmérem a hosszútávú következményeit a folyamatoknak, amik zajlanak. Na, meg, persze, szeretek váteszt játszani – aztán vagy úgy lesz, vagy nem.

  29. 28. andrew

    Ábellel értek egyet. Nem lesz itt Európába semmilyen nagy volumenű autógyártás, sem semmi a nehéziparhoz köthető. De még csúcstechnológiás gyártás sem (skanzen lesz itt kérem, csókák által üzemeltetve). Megy minden az USA-ba. Ez már eldöntött dolog. Ami nem megy magától a drága nyersanyag, energiaár és túlszabályozás okán, azt majd megnoszogatja Amerika az Európában (főleg annak nyugati felében) kialakuló felfordulással (társadalmi, gazdasági meg a többi apró kényelemromboló körülménnyel).
    Szóval jön a brutális nagy deindusztrializáció. Öveket bekötni. Akinek van termőföldje az ne adja el.
    Nekünk magyaroknak arról kell meggyőzni az USA-t, hogy bár részlegesen tartson meg itt iparágakat (pl. amit a németek ide telepítettek) és adjon vámmentességet.

  30. 33 Azért az ingát ne felejtsük el! Ki gondolta volna 1935-ben, ami aztán a világháború után lett? Ezek a meccsek még nincsenek lejátszva.

  31. A március 6.- i EU megbeszélés szerintiek itt olvashatók.
    ***.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2025/03/06/european-council-ukraine/**

    Orbánfőni nem fotózkodott a röbbi nagyformátumú vezetővel.

  32. 36. Jánso

    Nem fotózkodott, mert nem vállal semmilyen háborús közösséget a díszes kompániával.
    Nem mellékesen vannak még jó páran, akik majd csak akkor vallnak színt, ha beindul élesben a „békefenntartás”. Jó ha az EU-s tagság felét rá tudják venni arra, hogy beálljon a hajlandók csapatába. Leginkább a románok vannak nagy kakiban, mert szívük szerint nem mennének, de minek után úgy néz ki, hogy az USA ejti az egész európai projektet, most más segget keresnek, hogy annak tulajdonosa hátha megvédi rabolt és bitorolt területeit. Egyébként az EU-nál jó helyen lefetyel, mert azok magállamai kb. ugyanolyan vehemenciával védenék a románok területi épségét, mint az ukránokét, elvégre elsősorban az ő alkotásuk a sosem volt (sosem lesz már) balkáni minibirodalom.
    Azt is érdemes figyelembe venni, hogy amint az EU de jure is átalakul katonai szövetségé is, megindul egy bomlási folyamat. A sort nagy valószínűséggel mi fogjuk megnyitni, aztán átszakad a gát. Senki nem akar majd menni békét védeni ukrajnába.
    Kérdés, hogy mi lesz a jövő évi választáson. Magyarország sorsa ott fog eldőlni. Ha magyar Péter nyer, nem teheti meg, hogy a támogatóinak ellent mond, azaz visszautasítja az ukrajnai műveletekben való részvételt. Ha meg megteszi, akkor valószínű, itthonról fog csattanós választ kapni. ha Orbán nyer, akkor pedig vagy kilépünk az EU-ból, vagy kitessékelnek. Egyik verzió sem jó. Valahol középen lenne a megoldás.

  33. Friss operatív hír az orosz-ukrán frontvonalról

    Ebben a pillanatban úgy tűnik, hogy az ukránok kurszki kalandja belépett a végső fázisába. Szudzsától délre, lényegében az orosz-ukrán határ közelében, az oroszoknak most, az esti órákban sikerült bezárniuk a kurszki katlant, amelynek minden dél felé, azaz Ukrajnába vezető útvonala (beleértve az erdőségeket és a mezőségi területeket) az oroszok tűzellenőrzése alatt van. Ez azt jelenti, hogy itt visszavonulni csak rendkívüli veszélyek és garantáltan nagy veszteségek mellett lehetséges.

    A katlan legészakibb részéből, Malaja Loknya térségéből – a hírek szerint – az ukránok máris elkezdték a visszavonulásukat dél felé.

