Másfél millió hadköteles korban lévő ukrán férfi nincs a sorozási rendszerben – a hatóságok utána néztek, és kiderült, a legtöbbjük arra hivatkozva kapott mentességet, hogy „stratégiai fontosságú cégek alkalmazottai”.
Amikor Volodimir Zelenszkij erről értesült, november 15-ig leállíttatta a felmentések gyakorlatát, és vizsgálatot rendelt el – írja a The New Voice of Ukraine.
A lap szerint az ukrán elnök megdöbbent, hogy hány ukrán cég ad hivatalos igazolást alkalmazottainak, hogy kibújjanak a katonai szolgálat alól.
A vizsgálat során a kormányzati szervek alaposan meg fogják nézni, hogy az egyes vállalati igazolások mögött valóban ilyen súlyos érdekeltség áll fenn, amely a törvények szerint is mentességre ad okot, vagy ezek hamis indoklású iratok. Másrészt a gazdasági és a védelmi minisztériumok szakemberei rövidesen egy új jogszabálytervezetet állítanak össze, amely korlátozza és részleteiben szabályozza a mentességek körét.
A stratégiailag fontos vállalatok sorköteles korú munkatársai az eddigi szabályozás alapján azért kaphattak mentességet a besorozás alól, mert ezek a cégek alapvető hozzájárulást biztosítanak az ukrán gazdaság teljesítményéhez, így a szakemberek kiesése anyagiakban kifejezhető kárt okozhatna a gazdaságnak.
Fordulat a háborúban? Úgy tűnik, Zelenszkij készen áll a tűzszünetre
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök utalást tett arra, hogy készen áll a tűzszünetre az Oroszország elleni háborúban – írja a Bild. A Corriere della Sera című olasz lapra hivatkozva azt írják, Zelenszkij cserébe „biztonsági garanciát követel az Egyesült Államoktól, hasonlóan ahhoz, amit az amerikaiak Japánnak, Dél-Koreának és a Fülöp-szigeteknek adtak”.
Zelenszkij szerint jelenleg jók az esélyek a békére.
Októberben, novemberben és decemberben reális esélyünk van arra, hogy a helyzetet a béke és a tartós stabilitás felé mozdítsuk el. A fronton kialakult helyzet lehetőséget kínál a határozott fellépésre, hogy legkésőbb 2025-ig befejezzük a háborút
– írta még szerdán a Twitteren az ukrán elnök.
Rómából, Párizsból és Berlinből – azokból a fővárosokból, amelyeket Zelenszkij csütörtökön és pénteken felkeres – Zelenszkij biztosítékokat remél az Európai Unióhoz való gyors csatlakozáshoz.
A Bild beszámolója szerint ez azt is jelenti, hogy Kijev lemond arról a céljáról, hogy a Vlagyimir Putyinnal való tárgyalások előtt felszabadítsa az egész ukrán területet. Hozzátették, az orosz elnök számára ez a tűzszünet valószínűleg az általa indított háború győzelmét fogja jelenteni – a Nyugat felett is, amely nem szállított elegendő fegyvert az orosz hadsereg legyőzéséhez.
Rómában Zelenszkij találkozni szeretne Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel, valamint Ferenc pápával is. Az ukrán elnök délelőtt Londonba utazott, ahol Keir Starmer brit miniszterelnökkel és Mark Rutte NATO-főtitkárral tárgyalt.
Az Indexen csütörtök reggel is írtunk arról, hogy Ukrajna szövetségesei úgy érzékelik, hogy Volodimir Zelenszkij elnök már rugalmasabb megközelítésre is hajlandó lenne, amikor arról beszélnek, hogyan lehetne véget vetni a háborúnak. Ukrán tisztviselők ugyanis zárt ajtók mögött jelezték: készek elismerni, hogy a végjátéknak előbb-utóbb el kell jönnie. A részleteket itt találja.
Nem tudom, mit csodálkozik, egy eredetileg 40 milliós országot valakinek működtetni is kell, nem harcolhat mindenki
Hogy képzelik ezek a fránya ukránok, hogy másfélmillió férfi életben maradhat? Vágóhídra mind! Hogy fognak különben kipusztulni?
