Az Egyesült Államok elveszítenék a harmadik világháborút

Az Egyesült Államok elvesztené a harmadik világháborút, ha konfliktusba kerül egyszerre Oroszországgal, Iránnal és Kínával – derül ki egy amerikai Kongresszus által megrendelt jelentésből, melyet a The Hill szemlézett.

A 132 oldalas jelentést a Nemzetbiztonsági Stratégiai Testület készítette, megállapításuk szerint a világpolitikai helyzet ahhoz hasonlóan veszélyes és törékeny, mint ahogy ez a második világháború kitörése előtt tapasztalható volt.

A riport fő konklúziója, hogy az Egyesült Államok nem áll készen a harmadik világháborúra.

Megállapításuk szerint a fő veszélyfaktor Kína, amely kezdi behozni az Egyesült Államok hadviselő képességeit és egyre inkább eltűnni látszik Washington előnye a Csendes-óceánon. Peking szándékosan és célzottan fejleszti katonai képességeit a térségben, a jelentés szerint pedig – ha az Egyesült Államok nem változtat semmit – Kína kerülhet nyeregbe a régióban.

Megjegyzik: már most is Kína üzemelteti a legnagyobb haditengerészetet és a legnagyobb hadsereget a világon, a számosságot pedig egyre több technológiai fejlesztés is kíséri.

A jelentés szerint Kína önmagában is komoly kockázat Amerikának, viszont sokkal súlyosabb probléma, hogy a Pentagon nem készült fel arra, hogy fő riválisaik: Irán, Oroszország, Észak-Korea, szintén egyre szorosabbra fonják katonai kapcsolatukat és egy ilyen szövetség (főleg, ha összeáll Kínával) képes a bolygó kvázi teljes területén hadat viselni.

A jelentés szerint átfogó haderőfejlesztésre és hadiipar-fejlesztésre van szükség az Egyesült Államokban, illetve az amerikai haderőre vonatkozó költéseket is racionalizálni kell. A testület megállapítása szerint komoly probléma, hogy Amerika védelmi ipari vállalatai túl drágán dolgoznak, illetve, hogy rengeteg pénz meg el olyan fejlesztésekre, melyből végül nem születik életképes katonai felszerelés, képességcsomag. Szintén kritizálja a testület azt, hogy sokan belekeverik a politikát a haderő működésébe, az országos szintű kétpárti széthúzás pedig en bloc gyengíti Amerika védelmi képességeit.

 

3 gondolat erről: „Az Egyesült Államok elveszítenék a harmadik világháborút

  1. Nem kellett volna erről jelentést írni, mert köztudomású tény, hogy az USA úgy építette fel a hadseregét (ez a doktrínája), hogy egy időben két nagy háborút is képes legyen megvívni, ezzel elkerülve, hogy a nagy birodalmak sorsára jusson (halkan jegyzem meg, nem fogja tudni elkerülni, ha ezen azon úton halad, amin az elődök – talán ezért is próbálkozik mással /na de erről majd lentebb szólok/).
    Ehhez a reális tényeken alapuló doktrínához képest, természetesen nem tud három nagy háborút egy időben megvívni. Márpedig egy közel keleti háború, minimum a fél arab világot hadba hívná (a másik felében pedig puccs és polgárháború lenne), távol keleten pedig egy időben két nagy front is lenne É- és D-Korea, valamint Tajvan miatt. És akkor még nem is beszéltünk Európáról, ahol az ukrán orosz (majd a kiszélesedő nagy európai) konfliktusban, nagy valószínűséggel az USA nem tudna részt venni a közel és távol keleti konfliktusok kezelése miatt. Elnézve Európa elkényelmesedett lakosságát, nem sok jóra számíthatunk. Mire az USA estlegesen lerendezné közel keletet, addigra elveszne számára Európa és a távol keleti csatlósok egy része. Ha pedig távol keletre koncentrálna, bukna Izrael és a közel keleti befolyása, na meg Európa.
    Egyik nagyobb katasztrófa lenne az USA globális helyzetére nézve, mint a másik.
    Lehetőségként persze ott lenne, hogy taktikai atommal rövidre zárja valamelyik hadszínteret, és akkor lenne ideje és képessége eséllyel foglalkozni a többivel. Közbevetem, ezért is lenne annyira jó neki, hogy ne ő, hanem az orosz nyissa meg ezt a taktikai atomozgatunk fejezetet, pl. most az ukrán betörés alkalmával (csak hát az a frány orosz nem akar lépni). Azonban, ha nem lesz lehetősége ezt meglépni, mondjuk azért mert nem akar újra és egyedüliként a globális főgonosz lenni, akkor semmi esélye egy III. Vh. megnyerésére. Az atomnak egyébként is van egy buktatója. Ha egyszer beveti valaki, onnantól mindenki akinek van ilyenje, használni fogja. Lehet, hogy Iránt két nap alatt rövidre zárná az USA, de számolnia kell azzal, hogy onnan számítva, két nap múlva nem lesz sem Ukrajna sem D-Korea.
    Szóval, csak csínján azzal az atommal.

    A fentiek tükrében nem véletlen, hogy az USA már nem akar beleállni egy nagy háborúba, hanem inkább időt akar nyerni (pár évtizedet), hogy összeszedje magát, pl. az űrhadviselés terén.
    Ennek érdekében teszi azt amit látunk. Lassan visszahúzódik a szigetére, Európát deindusztralizálja (az értékes részét átviszi a szigetére) és lakosságát felhígítja (előtte az értékes részét átviszi a szigetére). A színesítést azért csinálja, hogy a távolléte alatt (és egyébként többé már soha se) legyen képes Európa megerősödni/felemelkedni. Ti. Európa mindig össze tudta szedni magát, bármilyen csapás is érte. És ez a lakosságának volt köszönhető. DE nem az olyanoknak, amilyent létre akarnak hozni!
    Na meg arra is jók a migrók, hogy jó nagy társadalmi felfordulást okozzanak errefelé, amikor már nem lesz ingyen kaja, mert az őslakósoknak sem lesz. Ezzel elősegítve Európa további leépülését, illetve a még az USA-ba történő kivándorláson gondolkodó műszaki és egyéb nembölcsész/közgazdást/jogász értelmiségnek adjon egy lökést az induláshoz.

    Mielőtt nekem ugranátok, hogy miből veszem, hogy az USA ezt akarja, elmondom, hogy nézzétek meg a tényeket.
    – Nem titkoltan arra törekszik és már meg is valósította nagyrészt, hogy levágja Európát az olcsó nyersanyagról és energiahordozókról (ÉÁ felrobbantása, ukrán vezetékek blokkolása most van folyamatban, még csak a Török Áramlattal kell valamit tenni).
    – Nem titkoltan arra törekszik, hogy Európát megossza/ketté ossza ismét. Támogatja az Itermárium tervet, ezzel egy „semleges” területet ékelne be Oroszország és Ny-Európa közé, hogy soha ne tudjanak együtt működni. Továbbá ugyanezen célból, jelentős támogatója volt a már kivérzett Visegrádi 4-eknek.
    – Nem titkoltan az EU szétverésén munkálkodik, ezzel megszüntetve a német gazdaság erejét adó közös piacot (EU egyenlő Németország, ahogy a NATO egyenlő USA). Ezt támasztja alá az is amit mondott OV is tusványosi beszédében, azaz, hogy ajánlatot kaptunk arra is az USA-tól, hogy lépjünk ki az EU.ból, amire az volt a reakciója, hogy át kell nézni, ki mit ajánl (EU is?), nehogy zsákbamacskát vegyünk. Ha már erről nyíltan beszélnek, akkor az EU napjai meg vannak számolva. Az elkövetkező energiakrízis az egész EU-t bedönti, sőt a NATO-t is felszámolja. Utóbbi helyére biztos már meg van az új globális katonai szervezet (valljuk be a NATO már egy elavult valami).
    EU szétveréséről annyit, hogy az első lépés megtörtént amikor Anglia kilépett. Ha még egy tag kilép, akkor elszabadul a káosz. Brüsszel semmire nem lesz hatással.

