2014-07-28 nap bejegyzései

(1430) Világháborúk

Tibor bá’ online

 

~q400Ma 100 éve, 1914. július 28-án az Osztrák-Magyar Monarchia hadat üzent Szerbiának, és ezzel kezdetét vette az I. világháború. Azonban a hadüzenet előtt Szerbia kapott egy ultimátumot, olyan ultimátumot, ami teljesíthetetlen volt. A háborút tulajdonképpen nem, hogy elkerülni nem akarták, kifejezetten meg akarták vívni a gyarmatok, a piacok újra felosztása, és a nagyobb profit biztosítása végett. A háborút az oligarchák érdekéért vívták, az áldozatok pedig a „nép” sorából kerültek ki, sok-sok hazafias maszlag megzabáltatása után. A négy évig tartó állóháború hihetetlen sok szenvedést okozott és rengeteg áldozatot követelt, ami nem volt elég, hogy 20 évvel később az egészet ne ismételjék meg. A két háború együttesen több mint 100 millió ember életét követelte, de a gyors triplázást nem ez akadályozta meg, hanem a termonukleáris fegyverek elterjedése, aminek úgy tűnik már nincs visszatartó ereje.

A 2008-as globális gazdasági megroppanás és a kapitalista rendszer haldoklása oda vezetett, hogy nyugodtan kijelenthetjük a III. világháború a küszöbön áll.

A jelek szerint a maláj utasszállító lelövése előre megfontolt hamis zászlós tett volt a nyugati közvélemény megetetése végett. Putyin terrorista, éppen olyan ellensége a világnak, mint Szaddam Husszein Irakban, Gaddafi Líbiában, Assad Szíriában, Chavez Venezuelában, miközben a valódi terroristák ott ülnek a Fehér házban.

Vissza a mába! A rendelkezésre álló, és nyilvánosságra hozott adatok szerint a maláj gépet a kijevi irányító központ térítette a háborús zóna fölé, ahol egy ukrán vadászgép követte, majd a kiválasztott helyen levegő-levegő rakétával meglőtte. A gép nem robbant fel, az egyik motorját érte a találat, a pilóták a működő másik motorral kényszerleszállással próbálkoztak. Ekkor Kijevben megijedek, hogy a gép Orosz földet ér, ahol beszámolhatnak a történtekről, ezért gyorsan parancsot adtak az egyik BUK egységnek, hogy haladéktalanul lőjék le, ami megtörtént. Ez az oka annak, hogy a kijevi irányító központ semmit nem hajlandó nyilvánosságra hozni (a fekete doboz eredményére még kíváncsiak lehetünk). Ez a hamis zászlós művelet nem egészen úgy alakult, ahogy azt a Washington – Tel-Aviv tengely elképzelte. Ezért ultimátum helyett szigorú szankciót kiáltottak ki, ami ugyan erősen sérti az angol – francia – német érdekeket, de ezek vezetői hűséges pincsikutyája az amerikai kormánynak.

Lépjünk vissza, és nézzük meg a hasonlatot. A XIX-XX századfordulóra a  technikai felfutás okozta gyorsuló ütemű termelés az ipari országok jelentős növekedésével járt, ami viszont új nyersanyaglelőhelyek és piacok megszerzését tette szükségessé. Ez a helyzet egy az egyben megegyezik a maival. Piac kell és nyersanyag. A XX. század elejére Németország gazdaságilag és katonailag Európa vezető hatalmává nőtte ki magát. Ezt a folyamatot Anglia aggódással figyelte és készült a (szerintük) elkerülhetetlen háborúra. A mai helyzetben Washington úgy érzi, hogy Kína és Oroszország veszélyezteti Amerika világuralmát, ami különben megfelel a valóságnak, mert ezt a világuralmat az egész világ kihasználására használják fel.

A mi figyelmünket egyértelműen Ukrajna köti le, hiszen itt van a hátsó udvarunkban, de Amerika nem csak az ukrán rezsimet váltotta le, de lázasan készülődik Ázsiában is. Egyfelől szándékosan provokálja Kínát, másfelől bátorítja, sőt elvárja Japántól, a Fülöp szigetektől, hogy játszanak rá egy katonai konfrontációra.

Mindent összevetve teljesen egyértelmű, hogy az USA háborút akar, ami egészen biztos termonukleáris háború lesz. Erre mutat az amerikai szenátus 2277 számú törvénytervezete, aminek lényege Oroszország határaihoz felsorakoztatni a támadó fegyvereket.

Washington tehát mozgásba hozta a háborús gépezetet, amit már nem lehet leállítani. A mai események éppen úgy haladnak a „hadüzenetig”, ahogy 1914-ben haladtak a trónörökös meggyilkolása után.

Jól tudom, hogy többen a torkomnak fognak esni, hogy vén hülye alig várja már egy háború kitörését. Ezeknek lefordítom a Wolfowitz doktrínát: „A célunk, hogy megakadályozzuk egy új rivális megszületését bárhol a világban, amely nagyságrendileg akkora veszélyt jelenthet számunkra, mint korábban a Szovjetunió jelentett. További célunk megakadályozni, hogy ellenséges erők [vagyis ahol a vezetés nem Amerika lakája] jelentős természeti kincsekkel rendelkező területeket birtokoljanak.” — Kérdezd meg magadtól, hogy lehet ezeket a célokat elérni?

__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________