A középkorú válások száma drámaian növekszik, de miért ér véget szinte minden házasság ebben a korban? Ebből a cikkből megtudhatja a valós okokat.
Az utóbbi években egyre több középkorú pár dönt a válás mellett, és ennek hátterében sokkal több van, mint egyszerű eltávolodás. Egy nemrégiben publikált felmérés, amelyet a Dailymail is közölt, megmutatta, hogy a válások 63%-át a nők kezdeményezik, főként a 40-es, 50-es éveikben járó párok esetében. De miért ér véget olyan sok házasság ebben az életkorban?
A válások mögött számos ok áll. Az egyik legjellemzőbb, hogy sok nő és férfi úgy érzi, hogy a házasságukban nem értékelik vagy nem figyelnek rájuk eléggé.
Egyre gyakrabban hallani olyan panaszokat, hogy a férfiak nem osztoznak a felelősségekben, nem vesznek részt aktívan a gyereknevelésben, és ezzel hozzájárulnak az intimitás elhalványulásához. A nők sokszor azt érzik, hogy érzelmileg és szexuálisan már nem kapják meg azt, amire szükségük van.
Stephanie, az egyik válaszadó, így fogalmazott:
A férjem egyszerű életet akar élni, de az az ő álma, nem az enyém.
Ez az eltérő ambíció sok kapcsolatot tönkretesz, és vezet ahhoz, hogy az egyik fél kezdeményezi a válást.
A felmérésből az is kiderült, hogy sok férfi úgy érzi, a feleségük mellett folyamatosan „emaszkulálják”, vagyis elveszítik férfiasságukat, nem érzik magukat megbecsültnek.
A szexualitás csökkenése és a házasság rutinja szintén gyakori panasz, amit a baráti társaságokban ritkán beszélnek meg a férfiak egymás között.
A válásokhoz gyakran hozzájárul az is, hogy a középkorú férfiak hirtelen rádöbbennek, hogy az életük véges, és nem akarják a hátralévő éveiket egy boldogtalan kapcsolatban tölteni. Egy új élet lehetősége vonzó, még ha nehéz is újra kezdeni.
Egy másik válaszadó így fogalmazott:
Az internetes társkeresés mindent megváltoztatott. Nem kell többé aggódni, hogy magányosan maradsz, miután elváltál.
Rengeteg nő van, aki éppen az ellenkezőjét gondolja arról, amit a feleségem évekig mondott.”
A válások száma folyamatosan növekszik, és ez nem csak a fiatal párokat érinti. A statisztikák szerint 2022-ben az ellenkező nemű párok házasságai átlagosan 12,9 év után végződnek válással, ami azt jelenti, hogy sokan a 40-es, 50-es éveikben válnak el, amikor a gyerekek már nagyobbak, és a házasság kihívásai egyre nyilvánvalóbbá válnak.
A „Válás napja” néven ismert januári időszak a válások leggyakoribb időszaka, amikor sok pár a karácsonyi együttlét után dönt úgy, hogy külön utakon folytatják. A válások többségét nők kezdeményezik, és gyakran hónapokig tervezik a lépést, mielőtt kimondanák a végső döntést.
Milyen érdekes hogy régen mamáink idejében nem volt divat a válás noha biztos voltak nézeteltérések. Még szüleim idejében is divat volt a házasság bár már beindult a válósdi. Aztán jött a mostani generáció ahol sok helyen házasság sincs de ha van is a nagy részük válással végződik manapság.
Nagy szerelemnek nagy szar szokott a vége lenni szokták mondani.Emlékszem még apám testvére lagziján vagy 30 éve. Vendéglőbe még a tipikus nagy lagzi, zene, tánc, menyasszonyi ruha, majd 10 év múlva beütött a szar és válás.Én feleslegesnek tartom ezeket a régi idők lagzijai, mulatásait, mert úgyis beüt a szar a többségnél manapság.Ma egy ilyen 100 fős lagzi már a többségnek már megfizethetetlen milliós költség, ugribugri, dínom dánom utána meg beüt a fos pár év múlva.Ritka az aki hosszú házasságban él.A többség már nem is házasodik itt a környezetemben. Szingli, gyermektelen.