És ezt nem az ellenség mondja, hanem a miniszterelnökük…
Szívből szóló, őszinte értékelést adott az ukrán hadsereg jelenlegi helyzetéről a fronton az ukrán Különleges Erők „Szpecnaz“ (SSO) egykori vezetője és főparancsnoka, Szerhij Krivonosz tábornok egy műsorban Boriszlav Bereza volt parlamenti képviselővel és a Jobboldali Szektor szóvivőjével, amikor azt mondta, hogy ha le kellene írnia az ukrán hadsereg helyzetét, akkor az – szavai szerint – „teljesen elbaszott”, és a jelenlegi helyzetben csak egy csoda mentheti meg Ukrajnát. Ilyen szavakat még nem mondtak nyilvánosan ukrán tábornokok.
Szavai szerint az orosz hadsereg mindenhol támad, dinamikusan átcsoportosít és ami a legrosszabb, az ukrán hadseregből lényegében hiányzik a gyalogság. Krivonosz elborzadva tapasztalta, hogy az amerikai tanácsadók veszélyes szokásokat hoztak az ukrán hadseregbe, mindenekelőtt az úgynevezett érintkezés nélküli hadviselés szokását, amely gyakorlatilag az 1990-es első öbölháború óta része az amerikai doktrínának.
Krivonosz szerint az ukrán hadsereg amerikai mintára elkezdte hangsúlyozottan használni a távirányítású drónokat, a bombák ledobását drónokról, de ez nem tudja megállítani a fürge kis orosz alakulatokat, amelyek mélyen behatolnak az ukrán védelembe, ahol rajtaütnek és meglepik a frissen mozgósított katonákat, akik virtuális valóság szemüvegeket viselnek, drónokat irányítanak és nem számítanak arra, hogy élő orosz katonákkal találkoznak. Az olyan ukrán állások, mint Ugledar és előtte Avgyejevka közelmúltbeli veszteségei mögött az élő emberi gyalogság hiánya áll, amelyet a drónok és a drónkezelők egyszerűen nem tudnak pótolni. A probléma több szinten jelentkezik.
Egy drónpilóta kiképzése mindössze 2 napot vesz igénybe, míg egy ütőképes gyalogos kiképzése legalább 2 hónapot vesz igénybe gyorsított ütemben, de ha valóban minőségi katonát akarnak belőle faragni, akkor a képzésnek legalább fél évig kell tartania. Az AFU-nak pedig nincs ennyi ideje. Így Krivonosz szerint az egész ukrán hadsereg elfogadta és átvette a de facto amerikai no-contact doktrínát és azt várja, hogy a drónok képesek lesznek megállítani az orosz hadsereget.
folyt. köv.
Kezdetben ez működött is. Még tavaly is nagy csoportokban támadtak az oroszok, amelyeket nagy távolságból lehetett látni és néhány ukrán drón hatalmas pusztítást és károkat tudott okozni. 2024 elején az orosz vezérkar taktikát váltott és a támadásokat elkezdték több emberből álló kis gyalogsági egységekkel végrehajtani, amelyeket több irányból küldenek a célponthoz, majd a támadást összehangoltan, több irányból hajtják végre anélkül, hogy a drónok képesek lennének észlelni a támadók pozícióit.
Erről beszélt Krivonosz, hogy az orosz egységek képesek arra, hogy mozgatás után helyben létrehozzanak más egységeket, hogy dinamikusan változtassák az egységek szerkezetét és méretét, szó szerint egy LEGO-minta szerint, amit soha nem tanítottak a szovjet katonai iskolákban, ahonnan mind az orosz, mind az ukrán tábornokok kikerültek. Ez úgy működik, hogy egy zászlóalj dinamikusan szétválik egyes századokra, vagy akár kisebb szakaszokra, szétválnak, és külön-külön, több irányból, a fák és a növényzet takarásában haladnak a cél felé. Útközben a parancsnokság egyes szakaszokra oszlik, majd a célpont hídfőjéhez érve újra századokká és zászlóaljakká egyesülnek.