    Amennyiben az katlan déli, most éppen bezárt száját nem sikerül megsemmisíteni az ukrán alakulatoknak (a felmentőknek illetve a körbezártaknak), akkor innen kijutni megadással vagy rendkívüli rizikós harccal lehetséges, amelynél a halálos sebesülés valószínűsége nagyon nagy. Ezt valószínűleg az ukránok meg fogják próbálni.

    Az információk szerint a kurszki katlanban kb. 6500 ukrán, NATO országbeli katona illetve zsoldos rekedhetett. Egyes ukrán alakulatokkal a vezérkarnak, állítólag, megszakadt a kommunikációja is.

    Valószínűleg az orosz oldalon olyan politikai döntés született, hogy Oroszország kurszki régióját a jövő keddig, mikor is az amerikaiak az ukránokkal tárgyalnak majd Rijádban, lényegében újra orosz ellenőrzés alá kell helyezni illetve ha ez teljesen nem is lehetséges, akkor nyilvánvalóvá kell tenni, hogy a térségben az ukrán alakulatok vereséget szenvedtek el és el kell hagyniuk az orosz területeket.

  34. 36. Zsolt

    Ez a kurszki kaland pont annyira értelmetlen volt mint a herszoni hídfőt erőltetniük. Az is elveszett, egy rakás jól képzett katonájukkal egyetemben, ez is el fog veszni. Ez van amikor a politikusok katonásat játszanak. Mindig ez van!
    Azonban, ha a kurszki régióból kiszorulnak az ukránok, az nagy gyomros lesz a hadseregük moráljának. Innentől bármi megtörténhet. A front átszakadásától a tömeges megadásig minden. Mire Trump elkezdene alkudozni, nem lesz amiről.

  35. Újra egy teljesen friss és meglepő operatív hír az orosz-ukrán frontvonalról

    Váratlanul arról érkeznek ezekben a percekben a hírek mind az orosz illetve ukrán katonai bloggerektől, hogy már magában Szudzsában is harcok zajlanak.

    S hogyan lehetséges ez, hogy kerültek oda teljesen váratlanul az oroszok?

    Hasonlóan, mint azt egyszer már megtették Avgyejevkánál, a „bevehetetlen ukrán erődnél” Donyeck közelében: a földalatti csővezetéken keresztül szivárogtak be a településre és az ukránok hátába kerültek. Konkrétan az Urengoj-Pomary-Uzsgorod gázvezeték főcsövén keresztül!

    Meglátjuk, hogy mi lesz az egész vége, de az ukránoknak a kurszki frontszakaszon hatalmas nehézségeik vannak, diplomatikusan szólva.

    Azt azért hozzátenném, hogy például Pokrovszk térségében meg az ukránok vezetnek sikeres ellentámadásokat a napokban. Amióta az ottani harci cselekményeket maga Mihajlo Drapatij, az ukrán szárazföldi erők főparancsnoka irányítja személyesen, az oroszoknak ott elég súlyos gondjaik lettek. Ez az ukrán parancsnok nagyon tehetséges és motiválni tudja a katonáit. Szirszkij lehetséges utódjaként van sűrűn emlegetve.

  36. 40. Zsolt

    Most mutatják be az ukránoknak, hogy mennyit érnek valós idejű felderítési információk nélkül. Azaz semmit. Kb. egy két hét és beomlana a front.
    Zelenszky, vagy elfogadja az USA feltételeit, vagy az oroszok kergetik el.
    Az EU és USA nélküli NATO nem tudja pótolni az információhiányt.
    Lehet makacskodni, de akkor készüljenek fel, hogy az oroszok Kijevig mennek.

  37. A fent említett USA európai kivonulásáról még annyit szeretnék írni, hogy nagyon érdekesen alakulnak a dolgok Európában.
    TisztaHuntington érzetem van. Tudjátok az a fickó aki arról beszélt, hogy Európa ketté lesz osztva a vallási megoszlása szerint, észak déli irányba.