Aki házasodik ott a válás oka szerintem:megunja a másikat a szexben, összeférhetetlenség (pénzügyi, vagy egyéb ha elmúlik a lila köd), pénz miatt vagy
kitudja. Pl elkezd inni, felgyorsult világ, megváltozott értékrend.Nem feltétlen igaz hogy a társkeresőn talál párt könnyen 40-50 évesen a már kialakult rigolyákkal mindkét fél főleg amiatt hogy van egy x százezer fős szingli halmaz aki az is marad, ugye ez a például 60-as években nem volt.
Régen holtodilgan tartott együtt öregedtek meg, közös sír, egy család, most meg majd sok szinglinek nem lesz közös sír. A temetőben egyes sírok lesznek.
Régen együtt öregedtek meg, ha az egyik fél lerobbant komolyabban betegség miatt akkora másik tudta gondozni.Ma ha egyik lerobban pl. 50 évesen
komolyabb betegséggel és egyedül van akkor gatya lesz sok embernél főleg ha lemenő sincs aki gondozza. Majd bejön a megélhetési összeköltözés.
Alapvetően szerintem jó modell volt ez a nagyszüleink modellje ahol együtt öregedtek meg és számíthattak egymásra (ott sem mindig mert a férfiaksokszor előbb haltak 10-20 évvel) idősen is.
folyt.
A mostani modell nagyon rossz, persze fiatalon még a szex hajtja az embereket. De a válások meg minden miatt gatya lesz az idősebb és öregkor a mostani
fiatalabb generációnak.
Persze lesznek kivételek mert van aki jól érzi magát egyedül is majd idősen de a többség szerintem pórul jár majd. És a mai generáció is ugyanúgy rottyra
megy egészségügyileg (vagy még jobban) mint régen az emberek efelől ne legyenek kétségeink.
Sok olyan idősebbet ismertem akik 50-60 vagy épp 80 felett nem tudták volna magukat ellátni betegség miatt. Namost nehogy azt higgyük hogy majd a mai világ értékredjébe mondjuk kell a Mari néni egy agyvérzéssel, vagy a Józsibá valami krónikus betegséggel
a társkeresőn.Az idő elfogyott a mai fiatalok számára, a helyzet súlyos és javíthatatlan csak ez majd később csapódik le. (értsd nem tudod visszahozni a
mamáink 20 évesen szülős, nemelválós, nagycsaládos életet amikor energiabőség és jó világ volt)
Mondják hogy társadalmunk elmagányosodott.Idős korra majd itt is borul a bili sokaknál és fel som fogják milyen foscunami vár rájuk. Míg van egészség,
jön a fizu, teli a has, fiatal az ember addig oké, de majd amikor ez átvált és
család-vesztetten családi gyökerek nélkül (válások, szingliség, stb…) kell leélni a beteg, idős, magányos, szegényes öregkort na onnantól gatya lesz sokaknak.
És például milyen lesz a mai 30-40 -es kozmopolita nő majd aki még most könnyen kilép egy kapcsolatból ha épp nem jó neki valami (pl. nem viszi utazni a pasija) mert azt tanítják mostanság hogy ne szenvedj egy kicsit sem. Namost ha pl. ugyenez a személy 60-70 éves lesz testileg megöregedve(már nem kell a férfiaknak) , esetleg betegsége is lesz , nem lesz családja a sok válás miatt azaz megszakad az eredeti családi kapcsolat stb..Olyankor meg lehet rájön hogy üres az élete és nem lett jó ez a válósdi mert hontalan, mármint nincs meg az eredeti család és 70 évesen nem kell senkinek .Például nem lesz ott a születésnapján az eredeti család , férj,gyerekek, unokák stb…Szerintem kétélű dolog ez mert a mai értékrend azt mondja hogy válj el ha nem jó valami, de idős korban meg lehet jobb lett volna együtt maradni az eredeti családdal.Persze ez is helyzetfüggő, mert van aki így van aki meg úgy gondolja.De elnézem pl. rokoni körben hogy milyen lett volna ha a mostani 70 éves rokonaim (ugye akik még a régi értékrend szerint élnek) elváltak volna kis apróságokon és a gyerekek , unokák nem együtt ünnepelnék az ünnepeket, nahát az furcsa lenne hogy keresztül kasul mindenki mással összevissza lenne. Nem mindig az új kor elgondolásai a jók.
