2019-10-08 nap bejegyzései

(2974) A sose volt katonai egyensúly felborulása

Tibor bá’ online

 

A Kínai Népköztársaság megalakulásnak 70. évfordulójára rendezett nagyszabású felvonulás (itt látható a rövid összefoglaló)  feltárta, hogy míg az USA az elmúlt évtizedben elhülyéskedett a Közel Keleten, addig ellenlábasai (Oroszország, Irán, Kína) komoly hadi fejlesztéseket hajtottak végre. Washington részére a legfájóbb következmények a haditengerészetnél jelentkeznek.

Talán a leglátványosabb a kínai DF-21 „anyahajó gyilkos” a maga 1600 km-es hatótávolságával, ami messze nagyobb, mint az anyahajók repülőgépeinek a hatótávolsága, vagyis használhatatlanok, mert a DF-21 miatt a repülőgéphordozó a partokat nem tudja megközelíteni.

Irán ilyesmivel nem rendelkezik, de a hazai gyártmányú Noor hajóelhárító rakétája valamivel 150 km felett is veszélyes oly annyira, hogy sikeresen távol tudták tartani az USS Lincoln repülőgép hordozót a Perzsa öböltől.

Ez mellett kijelenthető, hogy a DF-21 már nem Kína csúcsfegyvere, mert lényegében egy cirkáló rakéta és az amerikai védelem leterítheti. Viszont a Dongfeng-17 siklórakéta nukleáris robbanófejjel gyorsaságával kikerülheti az amerikai rakétaelhárítást.

A felvonuláson bemutatott másik szörny a Dongfeng-41 a maga 15.000 km-es hatótávolságával, ami világcsúcs. Kiértékelők szerint 10 robbanófejet hordozhat, amelyek különböző célpontokat érhetnek el. A rakéta alant látható.

A felvonuláson 16 példányt mutattak be ebből a nyolctengelyes szörnyről, amely a rakétát bárhová elviheti, és a helyszínen felállíthatja. A kilövéshez nagyon kevés időre van szükség a szilárd üzemanyag következtében. A folyamatos mozgása miatt kiiktatása komoly nehézségbe ütközik. Végeredményben lett néhány fegyver az ellenfelek kezében, ami ellen Amerikának nincs védelme.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________