    Kezdetnek:
    – Az USA ki akar maradni – egyelőre – a medve elleni csatából.
    – Európát pedig maga helyett, be akarja tolni az orosz sztyeppére.
    – Közben pedig nem akar olyan messze menni a fronttól, hogy ha a helyzet úgy kívánja, ne használja ki a felek gyengülését a maga javára (mondjuk egy kedvezőbb kelet-nyugat határ meghúzásánál).
    – Azonban azt szeretné, ha olyan ország területén lennének a csapatai, amit az oroszok nem soroznak meg egy adott összEUnépi háború esetén (ha Németországban maradna és azt meglőnék az oroszok, automatikusa belekeverednének, azt pedig nem akarják). E célra a legjobb választás Magyarország.
    Nem kell mást tennünk, mint biztosítani az USA-nak a logisztika működését (ehhez megvannak a reptereink, autópályáink, vasútjaink). Közben pedig meg kell győzzük Amerikát, hogy neki is érdeke, hogy minket megfelelően felfegyverezzenek, akár úgy is, hogy adnak hitelt az USA fegyverek megvásárlásához (pl. F-35, HIMARS rendszerek). Ti. még szükség lehet ránk az USA-nak, ha nem másra a keleti és déli Kárpátok biztosítása érdekében.
    Egy gyenge összEU-s oroszok elleni szereplés esetén (ez borítékolható) a románok át fognak állni az oroszok oldalára. Na akkor jön el a mi időnk. Az USA felháborodását ki kell használni és felajánlkozni a rendet fenntartására, pl. a Párciumban és Erdélyben.
    És lám lám, milyen szépen alakul a Huntington által leírt belső európai határ.

    U.i: sok elemző. aki tudni vél a világ új felosztásáról azt írja, hogy Magyarország a kelethez fog tartozni. Ebben én nem hiszek. Ti. az USA sem esett a fejére, hogy olyan területeket, ami történelmileg mindig a nyugathoz tartozott, azokat átadja. Ezek a területek pedig a nyugati kereszténység területei. Brassó, Lemberg, balti államok. Az orosz elégedjen meg az ortodox államokkal, meg egy jól védhető (Kárpátok) határral a nyugat- kelet között. Nem hülye ez a Huntington nevű ember (szemben a tanítványával, Fukuyamával, aki szerint véget ért 1990-ben a történelem – na persze).

  38. 36, Bendegúz

    Már egyszer utaltam rá, hogy – itthon a sok karrierépítőnek, akkor esik le a tantusz, – hogy valójában milyen szűk Orbánfőni mozgástere, amikor a kétrotoros amerikai helikopterek napi szinten fognak az országban repkedni…és közúti ill. vasúti korlátozások lesznek, amikor észak- Európából, Szlovákián keresztül a
    Foksányi – kapuhoz hordják innen a hadgyakorlatokhoz szükséges – legalábbis így magyarázzák meg – a
    20 lábas konténereket.

    A *Vatikán-os* posztnál tárgyaltuk, hogy mi lesz az ára a mostani EU- s háborúzásnak a magyar polgárokra nézve ( rendőrség, honvédség, határvadászok no meg az adófizetők pénze).

    Ha emelni kell a védelmi kiadásokat akár 3 % – ra Donald Trump elnök nyomatékos kérésére, akkor abba bele értendő, akár 2-3 vagy több amerikai dandár etetése- itatása- szórakoztatása is Magyarországon??

  39. 43. János

    Ha ez az irány marad ami most kezd kibontakozni az USA részéről, azaz kiegyezik az orosszal egy jó időre, akkor felejtős ez a Foksány kapu (meg úgy az egész keleti pereputty), mert az az oroszok megtámadásáról szólna. Márpedig ha kiegyeznek, akkor az orosz kapni fog egy jó szeletet a volt SZU érdekszférából, vagyis megosztoznak a volt KGST/VSz országokon, akár úgy is, hogy egyeseket kettévágnak. Pl. Romániát, Ukrajnát.

    Ha azonban az USA háborúzni akar, akár úgy, hogy először beküldi az Európaiakat az ukrán sztyeppére, akkor az van amit te mondasz és teljesen mindegy, hogy itt vagy hol vannak az amcsi csapatok mert akkor már mi is vastagon benne leszünk a buliba, kimaradni nem enged az USA (az EU-nak, az USA-vala hátunk mögött még ellent tudunk mondani, de ha Trump ránk mordul, akkor menni kell).