Röviden, miközben az oroszok gyorsan tanulnak és alkalmazkodnak az új helyzetre a frontvonalakon, az ukrán hadseregnek nincs elegendő gyalogsága a fronton, ezért drónok segítségével próbálnak távolról harcolni. De ez már nem működik. Az egész AFU-nak hatalmas gyalogoshiánya van. És ahelyett, hogy számbelileg megerősítették volna a gyalogságot a Donbaszban, egy részüket kivonták onnan és elküldték a kurszki régióba. Ezzel lényegében csak azt érték el az ukránok, hogy meghosszabbították a frontvonalat, amely egyre több helyen repedezik, sőt omladozik.
Ukrajnának nagyon sürgősen szüksége van egy tűzszünetre, mivel katonailag lényegében egy vereség küszöbén áll az ország és mindenki, aki mögötte áll és általa veri azt a bizonyos orosz csalánt.
3. Ábel
Zelenszkynek nem számít és nem fáj az ukránok halála. És az oroszoké sem.
Szláv, szláv, mindegy csak hulljon. A megbízóinak aztán végképp nem számít az emberélet, csak biztonságban tudják az élettelen javaikat. Milyen jó üzlet igaz? Élőt az élettelen dolgokért. Még lucifer is csettint erre egy jó nagyot. De hát jók a tanítványok, nem kell csodálkozni semmin.
1. Portish
Az oroszok nem fognak tűzszünetet kötni, bár mennyire is szeretné azt a nyugat. Nem lenne jó az másra, mint hogy 2-3 év alatt állig felfegyverezzék az ukránokat és jómaguk, azaz a NATO is felkészüljön egy ennél sokkal nagyobb összecsapásra. Ha az orosz belemegy ebbe akkor neki annyi. A nyugatban nem lehet bízni. Remélem végre már a medve is megtanulta (ahogy későn Milosevics, Sadam, Karadzsics, Khadaffi és még hosszan sorolhatnánk az átvert embereket), hogy a nyugat nem tartja be soha amit ígér. Legfeljebb annyiban, amennyiben neki is haszna van belőle.
Szóval nem tartom valószínűnek, hogy elfogadja a tűzszünetet a medve.
Főleg most, hogy nyerésre áll, míg az ukránoknak nagyon szar a helyzete. Trump, ha nyer is, legfeljebb akkor ér el eredményt egy tartós lezárásra, ha a kongresszus által aláírt papírt ad arra, hogy az ukránokat nem veszik fel a NATO-ba és semmilyen nyugati katonai szervezetbe és kitakarodnak a nyugatiak katonailag Ukrajnából és pluszba a politikai vezetést is átengedik. Cserébe Putyin felajánlhatja, hogy megtarthatják a befektetéseiket és üzletelhetnek is.
Röviden, a gazdasági irányítás a nyugatiak kezébe marad azon a területen amit eddig megszereztek (kivéve Donbasz és Luhanszk) a politikai és katonai pedig az oroszok irányítása alatt. ha ez nem tetszik, nem lesz semmilyen béke, majd csak az ukránok kapituláláskor valami diktátum féle, melynek eredményeként oda lesz a komplett nyugati befektetés.
Igaz ha a nyugat rákényszeríti az ukránokra, hogy fogadják el a hatalom fenti módon való megosztását, annak nagyon nem fognak örvendeni az ukránok, akik több százezres áldozatot hoztak addig. Nagyon de nagyon átcseszve fogják érezni magukat (meg is értem őket). Nem lesz az az erő (főleg, hogy az orosz is tüzelni fogja őket), ami a nyugat árulásán feldühödött katonákat megfogja tudni állítani (ezért nem szabadna elfogadnia nyugattól, vagy bárkitől is Kárpátalját). Ezért is kétlem azt, hogy egy ilyen megállapodás létrejöhet., elvégre nyugat sem hülye (ezzel nem csak az ukránok bizalmát veszítenék el, hanem minden más potenciális orooszokkal szembeállítható országét is – pl. bucsút inthet közép-ázsiának is, amiért most tolja ezt az egéssz balhét).
Sokkal inkább arra szavaznék, hogy a nyugat kamu-tüzszünetet akar kialkudni, aztán nyomná a fegyvert az ukránoknak, hogy azok később nagyobb erővel támadhassanak az oroszokra. Ami nem ment most, majd menni fog 3 év múlva, gondolják (ti. ezt most nagyon benézték).
