A brit kormány álláspontja körüli zavart fokozták a korábbi tisztviselői nyilatkozatok. Míg a The Times arról számolt be, hogy London engedélyt kért Washingtontól a rakéták oroszországi használatára, a The Telegraph szerint ilyen hivatalos megkeresés nem történt. A helyzetet bonyolítja, hogy a Storm Shadow rakéták használata nem kizárólag brit döntés. A fegyverek amerikai rendszerekkel együtt működnek, így Washington jóváhagyása szükséges. Korábban brit források azt nyilatkozták, hogy három ország – köztük Nagy-Britannia – megállapodására lenne szükség a rakéták oroszországi bevetéséhez.
Ukrajna régóta kéri nyugati partnereitől az engedélyt nagy hatótávolságú rakéták, köztük a Storm Shadow és az amerikai ATACMS oroszországi használatára. A nyugati szövetségesek azonban vonakodnak ettől, az eszkaláció veszélyére hivatkozva. Az ukrán külügyminisztérium szóvivője szerint
ha Ukrajna nagy hatótávolságú nyugati rakétákkal Oroszországon belüli célpontokat tudna eltalálni, akkor a kurszki viselkedés kevésbé szükséges lépés lenne.
Miközben a nyugati partnerek haboznak, Ukrajna saját eszközöket fejleszt. Volodimir Zelenszkij elnök nemrég bejelentette az első ukrán gyártású ballisztikus rakéta sikeres tesztjét, emellett az ország bemutatta új Palianytsia rakétadroidját is.