    Szerintem egyelőre Trump az első lehetőség mellett tette le a garast.
    Ha:
    – Pl. időnyerés céljából is. Tisztában van ugyanis, hogy Európa per pillanat nem alkalmas (sem emberállományában, sem technikájában) egy tartós háború megvívására, így időt kell neki adni, hogy felkészüljön. Egyedül csak nem állhat bele, ez nem volt hagyomány Amerikában. Menjen előbb más, majd a végén az USA beszáll és visz mindent. Persze egy ilyen időnyeréses „béke” mellett is tolhatja a hadianyagot az oláhokhoz (hisz készül a nagy összecsapásra), ami – az általad vázolt módon – érintene minket is.

    – nem időnyerés Trump célja, hanem az oroszokkal való tartós (akár „100 éves”) kiegyezés, akkor az egész kelet-Európa nem fog számítani, csak nem mint jelenléti terület. Meg fg osztozni a medvével. Fele Ukrajna, Kárpátokon túli Románia, Bulgária, Szerbia, meg a Balkán nagy része megy Oroszország befolyási övezetébe. Európa több része pedig USA felügyelet alatt fog létezni. Persze addigra kitakarítaná a globalista, woke eszmékkel fertőzött elme roggyant Európai vezetőket (nem a Brüsszeliekre gondolok, mert azok az EU hiányában /gazdatest/ el fognak sorvadni maguktól is).

    És igen. Ha ide hozzák az USA dandárokat, akkor nekünk kell őket etetni, ahogy a SZU dandárokat is mi etettük. A védelemnek ára van és ára lesz. De még mindig jobb, mint az ukrán vagy román megszálló seregeket etetni, akik közben zabrálnának, erőszakolnának és kedvük szerint irtanák a magyart. Tudom, lehetett volna másként is (pl. egy erős hadsereg felépítésével). DE nem lett. Az a kevés másként, elment. Meglátjuk mi lesz. Lehet, hogy most az egyszer OV, végre jól helyezte el Magyarországot azon a bizonyos stratégiai táblán.

  40. 44 – Bendegúz

    Azt is figyelembe kellene venni akkor, amikor az Egyesült Államok terveiről van szó, hogy a közelmúltig maga az USA, a britek éles kardjaként működött, mégpedig a Deep State struktúráin keresztül (politikusok, bírók, katonai, üzleti és hírszerzői érdekkörök, a kulturális intézmények és prominens személyek stb.). S most, mikor ez a kard – a brit elitek szempontjából – önjáróvá kezd válni, hirtelen előhúzni kényszerül egy francia bicskát (atomernyő Ukrajna felett, Mon Dieu!), plusz a többi pici európai kis tűt. Macron köztudottan a City of London-ba van bekötve, lényegében egy Rotschild-báb, utána lehet nézni, akinek ez esetleg újdonság lenne…
    A britek szinte mindig pajzsként használnak másokat maguk előtt.

    Egyébként itt jön képbe a Donald Trump által felvetett Grönland kérdése is: az ugyan formálisan Dániához tartozik, na de kinek van ott egy rahedli koncesszió? A briteknek. Meg akad a kanadaiaknak meg az ausztráloknak is – akiknek a hivatalos államfőjük ki is a mai napig?
    Az amcsiknak meg ilyen szempontból csak morzsák jutottak eddig a nagy fagyos szigeten. Már nem is tudom, hogy hol olvastam, hogy ez a liba dán miniszterelnök, állítólag, olyat mondott a közelmúltban, hogy ha az amcsik Grönlandról akarnak vitázni, akkor azt legyenek szívesek megbeszélni a britekkel!

    Szóval az USA múltbeli viselkedésének az elemzésénél a fentieket is jó, ha figyelembe veszi az ember. Nem, az amerikaik egyáltalán nem szentek vagy bűntelenek, csak annyit állítok, hogy amikor sokszor az USA politikusai amerikai érdekekről szónokoltak, akkor azok valójában nem is elsősorban amerikai érdekek voltak. S igen, ez van változóban ez év január 20. óta.