    Nekem a fentiekből az jön le, hogy az USA teljes mértékben leírta az Európát (ebben főleg a ny-európai országokra gondol) és csak annyiban figyel rá, hogy véletlenül se tudjon felemelkedni. A célja, hogy a gazdasági-, tudáscentrum nála legyen.
    Na de majd meglátjuk, hogy mi lesz. Egyelőre ezeket lehet kiszűrni a nagy ukrán áldozó füst takarásából elővillanó képtöredékekből.

  2. 1, Bendegúz

    A taktikai atomfegyver használata után tovább fog folyni a harc a hagyományos eszközökkel.

    De majd előkerül *Jövőnk* és elmondja, hogy mivel is jár a környezetbarát atomfegyverek kölcsönös használata.

    Európa nem oszt, nem szoroz. Bár ez most még nem látszik.

    Jó megfigyelő már észleli, hogy bizonyos úthálózatok, vasutak repülőterek, korszerűsítéseknek az eredeti pénzforrása nem a kétbetűs, hanem a négybetűs szervezet.

    A kritikus infrastruktúrát az egész EU – ban erősítik, ráadásul aki tud lőszert gyárt, mert jó pénz van benne. Az EU az idén tavasszal közzétette a listát, hogy ki, mit, mennyiért gyárt.

    Erősödni fog a privát hadiaanyag – és harcjármű felújító cégecskék piaca, ezen a nem vénnek való vidékeken, hogy aztán a cseh „mitikus kard” – on keresztül Ukrajnába jusson a cucc, amit majd egy olcsó 800 eurós Mavik elpusztít.

    A hidegháborús csővezeték – rendszert elhúzzák egészen a lengyelekhez és még ilyen helyekre.
    Óriási üzemanyagkészleteket fognak létesíteni a polgári szféra együttműködésével.

    Itthon meg a béketábor azon dolgozik, hogy tele legyen a hasija és üres legyen a zacsija a választópolgiknak.

    Azért sem sikeres itthon a toborzás, mert már régóta nincsenek apák és túl sok a karrierista faszfej.

  3. 2. János

    Ha csak nem játszanak össze, a taktikai után nem lesz megállás, mert minden jelentősebb ellenállási pontot azzal fognak kezelni. Ez pedig előbb utóbb elhozza a totális nukleáris háborút! Főleg ha az ellenség veszélyezteti a másik fél helyzetét/túlélését. Ezért nem lehet korlátozott nukleáris adok kapok. Amint írtam, csak összebeszélés esetén.

    Azt, hogy mit építenek Európa területén, teljesen lényegtelen. Ti. az ukránokon kívül nincs itt senki aki harcolni akarna és lecserélné nyugodt NETFLIX-es életét egy hideg lövészárokra. Nem véletlen hogy be akarja húzni a nyugat Ukrajnát, mert csak ők használhatók fel még harcra (na még jó lett volna Belaruszia, de hát ott nem jött össze a nyugat 2020-as szarkeverése). Az itteni és nyugati népeknek, ahogy írtad, teli has üres zacskó kell és aki nem teljesíti ezt, azt elkergetik. Nem véletlen, hogy a Főni sem meri megmondani az igazat. Csak azt nem értem mit remél attól, ha később áll elő a farbával? A nagy infrastruktúra beruházás nem lesz jó másra, mint az anyag-utánpótlást tolni az ukránoknak, amíg még lesznek.
    Halkan jegyzem meg, hogy négybetűs ide, négybetűs oda, Romániában járva, azt látom, hogy nyugat felé alig van autópálya. És ami van az is a Balkánnak megy (Temesvár-Szeben-Pitest-Bukarest). Az É-Erdélyi pálya áll, semmi nem halad. Nem is beszélve a Marosvásárhely-Jászvásár szakaszról, ahol még egy kapavágást sem ejtettek. Pedig az nagyon fontos lenne, hisz onnan lehetne támogatni a harcoló alakulatokat. Igaz a Kárpátok miatt nagyon sérülékeny utánpótlás vonal lenne. Nem véletlen, hogy a lengyel területet preferálja a nagy tesó. Micsoda mázlisták:-)!
    Tény, hogy a Kolozsvár-Nagyvárad, nagyon elhanyagolt vasutat, most újítják fel és az egy vágány helyett most már kettő lesz.
    Ha a román infrastruktúrális beruházások haladását nézem, akkor még van minimum 5 évünk békében:-).

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük