2014-11-13 nap bejegyzései

#(1508) NATO

Tibor bá’ online

 

~q191Az egész úgy kezdődött, hogy Hitler nem tartotta be a Molotov/Ribbentrop egyezséget, és orvul megtámadta Sztálint, ami az angolszász világnak kapóra jött, mert minimális emberáldozattal megsemmisíthette az egyre veszélyesebb Német Birodalmat. A háborúhoz főleg Sztálin adta az emberanyagot, hozzá a haditechnikát pedig Amerika szolgáltatta kölcsönbérleti szerződés keretein belül. Mire Berlinben az oroszok kitűzték a győzelmi lobogót, a Vörös hadsereg elképesztő hatékony hadigépezetté nőtte ki magát. Truman gyorsan ledobott két atombombát Japánra, hogy Sztálinnak ne legyenek olyan gondolatai, hogy térnyerését esetleg kiterjeszti a La Manche csatornáig. A háborút követő események igazolták, hogy Sztálinnak lehettek bizony éppen olyan nagyravágyó tervei, mint amilyenek Hitlernek voltak. Hiába na, a hatalom és siker nem csak a mi Orbánunknak veszi el az eszét.

A két ledobott atombomba, majd az első hidrogénbomba felrobbantása a csendes-óceán szigetvilágában nem csak elriasztotta az oroszokat, de egyben arra is sarkalta, hogy nekik is legyen ilyen játékszerük. Lett is. Ráadásul a szalámi taktikát se a mi Rákosink találta fel, elképzelhető volt tehát, hogy az oroszok szép sorban bekebelezik az európai országokat. Ennek elhárítására hozták létre a North Atlantic Treaty Organization-t (NATO), amelynek alapító okiratának ötödik pontja úgy szól, hogy ha bármelyik tagállamot külső támadás érné, akkor az összes többi tagállam úgy tekinti, mintha őt is megtámadták volna. Ez tehát egy védelmi szövetség, amire válaszul az oroszok létrehozták a Varsói szerződést. És ha van két szemben álló csoportosulás, akkor be lehet indítani a hidegháborút, ami dúlt néhány évtizeden keresztül. Az egyik csoport főkolomposa az USA volt (a többi labdába se rúgott), a másik csoport nacsalnyikja a SZU volt, és persze mi se rúgtunk labdába se.

Aztán a SZU bedobta a törülközőt, amivel megszűnt az orosz lerohanási veszély, és feleslegessé vált a NATO, főleg mert a Varsói szerződés szétfoszlott. Az USA pedig rájött arra, hogy ez a NATO milyen hasznos kis eszköz, mert a tagállamok hajlandónak mutatkoznak segíteni az amerikai hegemónia megteremtésében (mellesleg saját érdekük ellenére).

Így esett, hogy a NATO védekezés helyett egyre inkább terjeszkedett, és egyre határozottabban nyomult Oroszország ellen, mivel az atomfegyverek birtokában nem voltak hajlandók lefeküdni az Egyesült Államok számára, hogy átgyalogoljanak rajta.

Amerika azonban ezt nem fogadja el, és okkal. Egy birodalom, ha nem tud tovább terjeszkedni, akkor a hanyatlása elkerülhetetlen. Washington tehát nem csak a világuralomra tör (NATO asszisztálás mellett), de egyben saját létét is biztosítani szeretné még legalább egy-két nemzedéken át, aminek legutolsó eszköze a Kijevi puccs. A végső cél pedig Oroszország bevonása egy fegyveres konfliktusba, ami aztán kiszélesíthető.

Ezzel nem is lenne semmi különösebb baj, ha Putyinnak nem állna rendelkezésére 10 ezer termonukleáris töltet és rendkívül fejlett haditechnika, amit az USA vakságában eddig nem fogott fel ésszel. — Az alábbi videón nem amerikai vadászbombázó látható.


_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
__________________________________