  41. Off-topic:

    Forró ma este a hangulat Bukarestben is, miután az ottani illetékes választási iroda megtiltotta Călin Georgescu indulását a májusi, megismételt elnökválasztáson.

    Boszniában is egyébként újra elég „túlnyomásos az ottani kukta”…

    Nem éppen unalmas manapság a nemzetközi politika, még közvetlen Magyarország szomszédságában sem.

  42. 47. Zsolt

    Trumpéknak mindenki jól jön aki a NATO ellen van.
    Georgescu pont egy ilyen lenne, ki akarja léptetni Romániát a NATO-ból.
    Nehogy már nekik kelljen bemocskolni a kezüket a NATO szétzüllesztésével. Ha esetleg kételye lenne valakinek, hogy az USA ezt akarja-e, ajánlom figyelmébe azt a tényt, miszerint Amerika mostanában már nem akar részt venni a közös NATO hadgyakorlatokon. Abból indul ki, hogy minek energiát ölni olyanba, ami meg fog szűnni.

    Kell egy új katonai szervezet Amerikának, amelyik nem ilyen tesze-tosza és amit lehet bárhol a földkereksége használni.
    A woke neomarxista Európa is tudja, hogy a NATO napjai meg vannak számolva. Ezért is próbál pánikszerűen egy új védelmi valamit összegründolni. Kérdés mire mennek ennyi nemzettel. És ki fogja vezetni? Milyen nyelven?

    Az USA projekt sikeresebb lesz. És ez lesz a veszte az Európai védelmi szövetségnek. Sokan Amerika mellé állnak Európából (mi pl. kénytelenek leszünk, ha nem akarjuk, hogy megegyenek Ursula és bandája) így, ha létrejön is az EU védelmi rendszer (amit kétlek), töredezett lesz, vagyis használhatatlan.
    Nagy kérdés, hogy mikor szűnik meg az EU is. Ukrajna felvételekor, vagy az előtt, vagy nem sokkal a felvétel után?
    Jó nagy felfordulás van kialakulóban az öreg kontinensen.

    U.i: Közben pedig az USA szép csendben pakolja a bőröndjébe a tálaló vitrinjéből az ősök családi ezüstjét. És mindeközben véletlenül nyitva hagyta a hátsó ajtót, ahol szép lassan tódul be a nemkívánatos vendégsereg a nagyszülők házába.

  43. 48, Bendegúz

    A fémarany, Amerikába vándoroltatásáról beszélsz az utóiratodban?

  44. 49. János

    Nem.
    Az iparra, technológiai szabadalmakra.
    Meg közelebbről a képzett munkaerő kivándoroltatására. Ezek egy része menni fog a vállalata után, ami áttelepítésre kerül, másik része meg lesz noszogatva a ny-Eu-ban kialakuló munkahelyi és szociális válsággal.
    A fizikai arany meg a többi érték, pl. azok amik a múzeumokban található, majd meg lesznek mentve, hogy a fellázadt harmadik világbeliek ne égessék el, törjék össze.
    Régóta írom/mondom, hogy az USA ezt szépen kitalálta. Kezdve a migráns válsággal (ami Európa társadalmait bontotta szét), folytatva a kiprovokált ukrán balhéval (ami az olcsó nyersanyagtól és energiahordozótól mentette meg Európát). Utóbbi eredménye lesz, hogy az ipar pánikszerűen fog elmenekülni egy jobb adottságokkal bíró helyre (USA), előbbi pedig garantálja, hogy az EU soha fel ne álljon, azaz ne legyen gazdasági vetélytársa Amerikának.
    Az így kialakuló európai területet pedig átadják Klaus Schwab&Co.-nak egy újabb Orwelli – „nem lesz semmid és boldog leszel” jelszavú, digitális terroron alapuló disztópikus – társadalmi kísérlet lefolytatására. Ők majd csak figyelnek az óceánon túlról.
    Remélem mi magyarok valahogy végre kimaradunk ebből.