A válás=önzés. Megy a világ lefele a lejtőn. De már nem sokáig, nincs már messze a gödör alja.
4:Ábel:
Sajnos mindig van lejjebb …
A másik, hogy szerintem minden közösség kialakulásában és megtartásában a belső tényezőkön kívül a külső tényezők is nagyon fontos szerepet játszanak.
A család, falu, ország esetén mind – mind megtalálhatóak vagy megtalálhatóak voltak ezek a külső tényezők.
A fejlett nyugati világ jólétében ezek a külső tényezők látszólag megszűntek és a vad jólét erodálja a belső tényezőket is. Jól látszik, hogy nincsenek közösségeink … lassan már család se. A válás pedig ennek csak egyik tünete.
A világ legfejlettebb területein, a házasság , a család, gyermek, leértékelődtek.
Ezért van demográfiai probléma és ezért nélkülözhetetlenek a külföldi vendégmunkások.
A divat, az új körülmények miatt, több a válás, a szingli és a mozaikcsalád.
Hogy ez jobb e így, mint a 100 évvel ezelőtti módi, azt mindenki eldöntheti maga.
6.Portish
Azon gondolkoztam múltkor hogy tulajdonképpen 20-30 éves távlatban is már érződik majd a hatása a gyermektelenségnek. Most nem tudom hány %-a üres a lakásoknak de várható hogy ha az idősebb generáció kihal és a helyére nem jön senki akkor lesz egy halom üres lakás. Nem is tudom hogy mikorra mondták hogy 9 millióan leszünk (Mo.) de szerintem sokkal hamarabb mint jósolták.
Ráadásul ha azt nézzünk hogy országon belül még jobban szaporodik a cigányság, a magyar pedig gyorsuló ütemben hal ki akkor elkönyvelhetjük hogy már 20-30 éven belül is nagyon kevesen leszünk.
Éppp Imre bátyám a szomszédom mondta minidig a gyerekeinek hogy megházasodni és 3-4 gyereket csinálni.Az öreg még abban a világban élt. De a 2 fia (egyik sem házasodott meg) mindig mondta neki hogy ez a mai világban már nem olyan egyszerű, nem úgy megy mint a 1960-as években hogy felkéri Marit táncolni a művelődési házba oszt összeházasodnak és lesz 3 gyerek és Mari néni az akkori női alázattal végigviszi a házasságot.
Hogy ki mit gondol melyik hogy melyik a jobb 100 éve vagy most az időben is függ az egyéntől mert most még lehet úgy gondolja hogy a válás a jobb de 20 év múlva máshogy gondolja.Azért az időskor is hosszú, mert elméletben 65-90 évig van az embernek 25 éve amikor már nem a szex dominál és ha már most összeférhetetlenek az emberek akkor majd mégjobban azok lesznek.Persze csak elméletben van 25 éve mert a gyakorlatban az lehet csak 5-10 év lesz.
A kapcsolatok válsága mögött súlyos önismereti hiány van.
5 Berko, ebben igazad van, de akármilyenek is a külső körülmények, az ember mindig dönthet úgy, hogy hű marad.
És ha belülről se igazán jó a dolog, azt is el lehet dönteni, hogy ezen változtatunk. Nyilván két ember kell hozzá, de ha mindkét félben ott az elszánás a javulásra, akkor működni fog.
A mindig van lejjebb is igaz, arra gondolok, hogy ez a rendszer ebben a formában nem tud sokáig futni már, mert önmagát számolja fel. És akkor jön a reset, ami akármit is hozhat, de még akár az is könnyen kisülhet belőle, hogy a szexuális erkölcsnek újra lesz becsülete.
Korszellem , a környezetnek vannak erős sugallatai ajánlásai , minden kornak vannak divatos filozófiái , bölcs szállóigéi.
” Valósítsad meg önmagadat!
Ez mindent jelenthet, csak főállású feleséget,anyát és házvezetőnőt nem.
Egy rossz kapcsolatból ki kell lépni!
Te vagy az első, mindenki csak utánad!
Légy szabad !
Carpe diem !
Ne hozz áldozatokat !