Ha ezt én látom, biztos Putyinék is látják. Gondolom nem olyan hülyék, hogy önként maguk nyakába tegyék a hurkot. Ha igen, akkor Putyin és csapata Oroszország elárulója.
… és itt a link az ukrán tábornokkal, amiről a fentiekben szó volt.
https://rumble.com/v5i36ad-bval-velitel-ukrajinskch-specnaz-sso-prohlsil-e-ukrajinsk-armda-je-pln-v-pr.html
6 – Bendegúz
Amire a Nyugat játszik ebben a helyzetben, abban semmi új nincs.
Az orosz harctéri győzelmet diplomáciai vereséggé szeretné átkonvertálni, mint például az 1853-1856-os krími háború végén vagy ilyen volt az úgynevezett Haszavjurti egyezmény is a ´90-es években az orosz-csecsen háború végén. Persze az akkor könnyen ment egy Jelcin meg egy Lebegy tábornok mellett…
Ezt az orosz vezetés természetesen nagyon jól érti. Az orosz 5. hadoszlop majd próbálja éppen ebbe az irányba navigálni Putyint és csapatát, erről kétséged egy percig se legyen! De Putyin se hülye és nem szeretné úgy végezni a karrierjét, hogy a Kreml falánál agyonlövik hazaárulásért.
S hogy mit mond Zelenszkij, azt a kutyát sem érdekli, se keleten, se nyugaton. Egy „beszélő fej”, ami azt mondja, amit szeretnének azok, akik a tökét szorongatják. Ha lesz valamiféle megegyezés, azt majd a „nagykutyák” egyedül intézik a színfalak mögött és majd odadobják a papírt Zelenszkij elé, hogy „itt írd alá, more!”.
Zsolt, Bendegúz:
Ugledar a bejárat a lítiumérchez.
Hogyis hagyhatná a Nyugat ezt fontos „bejáratot” orosz kézen?
A kínai eredetű „dolgok” úgysem törhetnek be az EU szűkölő piacaira.
Orosz segítséggel volt az az iráni földrengés izéhozé, bár elég szoros most még a viszony Izraellel…
Attól tartok, hogy 60 évesen nem a nyugdíjt fogom várni, hanem a soron következő hadtápot…
9. János
Ugledár a tegnap elesett!
Kapu ide, kapu oda, a nyugat azaz az atlantisták kénytelenek voltak ezt a fontos lítiumérc lelőhelyhez vezető utat is elengedni.
Ahogy a többit is kénytelenek lesznek az elkövetkező években, amíg megpróbálnak felkészülni a nagy mindent veldöntő ütközetre.
Sajnos az USA beleparancsolta az EU-t ebbe a meddő háborúba, amibe bele fog rokkanni.
És mintha ez nem lenne elég, Brüsszel el kezdett kötekedni Kínával is.
Kínának eddig fontosak voltunk, mert azt gondolták, hogy van itt 450 millió jól fizető ügyfél, de minekután az ukrán háború okán látja Amerika terveit Európával kapcsolatban, elengedik ezt a szűkülő piacot. Főleg, hogy most védővámoznak elektromos autó ügyben (egyébként nem ez lesz az utolsó védővám).
Egyébként hiába vezetett be az EU védővámokat az elektromos autókra (az USA nyomására), az nem fogja Kína gazdaságát lassítani, megrengeti (egyébként is van ahová hátráljon, mert míg otthon 20.000 euró egy BYD és nyereséges, az EU-ban 40.000).
Most is az EU fog rosszul járni. Persze ez a Nagyszigeten kiötlött terv része.
Ahogy ez a Kína elleni vámháború sem Brüsszel agyában pattant ki, hanem Amerika kérése és elvárása, azaz parancsára. Csak azt tudnám, hogy ezek az Ursula féle árulók hová fognak menekülni, ha egyszer a népek fellázadnak és lámpavasra akarják húzni őket.
Talán a Nagysziget fog nekik oltalmat adni?
Elég nagy a homály számomra, ezért inkább kérdeznék.
Mi az a tényező amivel az Usa kézben tartja Európát ?
Talán csak nem a hadereje, ami nélkül Európa védtelen ?
Vajon nem jogosak azok az aggályok, amit Putyinnal kapcsolatban megfogalmaznak ha Ukrajnát engedik neki elfoglalni ?
Az ukrán Rada jóváhagyta ezen a 41. héten azt a javaslatot,
hogy a nyugati partnerek sokrétű és magasan képzett tisztjei az Ukrán Hadseregbe léphessenek hivatalosan, azaz nem zsoldosként!
11. Potish
Mivel fogja Amerika az USA tökét?
Először is a NATO-val!
Másodszor a beépített, nagyrészt USA gazdasági, politikai meg egyéb Tinc-Tanc inkubátoraiban kitenyészett politikusokkal/ügynökökkel. akiket aztán az EU élére delegált. Ahogy egyébként tenni szokta minden vazallus államában. Ezek az európai komprádor politikusok szó nélkül végrehajtják az USA-bol kapott utasításokat. Most éppen azokat, amik az EU deindusztrializálását vetíti előre. Apropó. Szerinted ha az USA lenne az EU területén, levágta volna az iparát az olcsó orosz nyersanyagról és energiáról, hogy aztán az EU-tól háromszoros áron vegye ezeket és iparát ezzel teljesen ellehetetlenítse?
Egyébként a NATO-nak 1993-ban meg kellett volna szűnnie, mert a cél amiért létesült megszűnt (SzU). E helyett tovább fejlesztette magát a keleti tagokkal, igaz ellenség még a láthatáron sem volt. De még ez sem volt elég, belépett Oroszország hagyományos érdekszférájába is, hogy provokálja (hadd legyen végre ismét oka a NATO létezésének). Mi sem bizonyítja jobban ezt az USA szarkeverést, mint a Kaukázusi népek tüzelése, a Grúz, a Fehérorosz és a Kazahsztáni próbálkozása és a végre sikeresen véghezvitt Ukrán proxyja. Szerinted mit szólna az USA, ha az oroszok támogatásával Mexikó szembefordulna vele és kezdené gyilkolni a jenkiket? Biztos jó képet vágna hozzá. Na látod, ezért csapott oda az orosz is, még ha az elején nem is akart.
A NATO-ról még annyit, hogy amikor létrejött még a kanyarban sem volt a VSz. Pedig állítólag azért jött létre, hivatalosan! Valójában azért, amit mondtak is, hogy az oroszokat Európából kívül tartsák, az USA-t bent és a németeket lent.
Az pedig egy nagy mese, a nyugati jól táplált polgárnak szól, hogy az orosz támadni akart vagy akar. A mostani háború sem arról szól. hogy Oroszország területet akarna, hanem arról, hogy a NATO és maga között akar egy semleges területet és ha ez nem megy akkor Ukrajnát lenyeli. Ha az ukránok elfogadták volna az Isztambulban közösen a medvével összeállított békecsomagot, akkor Putyin visszalépett volna. De hát jött Bogyó és hozta a Potomak parti utasítást, hogy szó sem lehet békéről. Pedig ott volt egy karnyújtásnyira. És mit nyertek az ukránok a nagy háborúban a több száz ezer halotton kívül? Elmondhatják magukról, hogy jó védelmezői voltak az atlantisták érdekeinek. Merthogy ezt a háborút nem fogják megnyerni, tartson akár 100 évig is, az biztos. Ha pedig a NATO (azaz ami addigra marad belőle) belép, akkor az a III. Vh. aminek a vége tudjuk mi lesz.
A legnagyobb baj azonban, hogy az USA-t vezető bizonyos körök nem bírnak lemondani a világuralmi vágyaikról és az abból fakadó terveikről. Ennek érdekében pedig, akár a világot is képesek lennének elpusztítani vagy a lakosságot ötödölni. Ha ide juttatnak minket, és a nagy háború okozta baj elmúlik, remélem marad annyi bányász a világon akik kiássák ezeket a védett bunkereikből, hogy a túlélők jól számon kéjék rajtuk a tetteiket.
12. János
Most legalább nyilvános lesz az ami eddig is létezett. Na meg ezzel a nyugat eggyel közelebb lépett a háborúba sodródás örvényéhez. Csak az érdekelne, hogy ki fog nyugat-Európából harcolni? Merthogy a felmérések szerint a hollandook 17%-a hajlandó harcolni, HA megtámadják az országukat. Akkor hány százalék lesz aki Ukrajnába akar menni. Amikor Makron a tavasszal felvetette francia csapatok küldését Ukrajnába, majdnem belebukott. A többi ország is kb. így reagálna. Vagy az átlag spanyolt eszi a fene. hogy az USA érdekeiért megdögöljön? Vagy a portugált? Vagy a többit? Na jó a lengyerl hülyékkel ne foglalkozzunk. Ők mindig rázták a pofonfát.
Egyébként Európa annyi katonát tud kiállítani, ami most van neki. Sőt annyit sem, mert egy háború esetén fel lelépne.
Egyébként már az USA sem tud elég katonát toborozni. Lobogtatja csaliként a zöld kártyát, amire harapnak is a 3. világ lakói. Ezzel csak az a baj, mint az antik Róma esetében, amikor már a római polgár nem akart katonai szolgálatot vállalni, így barbár zsoldosokat vettek fel. Meg is lett az eredménye.
Csak szólok.
13, Bendegúz
Az ukrán földfelszíni akusztikus hallgatórendszerről miért nem beszélnek a youtube-s szakértők, ha mindennaposak Ukrajnában a dróntámadások?
De hogy mást is mondjak: az egyik jeles államférfink mit is beszélt – nemrég a harc nélküli megadásról…hát nem olvasták az ilyen emberek sose az Egri csillagokat?!
Az apja nem mesélt neki sose a sorkatonai történeteiről?
Ez azért érdekes, mett közben haderőfejlesztés zajlik itthon…szükség lesz arra, mert ferde szemekkel néznek ránk Brüsszelben.
Emlékeztetőül:
„Azért hívattam össze kegyelmeteket – folytatta Dobó -, hogy mindenki számot vethessen magával. Aki többre becsüli a bőrét, mint a nemzet jövendőjét, nyitva még a kapu. Nekem férfiak kellenek. Inkább kevés oroszlán, mint sok nyúl. Akinek reszket az ina a közelgő zivatartól, hagyja el a termet, mielőtt tovább szólanék, mert meg kell esküdnünk a vár védelmére olyan esküvel, hogy ha azt megszegi valaki, meg ne állhasson holta után az örök Isten szeme előtt. Félrenézett, és várt, hogy mozdul-e valaki. A teremben csend volt. Nem mozdult senki.“
9 – János illetve 10 – Bendegúz
A Sevcsenkó-lítiummező Kurahovónál több irányból is megközelíthető, nem csak a déli, tehát ugledári irányból. Az oroszok már ott vannak a térségben körös-körül, már csak nyugatra szabad az út a térségből az ukrán területek felé. Az oroszok nagyon szorongatják az egész kurahovói frontvonalat, az ukránok helyzete itt is napról napra egyre rosszabb.
Ha már ásványkincsek, akkor Ugledár maga a nagyon nagy mennyiségű szénkészletei miatt érdekes. Innen magának a bányászvárosnak a neve is, magyarul azt jelenti, hogy „szenet adó”, vagy még inkább „szenet ajándékozó”. Az ugledári Pivdennodonbaska 1 és 3 szénbányák magának a Donbásznak a legnagyobb szénbányái.
Az Ugledár feletti ellenőrzés elvesztése megfosztotta az Ukrajnát attól a képességétől, hogy a Rosztov-ból a Krímbe vezető szárazföldi folyosón az orosz logisztikai útvonalakat a továbbiakban komolyan fenyegethesse. Ezzel lényegében a Krími híd mára elvesztette stratégiai jelentőségét, mint kulcsfontosságú utánpótlási útvonal; mostantól Ukrajna számára is már mint csak egy „propaganda-célpontként“ van jelentősége.
Ennek következtében Ukrajna számára romlott a helyzet a herszoni régióban is, ahol az AFU-nak komoly problémákra kell számítania. Ugyanis az Ugledar még a Herszonba vezető szárazföldi útvonalakra is veszélyt jelentett és az egyetlen megbízható útvonal eddig a korlátozott kapacitású krími útvonal volt. Mivel a Krímnek már nem lehet jelentős szerepe a csapatok ellátásában a déli frontvonalakon, a Krími híd megszűnt meghatározó szerepet játszani ezen a hadszíntéren is. A Krím-félsziget és Herszon ellátása most már az AFU tartós fenyegetése nélkül is lehetséges, még akkor is, ha a esetleg Krími-híd a jövőben komoly károkat szenvedne vagy akár megsemmisülne.
Ezért volt elsősorban fontos Ugledár mind Ukrajnának, mind Oroszországnak.
15, Zsolt
Talán rosszabbra fordulnak a dolgok, mert Donald Trump azt mondta – ha jól emlékszem tegnap, „”ha dolgok állása nem változik meg mindkét (Eurázsia, Közel – Kelet) konfliktusövezetben, akkor nagy háború lesz””.
Az ukrán kormányzás is az előre eltervezett apokaliptikus jogrend felé fordul…gondolom ezzel összhangban frissítették Finnországban és Svédországban azokat a vészhelyzeti információs füzeteket, ami a lakosság felkészülését szorgalmazza a nagy bajra.
16. Zsolt
Ha Trump nyer, akkor borítékolható a közel keleti nagy háború, amiben Iránnal akarnak leszámolni.
Nem véletlen, hogy az USA már telepítette a THAD rendszert Izraelbe, ami a ballisztikus rakéták elfogására alkalmas. Kérdés, hogy nagy tömegű indítás esetén mennyit kap el, mert egy indító egység négy rakétát tartalmaz, és ebből van vagy négy-öt darab egy THAD rendszerben.
Szóval készülnek valamire.
A nagy kérdés, hogy ha az orosz nem megy bele egy ukránokkal kötendő tűzszünetbe (és miért is menne bele, pont akkor, amikor jól megy neki a fronton) az USA hogyan fog két frontot egy időben menedzselni.
Az ukrán ügyet átengedi az európai szövetségeseinek (najsze, szép lesz).
Ő pedig csak Iránnal foglalkozik?
És hogyan?
Bombázni fogja?
Honnan?
Merthogy Irán a szárazföldi repülőtereket biztos megsorozza.
Tengerről?
Túl közel nem mehet a partokhoz, mert veszélynek teheti ki a hordozóit. Légi utántőltés pedig több mint macerás. Főleg, hogy figyelni fog az S-400-as egy valós idejű orosz/kínai iformáció alapján. Irán elég nagy és ha már proxyt kapott a nyakába a medve az USA-tól Ukrajnában, akkor nem hiszem, hogy a kölcsönkenyeret ne adná vissza Iránon keresztül. Nem véletlen, hogy már átadta az S-400-as légvédelmi rendszereket, illetve a Murmanszk nevű nagy zavaró rendszereket (egyszerre négyet is, hogy ha egyet ki is lőnek, indul a másik, ami még az F-35-öt is bezavarja). Nem véletlen, hogy még nem vágott vissza Izrael a három hete történt rakétázásért.
Irán legyőzéséhez nem lesz elég a légi támadás. Szárazföldről kellene bemenni, de arra nincs terep. Irak ugrik, mert ott a síta felkelők miatt nincs lehetőség nyugodt felvonulásra. Török ország nem engedné a területén való felvonulást, Türkmenisztán és Afganisztán nem elérhető az USA-nak. Pakisztán pedig örvend, hogy van lyuk a seggén, nem, hogy még Iránnal is tengelyt akasszon holmi amerikai ígéretek fejébe, amik pont annyit érnek, mint Ukrajna esetében. Tengerről bemenni, szinte lehetetlen. csak nagyon nagy áldozatok árán tudnák megvetni a lábukat. Azt pedig nagyon nem szeretnék. Maradna az atom, de akkor annyi a nyugat becsületének, és onnantól Ukrajna menne a levesbe, illetve pillanatok alatt berántaná a világot az atomörvény. Sajnos akik most intézik a világ dolgait nyugaton, azokat ez nem érdekli. Ha nem lehet a világ feletti hatalom az övék, akkor a világ se legyen, gondolkodás az alap náluk.