  45. 40, Zsolt

    Én arról szeretnék tájékozódni, hogy egy orosz vagy ukrán gyalogoskatona mennyi lőszert fogyaszt naponta, milyen alakzatban mozognak nappal és éjszaka, hány kiló cucc van összesen rajtuk és mennyit húznak kézikocsin maguk után – közben a frontvonal mindkét oldalán 24 órában, kb. 6-8 km mélységben drónfelhők kutakodnak, amikor felderítésbe vagy épp állománycserére mennek.
    Továbbá, hogyan juttatnak be a senki földjére (ölési zóna ) rejtett megfigyelő lyukakba, pl. üzemanyagot az akkumulátortöltő áramfejlesztőkhöz, meg ilyen kis apróságok…
    Erről tudnál idehozni valami korrekt anyagot? Köszönöm szépen előre is.
    Az oroszok amíg meg nem találják az összes ukrán dróngyártó üzemet, addig, addig csak *verduni csata* jelleggel tudnak csigalassan kelet felé nyomulni.
    Nyilván a hadműveleti matematikát újra kell adaptálni az orosznak és a Nato- nak is, a dróngyártás sebességéhez, ha lehet így mondani.

  46. 33 Bendegúz
    Elképzelhető, nem mondom hogy nem lesz baj.Csak annyi hogy jelenleg még a nyugaton ha egy átlagember keres 2 millió ft/hó az 5 havi béréből meg
    tud venni egy új olcsóbb 10 milliós autót, de egy házaspár cirka 2.5 havi béréből.
    Szerintem még emiatt megy az autógyártás mert sok ember (nem mindenki) megteheti az autóvásárlást illetve a céges autók száma is sok.de persze az is csak addig kell amíg van cég.
    Persze az egy dolog amit írnak az újságírók, mert lehet hogy épp 2 év múlva út be egy brutális leépítési hullám, ami egy spirálban mondjuk 2028-ra lefelezi az autóiparban dolgozók felét.
    Talán most még azt látjuk, hogy ha a német leépít akkor jön ide munka.De ha a német bezár akkor nem vagyok benne biztos hogy mi kapunk munkát.Egyrészt több gyárat nem lehet ide építeni mert a munkaerő korlátozott. Szóval ha nyugat európa ipara bezár szerintem mi is(Mo.) detroit leszünk.Erre még most kell felkészülnünk egyénileg amíg van munka.
    Persze alapvetően ezt majd megmutatják a számok és a valóság amikor majd megtapasztaljuk az elküldést és azt hogy nem találunk munkát vagy lesz mondjuk 30-40%-os munkanélküliség valamikor.
    A föld jó dolog lenne nekünk van 5 hektár de ki van adva.Kis terület nem éri meg belefogni A fele ebből homokos területen van és az a tapasztalat hogy nyáron alig terem.Csak azért éri meg a gazdának mert felveszi az EU támogatást utána. Sok esetben a termény eladhatatlan vagy nem úgy van mint régen hogy megtermett és kimegyek a piacra és eladom.Engedélyek stb…..
    A másik dolog meg az hogy nyáron a 45 fokos melegben már én is úgy vagyok vele hogy dolgozzon a franc főleg nem másnak való élelemtermelés.
    Na az meg hogy majd ki nyer a választásokon és mit alakít nagyban befolyásolhatja az ország további állapotát.

  47. 51 – Ilyenekre szerintem mások is kíváncsiak lennének…

  48. 52 Az 5 ha homokra én akácot tennék, meg méhlegelőt, és nekifognék méhészkedni. Az is élelem.

  49. 44, Bendegúz

    Orbánfőnit a Covid stressze csak megviselte , még egy négyéves ciklust hogy bírna ki?
    A stressz, a rengeteg nyitott kérdés a külpolitikában, a költségvetés, a demográfia, a megkésett Zrínyi 2026 fejlesztési program, no meg a számvetés a saját – és szerettei életével…ez mind -mind életrövidítő dolog.