A férfi és a nő egyenrangúak.”
A szenvedést a modern közfelfogás nem tartja az életben elkerülhetetlennek , nem is beszélnek róla.
A pozitív életszemlélet, az optimizmus, kvázi kötelező közösségi kényszerzubbony.
8 János, biztos ebben is van valami, de szvsz 50-100 éve se álltak az emberek sokkal jobban az önismerettel, a túlnyomó többség mégse vált. Én is inkább a korszellem hatásával értek egyet.
Régen a család megtartó közösség volt.
A megházasodást elvárták, a környezet kikényszerítette.
Aki „életben akart maradni” az egy családhoz volt kénytelen tartozni.
Ma az emberek jelentős része, legeslegelsősorban a munkájához és a bankszámlájához tartozik.
A gyermektelenség tömeges, a kettőnél több gyermek egy családban furcsaságnak minősül.
Elválni nehéz volt, a megélhetés, a lakáskörülmények és a közmegvetés miatt.
Az apaság anyaság számított természetes, normális állapotnak.
Hogy ma, hogy van ez, azt mindannyian tapasztaljuk.
Nagyon másképp van.
12 – Régen anyagilag nehezebb volt megélni a többség számára, és fizikailag nehezebb volt az élet, de az emberek és a dolgok a helyükön voltak. Léteztek még közösségek, a család, a falu, stb. Szerintem emiatt többen voltak alapvetően boldogok, mint ma, a nehézségek ellenére.
14
Érdekes , hogy a társadalmi változások, amiket hajlamosak fejlődésnek nevezni, nem minden esetben járnak együtt a nagytöbbség élethelyzetének javulásával.
Az ókorban a földművelésre való áttérés,egyes történészek szerint, egy jó példa erre.
A szabad halász vadász gyűjtögetőkből lettek a földeken naphosszat robotolók.
Annyi élelmet kaptak, amennyi ahhoz kellett hogy dolgozni tudjanak.
De az is igaz, hogy én nem voltam ott.
11 – Ábel
„Én is inkább a korszellem hatásával értek egyet.”
És arról gondolkodtál már, hogy mi a korszellem a lényegét tekintve? Minden kornak megvan a saját szellemisége vagy alapvetően behatárolhatóak a korszellemek (a lényegüket tekintve!) számtanilag is? Egyáltalán, mi az a hatás, amitől az egyik kor szellemisége ilyen, a másiké meg amolyan? Mitől függ ez?
Nem a klisés wikipédiás meg MI-s válaszok érdekelnek, hanem a te saját véleményed, persze csak akkor, ha van kedved válaszolni. Ha igen, akkor előre is köszönöm!
15 – Na, most olyat kérdeztél, amilyet én szoktam Tőled: olyan általános, hogy felöleli az egész emberi történelmet és kultúrát.
Gyorsan tudnék válaszolni valami triviálisat, de azt minek? Hosszabbra most nincs időm. Ha nem felejtem el, talán jövő héten…
Egyébként meg: miért kérded? Szerintem ugyanazt értjük korszellem alatt, nem érzek itt nézeteltérést.
A korszellemet……
– a termelési mód, vagyis az , hogy az adott kultúra hogyan teremti elő a javakat
– a vallás
– a média
– a tudomány
– a szellemi divatok
– a művészet
………………alakítják.
Ezek arányai koronként változnak.
16 – Ábel
Bevallom, nem véletlen, hogy éppen neked tettem fel ezt a kérdést, érdekelt, hogy mit válaszolsz. A katolikus keresztény világnézeted miatt.
Ha felületesen állunk hozzá a korszellem kérdéséhez, akkor persze egyszerű, gyors, triviális válaszokat lehet adni, ez világos. Ha viszont kicsit elmélyülünk az egészben, akkor igazából hónapokig, sőt évekig lehetne beszélni a témáról és mindarról, amivel összefüggésben van – „felöleli az egész emberi történelmet és kultúrát” – írod, s ezzel csak egyet tudok érteni. S a végére elképesztően érdekes és izgalmas, a tudomány és a tények által is igazolt jelenségekre lehet kilyukadni.
Nos, kifejtem egy másik, régebbi poszt alatt (nem tudom még melyik alatt, találok majd olyat, amihez némileg illik ez a téma, nem akarok itt a továbbiakban „off-topicolni”) – s a megközelítésem kiindulópontja (de csak az!) vallási alapú, konkrétan keresztény lesz, de – mint, ahogy már említettem – ez a téma a lényegét tekintve mindent érintett és érint ma is, akár az egész emberiséget tekintve, de igazából akár egyénre is lebontva. A korszellem ugyanis lényegében mindent meghatároz. A nagy kérdés pedig az, hogy mi határozza meg a korszellemet magát!
… ezeket a kérdéseket nem nagyon szokták az emberek maguknak és egymásnak feltenni, ugye, hogy így van?
17 – Portish
Fordítva ülsz a lovon!
A vallás kivételével minden, amit felsoroltál, már csak a korszellem következménye, nem az oka! Felerősíthetik azt, de nem annak az okozói. A média, a kultúra, a művészet fogalmai mögött is egyes emberek vagy kollektív embercsoportok állnak.
Még magának a vallásnak is az egyes megnyilvánulásai is azok (mármint csak következmények), de csak ezt az egyet nem lehet úgy egyszerűen en bloc a többi közé sorolni.
A korszellem azoknak a hiedelmeknek, gondolatoknak, értékrendeknek az összessége, amik egy adott kor társadalmára jellemzők, amik meghatározzák az emberek többségének viselkedését.
Spontán módon hat a korszellemre az a közeg, amiben élnek, az életmódjuk, a munkájuk, város-vidék, a technológia, amit használnak, stb.
Viszont tervezetten is lehet irányítani a korszellemet. Ennek hagyományos módja a vallás, a modern módja pedig a művészetek és az összes médium, amiken keresztül elérik az embereket, a tévét és az internetet beleértve.
Azt gondolom, hogy beletartoznak a korszellembe nemcsak a mainstream szellemi irányzatok, hanem az akár azzal ellentétes szubkultúrák is, amik bár százalékosan a társadalom kis hányadát mozgatják meg, mégis hatással tudnak lenni az egészre. Ilyenek akár a punk, a karizmatikus megújulás, vagy a vidékre költöző gazdálkodni kezdő városi értelmiségiek. Kevesen vannak, de fontosak.
A régi korszellemet az „Isten, haza, család” hármasa határozta meg és éppen ezek miatt volt élhető és gyarapodó.
A szabadkőműves destruktív háttéremberek, először az „Istent” vették el az emberektől, majd a „hazát” (multikulti), majd a „család” következett. Ennek az ördögi tervnek a végét látjuk éppen!
Isten helyére a Sátánt tették.
Haza helyett a világpolgárságot propagálják.
Család helyett pedig a szingliséget és a „valósítsd meg önmagadat” hamis ígéretét.
Tibor bá -t idézem.
Ha egy városban egyszerre tízezer ember kinyitja az esernyőjét, az nem az esernyőgyárosok gonosz terve miatt van, hanem mert eleredt az eső.
22 – A szabadkőművesek léteznek, tevékenységük jól dokumentált, és a régebbi dokumentumok közül mára sok publikus is. Tevékenységüket, annak hatását tagadni tudatlanságra vall.
21.
Hanyistók
Kábé pont annyira hiteltelenedett , feledhetetlen történelmi bűnök okán az
– Isten , Haza, Család –
mint a
– Világ proletárjai egyesüljetek ! –
Hiába hordozott mindkettő pozitív tartalmat is.
Mindkét Szép Szlogen hullahegyeket hagyott hátra.
24 – Mégis miről beszélsz? Torgyánt nem kell szeretni, de mégis miféle történelmi bűnöket követett el?
ELŐRE BOCSÁJTOM, a véleméneke nem ovastam e,
az enyém befolyéásmentes. —Nem volt nagy, de
a szerelmünk,stabil volt . —„”illanatokon belöül””
jött az első fiam és az akkor még megfizethető albérlet.
Na de erre nem lehetalapozni egy család életét. — Ezért
mint efygüzü mindketten elkezdtünéjt nappallá alakitva
kaparni. 45 és 42 évesekvoltunk mirefellélegezhettönk,
mert annyira megvolt mindenünk, hogy már csak egy
motorcsónak hiányzott. — De közben elfelejtettük
miért is élünk mi együtt.— Márnem egymásér tetünk
bármit is, csak egymás mellett éltünk és kezdtünk
kitekinteni a világba. — Mire elértúk a cimben jelzett
életkort a vége a válás lett. — Az ilyen eseteket sem
lehet a „”pakliból”” kihagyni.
24. Portish
Tájékozódj egy kicsit, mielőtt ilyen sületlenségeket idevetsz!
Ha már párhuzamot vontál a két gyökeresen eltérő „szlogen” között, akkor áruld már el:
Milyen pozitív korszellemet és fejlődést eredményezett a – Világ proletárjai egyesüljetek ! – kommunista, szabadkőműves, zsidó jelmondat?
Hol, mikor és milyen hullahegyeket hagyott hátra az – Isten , Haza, Család – ?
27 – Hanyistók
Szegény Portish tudatalattijában a ” Dieu et mon droit” szlogen lehet elraktározva a hullahegyek kapcsán, dehát „hiba történt a receptben” és ideböfögte az „Isten, Haza, Család” szlogent, ami egy jó nagy kapufa.
Már kezdem érteni, hogy miért inkább az AI-t használja nagy előszeretettel.
Mindenki azt érti meg amit meg is akar érteni.
isten – inkvizició – vallásháborúk – destruktív szekták – a nép fékentartása – hasznos ostobaság
haza – nacionalizmus -náci – endlösung
a családdal nincsen bajom
VILÁG PROLETÁRJAI EGYESÜLJETEK !
Egy szimpatikus kezdeményezés volt , ami meg kívánta volna szüntetni a kapitalista kizsákmányolást.
Szerény eredményeket és a gulág hullahegyeit produkálta.
A III.Birodalom világuralmát a Szovjetunió akadályozta meg.
Ez megvan ?
29 – Portish
„isten – inkvizició – vallásháborúk – destruktív szekták – a nép fékentartása – hasznos ostobaság
haza – nacionalizmus -náci – endlösung”
Ha neked az Istenről és a hazáról ez jut az eszedbe, akkor veled nagyon nagy bajok vannak. Lényegében megszemélyesíted azt a nihilt, ami a jelenlegi „fősodrású” Nyugat egy nagy részére jellemző. Ami a lényegét tekintve semmi egyéb, mint a halál kultúrája. Ennek az ideológiai motorja pedig nem más, mint a „liberális demokrácia” álruháját magára öltő korporatív fasizmus.
28. Portish
“ A III.Birodalom világuralmát a Szovjetunió akadályozta meg.
Ez megvan ?”
Nincs meg! Látom, jól benyaltad a hivatalos történelem tanítás hazugságait.
Szerintem nézz utána, hogy kik pénzelték Hitlert és bandáját és annak is, hogy kik pénzelték az ellenséget is. Segítségképpen elárulom: ugyanazok!
Az Isten, a Nemzet, a Haza, a Szabadság, a Liberalizmus , fogalmakkal vissza lehet élni, a balos és jobbos eszmék mindegyikét túl lehet tolni, ezt mindig meg is tették azok, akiknek érdekükben állt és gyomruk is volt hozzá.
A jelenben is ez történik.
Egyik sem jobb a Deákné vásznánál !
A héják háják, a hiénák, a hiénák ,mindegy milyen mezben tetszelegnek.
32 – Valóban, minden nemes eszméhez lehet találni néhány psziczopatát a történelemből, aki visszaélt vele. Az lenne akkor a megoldás, hogy vessünk el minden eszmét? Nem kell a szabadság, nem kell a haza, nem kell semmi, mert valaki egyszer visszaélt vele? Mi marad akkor? Éljünk csak a napi robotnak, és utána a piának, hogy valahogy elviselhető legyen?
Nem gondolom, hogy el kellene ezeket vetni.
Nemes ideák nélkül élni cinizmus.
De érdemes emlékezni és józannak maradni.
Mert a Trump féle pszichopaták, hatalmas vonzerőt gyakorolnak az ostoba tömegekre.
Szinte hipnotizálják őket.
Hitler hatalomra jutása óta tudjuk, hogy ez milyen veszélyes.