    Donald Trump miniszterelnök példabeszédein és metakommunikációján, egy a pszichológiában és önismeretben képzetlen tárgyalópartner hogy tud amúgy eligazodni? Ittt van most a Nato-ból kivonulás és békekötés Moszkvával 1-2 évig tartó eseménysorozata. Egyik is elég lenne, nem, de hogy mind a kettő? Furcsa.
    Most a Németországból kivonulást beszéli…ahha és mi lesz a rengeteg amerikai objektummal, eszközzel, csalafinta készülékkel?

    Ha mégiscsak *rámordul* Magyarországra, hogy márpedig menni kell Lembergbe, akkor kiállítanak egy fél dandárt és itthon így lesz végre olyan erős a társadalmi kohézió, mint pl. Izraelben, ahol mindenki honvéd?
    Biztos lenne előzménye, hogy idejöjjenek nyugatról vendégségbe az amerikaiak.

    A magyar lakosság jövőbeli ártalomcsökkentését az erdőtelepítéssel (EU földtámogatás amint megszűnik, akkor sokan abbahagyják a mezőgazdaságot) vízmegtartással, árvizek felhasználásával, a vasfüggöny továbbépítésével, további nyersolajkutatással és tárolássa, akár hidegtartalék szénalapú vegyiparral …stb. csak el kellene kezdeni., amíg a balkáni lőporos hordót ismét meg nem gyújtják.
    Az a 100 új gyár telepítése, vasút-és közúthálózat fejlesztése, hidak építése talán rendben is lenne, ha nem kellene minden nap izgulni a Török Áramlat, Druzsba, no meg Paks II. befejezési határideje miatt.
    Paks II. nélkül semmire se fog jutni az ország, amint kikecmergünk az ingoványból.

    (A legrosszabbra kell készülni és bízni a dolgok jóra fordulásában, pont úgy mint a Covid idején tettük.)

  50. 55.János
    Namost az az igazság hogy bármennyi pénze van Orbánnak 1 nap neki is egy nap mint a szegénynek és sokan 70-80 felett betegek (vagy meg sem érik)mert az nem válogat .A gyerekei még biztos élvezik a jólétet de az utána lévők már nem biztos hogy milliárdosok lesznek mert le lehet csúszni anyagilag,bár ők sokat összeharácsoltak.
    Értem én hogy a családalapítást kell támogatni de vajon mennyire viseli meg a büdzsét a 18-25 éves suhancok adómentessége(iphone meg bmw-re megy látom sok helyen)meg az anyák életfogytiglan adómentessége.Vajon ha kicsúszik a talaj Magyarország lába alól is akkor hogyan biztosítható ez 10-40 éves távlatban?? Mikor azt nem tudni 1 év múlva mi lesz.
    Trump meg szerintem egy dumagép,nem ért nagyon semmihez, milliárdos családba született és 1 napot sem dolgozott.
    Ha megszűnik az EU támogatás akkor még szerintem a fullon lévő nagygazdák 10-20 évet tudnak működni, mert a felhalmozott vagyon és drága
    gépek még addig biztos kitartanak.Persze ha felmegy a termény ára akkor tovább is virágozhatnak, de elég bizonytalan hogy mi lesz akkor ha nem
    lesznek EU támogatások.Lehet jön az ukrán élelem, de ez annyira kiszámíthatatlan hogy nem lehet előre tervezni.
    Persze ahogy írod ha sokan abba hagyják a mezőgazdaságot mert ellehetetlenítik a dolgot akkor kiszolgáltatottak leszünk így még drágább áron lehet majd élelemhez jutni főleg ha egy deindusztralizált pénz nélküli világba kerülünk.Itt van csak egy kis dolog a száj és körömfájás és milyen nagy bajt okozhat (gyanítom hogy direkt csinálták ezt is).Mellé még ellövik a török áramlatot és kész.

  51. Oroszország sokszor elmondta, hogy nem fogja többé becsapni a Zapad a tűzszüneti színház előadásaival.
    A konfliktus folytatódik és bonyolódik tovább, hiába voltak ott shemag- kendős nagyfőnökök is a mai tárgyalásokon.

    A bosnyákok szép fegyvercsomagot kaptak az Usa-tól az elmúlt hetekben.
    Szerbia kőolajellátása kérdéses.
    Sok gond adódik hamarosan…
    …főleg, hogy Helsing, Quantum Systems, Phoenix madarakat szedtek le ma az égből az oroszok.

  52. 57. János

    Sajnos nem a béke irányába megyünk.
    Nem tudom mi lesz ezzel a 30 napos tűzszünettel. Mindenkinek jó, csak az oroszoknak nem. Ha elfogadják, akkor az ukránok összeszedik magukat és 30 nap múlva nagyon nagyot ütnek, ha nem fogadják el, akkor az USA annyi fegyvert fog átadni, amennyi csak bír. Ez is egy amolyan Minszk 2.-3., csak kicsiben, ami csak arra volt jó – mint utólag Merkel asszony elszólta magát – hogy időt nyerjenek az ukránok felfegyverzésére. Több mint biztos, hogy az atlantista elit bele akarja hajtani a nyugatot egy nagy háborúba, itt Európa közepén. Hogy ebből mi hogyan maradunk ki, mint Trump nagy „barátai”, na az több mint érdekes lesz.
    És ha még a Balként is beizzítják, na akkor nekünk is fel lesz adva a lecke. Talán kiválthatnánk az ukrajnai fronton való részvételt, egy balkáni békefenntartással?

    A madarakat az oroszok Jemenben szedték le? Vagy hol?

  53. Én úgy látom, Trump szarik Ukrajnára. Nem fogja támogatni. Leülnek egy asztalhoz, Ukrajna szépen lemond a keleti megyékről, és békét kötnek. Amerika támogatása nélkül nincs háború.

  54. 58, Bendegúz

    A Kormánynak minimálisan változtatni kellene a békepárti szövegein, ha már úgyis dolgoznak a speciális rendeleteken egy esélyes jövőbeli forgatókönyv miatt. Ne legyen meglepetés és fogjon össze ésszel a lakosság.
    A tartalékosok rendszeres harcászati továbbképzését és az anatómiai lövésztudásának fejlesztését most már tényleg el kellene kezdeni, mert az nyolc-tíz hét alapozás, semmi.
    A régi szovjet objektumok felújításával is jól lehetne pörgetni a hazai építőipart, ahol a tartalékosok *elszállásolhatnák* magukat.

    A madarkák egy részét Moszkvának a napfelkelte(!) oldalánál kényszerítették le földre.

  55. 50, Bendegúz

    A *mindenáron kimaradás árába* az is belefér, hogy nagy mennyiségű jód – és vérkészítményt kell majd itthon tárolni?

  56. 15, andrew

    Mindennek van és lesz következménye, ha nem is közvetítit a TV, jobb,ha nem is mutatja.
    Az amerikai haverság is nyilván gazdasági magánérdekeken alapul, ennek is lesz nemzetközi következménye.
    Azért kérdeztem már hónapokkal ezelőtt, hogy mi az ára Donald Trump úr barátságának…

    59, Ábel

    Az USAID támogatás nem szűnik meg teljesen Ukrajnára nézve, csatoltam erről még idejekorán egy doksit.
    Az EU fogja majd tnagyobb részt támogatni tovább Ukrajnát, a fegyveripari részvényesek meg fényesre dörzsölik a munkát nem látott kis kezeiket.
    Aműgy még a Bukaresti Kilencek is aláírták 2008. áprilisában, hogy Ukrajnát és Grúziát fel kell venni a Nato-ba.

  57. Csak nem hagyják abba az ukránok és bátor segítőik az Engels légibázis provokálását:

    Ma hajnalban 54 darab nagy hatótávolságú ukrán drónt szedtek le az oroszok Szaratov régióban, nem irigylem az adneralin – löketet a tűzirányító parancsnokoktól.
    Momdjuk a 30 napos szünetről szóló telefonáláson Zelenszkij elnök nem vett részt, így nem is vonatkozik rá.

    Az orosz katonai elöljárók meg riadókészültségben vannak 2025 júliusáig…majd akkor lehet itthon is a pelenkát bekészíteni, amikor VVP elnök úr az öltönye helyett felveszi a katonai gyakorlóját?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük